Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4 hónapos a kisfiam, elkezdtük...

4 hónapos a kisfiam, elkezdtük a hozzátáplálást, almát már eszegeti reszelve és tejpéppel, a következőnek a répát gondoltam, először elég csak simán főzve, vagy már keverhetem azt is a tejpéppel?

Figyelt kérdés
2013. nov. 26. 21:00
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi,de én nem értem hogy lehet rosszul csinálni a hozzátáplálást...ha valaki 5 hónaposan kolbászt ad a gyerekének,akkor oké,az tényleg rossz, de ha először nem almát ad,hanem barackot és utána nem körtét,hanem répát,az elontja,komolyan???Amúgy meg más országban más a "trend" akkor ők is lerontják?


Én mindkét fiamat 4 hónaposan kezdtem hozzátáplálni,jöttek a gyümik,zöldségek.Kb 3 napig kóstoltattam az új dolgokat,picit emelve mindig az adagon.

Glutént 5,5 hónaposan vezettem be(nincs allergiás a családban)háztartási keksszel, ez után kaptak grízt,zabpelyhet,ezekkel remekül lehet dúsítani a gyümölcsöket,zöldségeket.De a kölest pl már 4 hónapos kortól lehet adni,ez glutén mentes,ezzel is remekül lehet dúsítani a zöldséget,gyümölcsöt.

Első fiamnál még igyekeztem a "nagykönyv" szerint eljárni,anyatejjel kevertem a natúr krumplit, de kudarcba fulladt minden próbálkozásom,aztán anyáéknál megkapta húslevesből,azt falta mint kacsa a nokedlit!

Így 2.fiamnál,már kicsit bátrabb voltam és tettem a krumplihoz borsónyi vajat, nagyon minimális sót a főzővízbe.Persze nem első körben, hanem már mikor ismerte a répát,krumplit magában, ekkor már össze tudtam dobni ilyen "főzelék-félét",ez kb 5-6 hónapos koruk körül lehetett.

Szóval szerintem 4-5 hónapos kor között jó ha megismerteted néhány gyümölccsel,zöldséggel,utána ezeket lehet kombinálni,dúsítani.

Ja és a rizst majd elfelejtettem, az is korán adható,és nagyon jó zöldségekkel!

Szóval ha már ismeri a krumplit,répát,brokkolit,spenótot, akkor kaphat spenótos krumplit, rizzsel brokkolit,krumplival vagy kölessel répát,stb.

Gyümölcsökkel tényleg nagyon jó a köles,vagy a zabpehely vagy a gríz vízben megfőzve!

Sok sikert:)

Ja és ha eddig nem kapott tápszert,akkor én mondjuk törekednék rá,hogy a tejpép se legyen maradandó a menüjében,mert fölösleges, tényleg annyi minden van,ami laktató,finom és egészséges:)

De persze úgy csinálod,ahogy nektek jó,ezek csak tanácsok:)

Sok sikert!:)

2013. nov. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!