Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4 hónapos a kisfiam, elkezdtük...

4 hónapos a kisfiam, elkezdtük a hozzátáplálást, almát már eszegeti reszelve és tejpéppel, a következőnek a répát gondoltam, először elég csak simán főzve, vagy már keverhetem azt is a tejpéppel?

Figyelt kérdés
2013. nov. 26. 21:00
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
azért,mert nincs hozzászokva,csak rágcsálja,sőt nagyon rosszul érinti a dolog,amikor a lefagyasztott anyatejet akarom megitatni vele(a pohárból sem sikerül),csak cicizni akar.
2013. nov. 26. 21:13
 12/21 anonim ***** válasza:

Az alma után jön a körte, sütőtök, barack (mirelit)

Majd csak utánna jön a burgonya, répa, cékla.

Kekszet 6 hónaposan lehet csak adni.

Még a gyümölcsökkel kell ismertetni, majd csak aztán a. Főzelékek!

S csak akkor adj neki főzeléket, ha egy ètkezést kiváltottál gyümölccsel, vagyis megeszik 160-200 gyúmölcsöt!

A Tejpépet nem keverjük gyümölcsel, külön külön kell adni

2013. nov. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

12-es!

Szerinted így működik egy gyerek?

És ha nem eszi meg az alma után a körtét? :)

2013. nov. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Aha, hát akkor nincs már hátra, mint a szoptatás, és akkor alma-barack-banán-körte-szilva. Utána jön a főtt krumpli, répa, már nem tudom pontosan, de a zöld zöldségek, brokkoli. Nekem nagyon patent hozzátáplálási "tervem" volt, a védőnőmtől, abszolút bevált, soha semmi nem volt a gyomrával, bár tény, hogy majdnem 6 hónapos volt.
2013. nov. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Leírnád bővebben azt a hozzátáplálási tervet?Köszi
2013. nov. 26. 21:23
 16/21 anonim ***** válasza:

Nem abban a sorrendben kell adni ahogy írtam, hanem azokat lehet 4- hónaposan adni.

12-eske:)

2013. nov. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
értem 12-eske :)
2013. nov. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
szinte már viccesek vagytok:)
2013. nov. 26. 21:34
 19/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Babám tapszert eszik szinte kezdettől fogva sajnos.

3 hete kezdtük a hozzataplalast (4 hosan).

Először az alma levét adtam neki, 3 napig. Aztán jött az alma. Aztán jott a védőnő, aki azt mondta, adjak egy fél háztartási kekszet az almahoz. A legújabb ajánlás szerint korán be kell vezetni a glutent h ne legyen allergiás! (?)

Gyümölcsöket adjak neki egy hónapig: alma, őszi, szilva, meggy, banán.

5 hosan kezdjem el adni a zöldségeket, színek szerint keverve:

Fehér: krumpli, tokfelek

Piros: cekla

Sárga: répa, sutotok

Zöld: spenót, soska, brokkoli

A fentieket viszont épp ma írta felül a gyerekorvosunk. Mivel nem igazán hízik a babám - olyan mintha egyre kevésbé akarná megenni a tápszert ezért azt tanácsolta kezdjem el bevezetni a zöldségeket már most, illetve adjak tejpepet a gyümölcshöz.

2013. nov. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nalunk ez volt a sorrend vedonoi javaslatra: alma, oszibarack, meggy, sutotok, krumpli, repa, tejpepet csak joval kesobb kapott!

Utana a zoldsegeket kevertem krumplival, ezeket paroltam ossze leheletnyi soval ( hogy kioldja az asvanyi anyagokat) es babaknak valo etkezesi olajjal (Holle)

2013. nov. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!