Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kisfiam lassan 7 hónapos és...

Kisfiam lassan 7 hónapos és nem alussza át az éjszakát de még a felét sem! Miért lehet?

Figyelt kérdés
6 hónapos koráig csak anyatejet kapott.Már hozzátáplálom.Egyenlőre a sütötököt szereti a többi zöldséget nem igazán kedveli.Gyümölcsöket is eszi.Tejem is van még...szopizik! De éjjel van,hogy 2 óránként ébreszt!Sokszor a cumi se kell neki.Mellre teszem és van,hogy jól szopizik de van,hogy csak azon alszik vissza!Nagyon fáradt vagyok már.Talán 4 hónapja aludta át utoljára az éjszakát 1x és újszülött korában párszor!Próbáltam neki gyümölcsöt a Milupa 7 gabonás pehellyel is vacsorára adni,hogy "jól" lakjon.Tejpépet is.Azt se bánnám ha 1x ébresztene hajnalban de még 4 órát is ritkán alszik egyfolytában.Nem fázik,nincs melege...a fogától nem hinném,hogy ezért kelt ennyit! Boldog vagyok,hogy még tudom szoptatni és szeretném is de jó lenne valami megoldást találnom,hogy aludjon éjjel!Szerintem neki se jó,hogy ennyit felkel! Próbáljak este tápszert adni? Szerintetek? Vagy éjszakázok vele is még jó sokáig mint a nővérével!
2013. szept. 5. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:

üdv a "klubban"! nekem egyik gyerekem sem aludta át az éjszakát 1,5 éves koráig. addig 2-3szor is felkelt. teljesen ki voltam merülve,úgyhogy megértelek.

Mivel a tied 6 hos,az is lehet hogy a foga miatt kel fel ilyen gyakran.legalábbis nálunk így volt!

Szerintem semmi értelme tápszert adni,főleg ha van tejed. persze kiprobálhatod (én is csináltam) de ugyanúgy fel kelt..!

2013. szept. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Kislányom már ovis de 3 éves koráig éjszakáztam vele de ő tápszeres baba volt! Most ezen a Sinlac-on gondolkozom,hogy azzal kéne sűriteni a vacsiját...hát azért próbálkozom...de tartok tőle,hogy még hosszú hónapok várnak rám ismét!:)
2013. szept. 5. 10:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia.

A nagyobb lanyom 3 eves nem aludta at az ejszakakat.probaluk kulon szobaban es az egyuttalvast is.

Sajna nincs jo modszer, ha ilyen tipus.

A kicsi 5 honapos es soha egy ejszakat nem aludtunk meg at.

Minimum 2-3 ebredes be van epitve az ejszakankba.

Jo lenne ha lenne biztos es bevallt modszer, de sajnos en nem tudok

Kitartast kivanok es remelem a sinlac bejon! En a hozzataplalasban bizok.3 het es kezdem a kostoltatast.remelem akkor mar csak 1szer fog kelni :)

2013. szept. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2 fogacskája már van azokkal nem volt semmi nyűgi...persze tudom ettől lehet de nem hinném:)
2013. szept. 5. 11:02
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi.én is a mellétáplálásban bíztam:(
2013. szept. 5. 11:03
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos nem biztos,hogy a tápszer megoldaná a gondot:( Az én kislányom 6 hónapos,és még soha,egy éjszakát sem aludt végig,2-3 alkalommal ébred,12 körül,3 körül és 5-kor,de van,hogy fél 6-kor már nem is alszik vissza.2 hete kóstoltatom,délután natúr rizspelyhet kap gyümölccsel,mert nagyon szereti,ugyanannyit szopizik,mint eddig,mégis ugyanúgy ébred éjjel,hiába adok neki cumit,addig nyüzsög,amíg tejet nem kap,és utána alszik.Én is azt gondoltam,hogy majd ha kap valami tartalmasabbat,jó lesz,de sajnos tévedtem.A gyakori ébredések miatt 4 hónaposan felírtak Milupa Sinemilt (ez olyan,mint a sinlac) 4-szer kapott belőle,2-szer kicsit többet aludt,utána 2-szer kihányta az egészet alvás közben.Vártam 2 hónapot,tegnap próbáltam neki újra adni,de pár kanálka utána tiltakozott,így nem erőltetem..Kitartást,egyszer talán mi is aludhatunk újra 3 óránál többet egyhuzamban:)

2013. szept. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj ezen. Nem hiszem, hogy a tápszer segít. Vannak ilyen babák, akik csak később alusszák át az éjszakát. Én pl csak 8 hónapos koromtól, öcsém már másnaptól, amikor hazahozták a kórházból, húgom 3 hónaposan... Mindegyik baba másmilyen. Én szerencsés vagyok, az én babám másfél hónapos és 1 hete végig alszik éjjel. Szerintem nemsokára nektek is menni fog! :) Addig is kitartás!
2013. szept. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi lányok! Tulajdonképpen az lenne már furcsa ha nem éjszakáznék! Hiszen a nővérénél is ezt tettem!:)Igen...valamikor aludni fogok/fogunk!:)
2013. szept. 5. 12:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!