Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 5 hónapos anyatejes babának...

Zsuka01 kérdése:

5 hónapos anyatejes babának tejpépet nem lehet helyettesíteni valami mással?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4-én lesz 5 hónapos. Van elég tejem és mégsem hízik rendesen. Védőnő szerint azért mert annyit mozog, hogy midnen kalóriát eléget, ezért tejpépet kell neki adnom este két etetés között.

Nagyon nem szeretnék ilyen mű dolgokat adni neki. Nem lehetne a tejpépet inkább főzelékkel vagy valami természetes dologgal kiváltani? Gyümölcsöt már kb. 1 hete eszeget, de attól nyilván nem fog hízni...



2013. aug. 30. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok jártas mert az enyém még csak pocakban van, de grízt nem lehet neki adni, a tejpép is grízből van. Vizzel felfőzöd a grízt és házi lekvárral, gyümölccsel elkevered. Esetleg az anyatejet és a grízt nem lehet együtt felfőzni?
2013. aug. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1 vagyok, még annyi jutott eszembe hogy tesómék kölespépet adta a gyereküknek amit ha jól emlékszem a DM ben vettek és az 4 hónapos kórtól adható és az semmi más csak köles talán még a vizet is neked kell hozzáadni, hogy a porból pép legyen.
2013. aug. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

a tejpép rizsből van, a gríz glutén, azzal még várj egy hónapot.

sinlac vagy sinemil. ezek cukormentesek, laktatók, bármivel keverheted őket. gyümivel, vagy felesben tápszerrel.

2013. aug. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni gluténmentes gabonapelyhet (ami azonnal oldódik)ami teljesen natur (rizspehely, kukoricapehely, kölespehely). Van babáknak készült (Hipp pl), dm-e, mullerben is kapható, de a bioboltos változat is uaz, csak olcsóbb. Ezt elég vízzel vagy tápszerrel (bár ye ezt szeretnéd elkerülni) vagy anyatejjel kikeverni. Ízesítheted pl azokkal a gyümölcsökkel, amiket már kóstolt. A sinlac is jó ötlet, de nem cukormentes (az egyfajta gyógytápszer, amit a doki is felíthat)
2013. aug. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az utolsóval értek egyet,az én kislányom is natúr rizspelyhet kap (dm-ben vettem,Alnatura márka),mivel nincs benne cukor,nem sok íze van,de beleteszem az alma vagy barackpépet és így szívesen eszi.
2013. aug. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem tejpép helyett a gabonapelyhek tartalmassá teszik a gyümölcsöt. Szóval én a Sinlac/Sinemil helyett ezt ajánlanám anyatejes babának.

Van gluténmentes is, és később gluténos is.

A bio köles gluténmentes, barackkal, almával adható

A Kölln-nek vannak olvadó pelyhei - zab, zab+tönköly, stb -, az olvadó kölespehely is jó-Müllerben kapható.

A DM-ben van a 3-gabonás pép, és később a 7 gabonás.


"7-Gabonás gabonapép

7-féle gabona - búza, zab, árpa, rozs, sikérbúza, kukorica és rizs - teljes magjából finom őrléssel, kímélő eljárással előállított pehely, melyet akár édes, akár sós ételhez könnyedén és gyorsan hozzáadhatsz.

Sima állagúra elkeverhető, tápláló kiegészítő. Levesek, főzelékek, gyümölcspürék és desszertek ideális alapanyaga.

Sokáig keverhető egy-két babakanállal joghurtokhoz, főzelékekhez, mártásokhoz. Hat hónapos kortól adható, a kekszek helyett ilyen tehető a reszelt gyümölcsökhöz is."

2013. szept. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem hány kiló a pici?

Mert én is hasonló cipőben járok, én is mostanában kezdtem el gondolkodni azon, hogyan tudnám egyensúlyban tartani az étkezését.

Anyatejes. Mi is elkezdtük a hozzátáplálást (almán vagyunk túl), de felírtak neki Sinlacot, és Milumil vaníliás pépet is.

2013. szept. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!