Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért olyan nagy baj, ha a 4...

Miért olyan nagy baj, ha a 4 hónapos anyatejes babámnak már szeretnék adni almát, meg amit ilyenkor már lehet enni?

Figyelt kérdés
Nem a szopizást szeretném kiváltani, csak elkezdeni a kóstoltatást. Egyre többet szeretne szopizni és egyre sűrűbben, és néha már a fagyasztóból kell kivennem lefagyasztott anyatejet, mert nekem nincs elég. Vizet is adok neki, ha ilyen meleg van, szóval nem csak szomjas, éhes! Fontos megvárni a 6. hónapot? ti mikor kezdtétek el bevezetni a gyümiket?
2013. júl. 7. 17:40
 1/10 Kerria ***** válasza:
74%

Anyatejesen én mindenképp várnék... elvileg azért szokták annyira ellenezni, mert ha netán rákap az ízére a cicit el is utasíthatja...


Sajnos nekem nem volt tejem... :( így mi terápiás céllal (orvosi javaslatra) 3 hónapos korban kezdtük a kóstoltatást szilvával. Székrekedéses volt, és már szélcsővel sem lehetett kicsalogatni. Rengeteg tápszerváltáson is átestünk, szóval nálunk kellett.


Bár nem anyatejes a babám, én csak biztatlak, hogy várj még a kóstoltatással, de jelen esetben bort iszok és vizet prédikálok... nagyon remélem, hogy most a második babónál lesz egy kis tejem.

2013. júl. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kerria ***** válasza:
73%
Sajnálom, hogy ennyire nem volt kedvedre való a válasz... pedig úgy gondolom véleményt kértél és őszíinte választ adtam...
2013. júl. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Azért ellenzik, mert még nem érett meg a gyomra, emésztőrendszere más táplálékra,csak az anyatej. (tápszereseknél már 4 hósan van a kóstoltatás, de a tápszer nem is anyatej...) Nem tudja rendesen megemészteni a dolgokat, terheled vele a szervezetét. Én 5 és fél hónapig kizárólag szoptattam, akkor is csak almalevet kóstoltattam a babámmal. Próbáld meg gyakrabban szoptatni, akkor több tejed termelődik, és igyál többet. De a te döntésed, esetleg egy védőnőt vagy egy szoptatási tanácsadót tudsz megkérdezni, ők tényleg értenek hozzá. Legalábbis a sz.tanácsadó.
2013. júl. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
3. vagyok, kedves 2., valakik csak pontozgatnak, én is a válaszaimra sokszor piros kezet kapok, pedig volt olyan, hogy én voltam az első válaszoló és mindenki azt írta hogy egyetért velem :) Van egy lista, szerintem annak szeretnének az élére kerülni, és sajnos a pontozással is előrébb lehet kerülni, de az is lehet hogy túl sok a szabadidejük.... Bocsánat az OFF-ért!
2013. júl. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kerria! Én zöld pacsit nyomtam! :) nem én voltam, aki lepontozott, és nem is értem, hogy miért tette az illető...számomra tényleg hasznos volt a válasz!
2013. júl. 7. 20:38
 6/10 A kérdező kommentje:
napi 4 liter folyadékot tuti megiszom, szoptatós teát és alkoholmentes sört is szoktam inni (állítólag a sör tejszaporító). változatosan eszem, akkor is ha nem vagyok éhes, és van, hogy 1-1,5 óránként eszik (enne, ha lenne mit...ilyenkor adok fagyasztott anyatejet), de még sincs több tejem :( eddig is igény szerint szoptattam, szóval nem értem, miért nem termelődik több, ha többet eszik...egy tanácsadót, lehet hogy érdemes lenne felkeresnem. köszönöm neked is a választ!
2013. júl. 7. 20:42
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Szoptatási tanácsadó biztosan tud segíteni. Én a tápszerezést kezdeném inkább, ha már valamit muszáj, a kóstoltatást eddig anyatejes 4 hós babánál még nem vezetném be. Az én gyerkőcöm 6 hós volt, mikor kezdtük. Szerintem egy 4 hós babát még nem igazán jó hozzátáplálni, jó esetben nem tudja megemészteni az ételt, rossz esetben pedig megterheli, esetleg allergiát okozhat.
2013. júl. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Egyre többet szeretne szopizni és egyre sűrűbben, és néha már a fagyasztóból kell kivennem lefagyasztott anyatejet, mert nekem nincs elég."

Ha egyre többet szeretne szopizni akkor szoptasd meg egyre többször, és néhány nap alatt több tej fog termelődni ami már elég lesz neki. Pár napot kell így kihúzni. Pont az a lényeg, hogy ilyenkor ne a fagyasztott tejet add neki, ne is tápszert, hanem hogy neked több tejed termelődjön. Valószínűleg növekedési ugrása van.

Almára még semmi szüksége egy 4 hónaposnak, megfájdulhat tőle a gyomra, megterhelheti. Ezért ajánlják hogy 6 hónaposan kezdjük a hozzátáplálást.

2013. júl. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sűrűn mellre teszem, még akkor is, ha tudom, hogy szinte semmi tej nincs benne, remélem néhány nap, és alkalmazkodik a szervezetem hozzá, hogy több tejet termeljen. Belátom, jobb, ha várok a hozzátáplálással :) köszönöm mindenkinek a választ!
2013. júl. 8. 19:36
 10/10 Kerria ***** válasza:

Bocsánat a kifakadásért, csak vannak dolgok amiket nem értek, ilyen a lepontozás, a lista inkább szörnyű, mint hasznos.


Persze nem neheztelek ilyenkor arra sem, aki lepontoz, csak értetlenül állok a dolog előtt :s

2013. júl. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!