Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Glutén bevezetése Milumil...

Glutén bevezetése Milumil 7gabonás péppel?

Figyelt kérdés

Aki a 7gabonás péppel vezette be a glutén, hogyan kezdte? Mennyit kaphat először a baba, és hogyan kell, lehet emelni az adagot? Milyen ütemben?

Elég csak rászórni a gyümölcsre, vagy előtte vízzel ki kell keverni?

Köszönöm!


2013. júl. 7. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
tipp: legegyszerűbb,ha veszel búzadarát,kicsi kanál bögrébe+ víz,hogy épp,hogy ellepje,be a mikróba,kb 2 perc,amíg nem szívja meg magát. olcsó és nincs benne semmi más csak a glutén. keverheted a gyümijébe.
2013. júl. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Legelsőnek 1 mokkáskanál lisztet szórtam a főzelékébe, ezzel turmixoltam össze.

Pár nap után kezdtem el használni ezt a Milumil gabonapépet, ebből is csak mokkáskanálnyit teszek a főzelékbe (vagy gyümölcsre is lehet).

Összekeverem és kész is.

Lényeg, hogy először nagyon kis adagokat kapjon, fokozatosan, lassan emelve az adagot.

2013. júl. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Már megvettem, így ezzel szeretném bevezetni. Akkor csak nagyon picit kap először.
2013. júl. 7. 14:29
 4/9 anonim ***** válasza:
Én fél teáskanálnyit raktam a gyümölcspépjére 2-3 napig, utána pedig 1 teáskanállal. Ennyi volt az adagja 6 hónapos korig, amikortól már elvileg a gabonapépből is megehetne egy adagot az ajánlás szerint. 5 hónaposan kezdtük bevezetni...
2013. júl. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
az a gond vele, hogy ha allergiás kiütései lesznek, akkor nem fogod tudni, hogy mitől, mivel ez eleve hétféle gabonát tartalmaz. lehet majd totózni... legjobb, amit az első írt.
2013. júl. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó! "legjobb amit az első írt" azaz Én! Miért is lettem lepontozva? miért fáj az valakinek,hogy segíteni próbálok? Remélem jobb napja lett tőle!
2013. júl. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves első és utolsó, valószínű azért kaptál negatív értékelést is, mert nem a kérdésre válaszoltál, nem azt kérdezte, hogy mivel vezesse be, hanem hogy aki ezzel kezdte, az hogy csinálta, emiatt nem kéne felkapni a vizet.

Sokan ezzel vezetik be, és remélhetőleg nem is lesz következménye, mint ahogy nálunk sem volt...egyébként a védőnő tanácsolta...

2013. júl. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, én mindenkit felpontozok!

Nekem is mondta védőnő, h ezzel nyugodtan bevezethetem a glutént. Ha allergiás a gluténra, akkor az meg fog mutatkozni. Én olyanról még nem hallottam, hogy valaki egyféle gabonára lenne allergiás, de lehet, hogy csak én nem tudok róla :)

2013. júl. 8. 01:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Huh, ha jól emlékszem, tápszerrel is készítheted, de lehet, hogy vízzel. A dobozon rajta van. Keverheted gyümihez is, sőt elsőre talán úgy a legegyszerűbb, hogy kis mennyiséget teszel a gyümibe. Aztán lehet növelni, vagy tejjel, tápszerrel, vagy vízzel készíteni. Azt is te döntheted el, hogy mennyire legyen sűrű, nem szentírás a dobozon szereplő elkészítési mód. Lehetsz kreatív :)
2013. júl. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!