Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Fèl evőkanàlnyi mèztől lehet...

Fèl evőkanàlnyi mèztől lehet bajuk?

Figyelt kérdés
Fèrjem csinàlta ma meg az uzsonnàt a babàknak ès tett bele egy fèl evőkanàlnyi mèzet a 9 hònapos kisfiùknak a leturmixolt őszibarackjàba,mert olyan savanyù volt,amit nem mondott,hanem èn kèrdeztem rà, miutàn megetettem őket,hogy amùgy èdesìtette a barackot valamivel,mert olyan finom lett.A vègèn kostòltam meg a barackot,olyan jòìzűen ettèk a babàk.Nem tudta,hogy csak 1 èves kor felett lehet adni.Lehet valami baj ennyitől?

#9 hònapos babàk
szept. 17. 23:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
13%

Kérdező, szerinted egy egy éves és két napos baba megeheti, mert a méz tudja, hogy a gyerek elmúlt egy éves?

Ha van benne, mindegy, mekkora eszi meg. De kb nulla az esélye, hogy legyen benne.

tegnapelőtt 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
65%
11# egyébként igen, egy 9 hónapos már elég nagy, viszont egy pont egy éves gyerek sem rég múlt egy éves. :D én nem paraznek így rá, nem lesz semmi baja.
tegnapelőtt 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
55%
Hívd fel a védőnőt vagy a gyerekorvost.
tegnapelőtt 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
81%

#11 Nem a méz tudja, hogy elmúlt 1 éves, hanem a gyerek immunrendszere lesz 1 éves korára elég érett ahhoz, hogy a botulizmust okozó kórokozóval megbirkózzon. Valószínűleg a 364 napos és a 366 napos gyerek között nincs különbség, de valahol meg kell húzni a határt. Az viszont biztos, hogy a 9 hónapos és az 1 éves között azért még elég nagy a különbség.


De amúgy a bolti mézeket hőkezelik, úgyhogy közel lehetetlen, hogy probléma legyen tőle.

tegnapelőtt 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
72%

Nem , nem gyógyítható , de ezt minden cikkben ben írják , mondjuk én már vettem volna a fáradságot hogy legalább olvasok róla.


A 4 es válaszolo meg egy tipikus észlény, engem sem utott még el az autó de ez nem azt jelenti hogy mást sem 🙄 .

tegnapelőtt 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

A kulcsszó itt az, hogy NAGYON RITKA. 1 az 1 millióhoz az esély, hogy botulizmusos legyen a babád - ahogy itt írta is valaki, hogy a 10 milliós Magyarországon kb. 10 eset van évente.

Szóval én megnyugodnék, nem valószínű, hogy a babádnak valami baja lesz.

tegnapelőtt 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat!Sajnos hàzi mèz volt 🤦‍♀️☹Remèlem nem lesz bajuk!🥺Eddig mèg nem voltak betegek,mèg akkor sem,amikor èn az voltam ,làzzal, torokfàjàssal stb..Pedig egèsz nap velük voltam ès a karomban tartottam őket sokszor.Elmèletileg nagyon erős az immunrendszerük,remèlem ez ìgy is marad ès tènyleg nem lesz bajuk.36 òra utàn megnyugodhatok?
tegnapelőtt 11:40
 18/22 anonim ***** válasza:
17%
15# én vagyok a 4es, és az "eszleny" itt inkább te vagy, meg a magadfajta veszmadarak, akik még a 2 éves gyereknek sem adnak kis túlzással mást anyatejen kívül...nyilván vigyázni kell, de nem szabad mindenre így raparazni. Az autós példádat nézve..akkor te sosem ülsz autóba, nehogy egy másik elusson? Nyugi, kérdező, semmi, de semmi bajuk nem lesz! Ez az oldal csak paraztatasra van, itt mindent eltuloz a többség
tegnapelőtt 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
50%

Kerdezo, 12 ora - 14 nap az inkubacios ido. De most ezen ne stresszelj tenyleg, nagyon minimalis az eselye, hogy bajuk lesz. MegvN, de kicsi. Ugyanannyi mint valaki aki autóba ül , és autó balesetet szenved megvan az esély de azért nem sok szerencsére.

Nyugodj meg.

Egy diplomas apolo.

tegnapelőtt 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
19, sokkal kisebb az esély a botulizmusra, mint a balesetre. Botulizmusból van évi 8-10 eset országosan, balestből megyénként, naponta minimum ennyi.
tegnapelőtt 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!