Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Fèl evőkanàlnyi mèztől lehet...

Fèl evőkanàlnyi mèztől lehet bajuk?

Figyelt kérdés
Fèrjem csinàlta ma meg az uzsonnàt a babàknak ès tett bele egy fèl evőkanàlnyi mèzet a 9 hònapos kisfiùknak a leturmixolt őszibarackjàba,mert olyan savanyù volt,amit nem mondott,hanem èn kèrdeztem rà, miutàn megetettem őket,hogy amùgy èdesìtette a barackot valamivel,mert olyan finom lett.A vègèn kostòltam meg a barackot,olyan jòìzűen ettèk a babàk.Nem tudta,hogy csak 1 èves kor felett lehet adni.Lehet valami baj ennyitől?

#9 hònapos babàk
tegnapelőtt 23:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%
Botulizmus
tegnapelőtt 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

Lehet igen, botulizmus.

Nezz utana mi az. Nagyon ne stresszeld azert be magad, mert elofordul, de ritka.

12 ora es 10 nap a lappangasi ido, nagyon figyeljed oket.

Az, hogy mennyit ettek teljesen lenyegtelen, itt sporakrol van szo, mikroszkopikus meret, annal a fel evokanal millioszorosa.

tegnapelőtt 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon minimális esélye van a botulizmusnak, nem lesz bajuk.
tegnapelőtt 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
16%
Ugyan már. Evett már a gyerekem mézes kekszet, kolbászt, füstölt szalonnát, stb..köszöni szépen, jól van, kb 1 hónap múlva egy éves. Biztos létezik a botulizmus, de valószínűleg kva ritka, mert régen is adtak mindenféle kaját a csecsemőknek, aztán nem lett ilyen baj az esetek 99,999999%ban. Mostanában divat mindenből is bajt csinálni.
tegnap 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%
4, sógornőm csak elvetélt tőle, olyan ritka.
tegnap 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%
Ha a savanyú barack finom édes lett, az tuti nem fél evőkanálnyi volt…
tegnap 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
64%
Még akkor is 10 alatti volt az esetszám, amikor nem tiltották a kicsiknek a mézet... (és ez a 10 országosan ennyi, felnőtt és gyerek együtt). Mióta tiltják, azóta is ennyi van kb évente...
tegnap 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Èrtem ,köszönöm a vàlaszokat☹Egyèbkènt a botulizmus gyògyìthatò,ha hamar èszreveszik?
tegnap 08:17
 9/22 A kérdező kommentje:
Azt olvastam,hogy sùlyos ètelmèrgezès,de gyògyìthatò?
tegnap 08:19
 10/22 anonim ***** válasza:
89%

Nem igazán sajnos.

De nyugodj meg! Nem tudsz most már mást úgysem csinálni. Ez már megtörtént. Valószínű bolti méz volt gondolom, elképesztően parányi az esélye, hogy bármi bajuk lesz.

tegnap 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!