Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 7 hónapos kislányom, egy hónapja kezdtem el a hozzátáplálást, de sehogy sem megy.

A fő probléma az, hogy egyáltalán nem nyitja a száját, amikor közelít felé a kanál.

Ha a kezébe adom, akkor a szájába veszi, játszik vele de ennyi.

Amint én közelítek a kanállal nyúl érte, venné el tőlem.

Próbáltam már etető székben, pihenőszékben, az ölembe ültetve, de egyszerűen sehogy sem működik.

Kipróbáltam ezt az etető cumit, néha néha kiszívja belőle ami éppen belekerül, de ennyi.

Kanállal abszolút nem megy, próbáltam már mindenféle kanalat, semelyik sem volt jó.

Mit rontok el?

Tudom, hogy egy éves korig a fő táplálék az anyatej/tápszer, de annyira el vagyok keseredve, hogy még kóstoltatni sem tudok, mert szájzárat kap, amit a kanalat meglátja.

Védőnő, gyermekorvos semmit nem mondott, mert a súlya megfelel a korának.😌



#Nem fogadja el a kanalat
szept. 16. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg még nem érett a dologra. Egyenlőre hanyagold, majd pár hét múlva próbáld újra.

Vagy ...BLW, olvass utána, falatkás hozzátáplalást jelent. Lehet az tetszene neki.

szept. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam pont ez volt, 2 hónapig hagytam. Persze néhány hetente megpróbáltam. Aztán kb. 9 hónaposan elkezdett enni. Azóta is egy zabagép, szóval az eleje nem jelent semmit.
szept. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Most hagyd abba egy/két hétig utána kezdd el megint.

Most a második fiam is ilyen volt. 6hónaposan akartam kezdeni, majdnem 7,5hónapos volt mikor elkezdte egyáltalán kinyitni a száját.

Nem szabad rágörcsölni meg erőltetni se mert hidd el, megérzi rajtad.

Bőven elég neki még az anyatej, éhen halni nem fog. Tudom, hogy milyen idegesítő mikor az ember szenved, hogy ilyen olyan kajákat csináljon ami aztán megy a kukába, vagy az üveges is ugyanúgy kidobásra kerül ha nem fogy el.

szept. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Legyel turelmes, csak 7 honapos ☺️

Annyira ne legyel elkeseredve, mert nincs miert :D Minden baba mas.


Amugy adj egy kanalat a kezebe, kozben probald meg etetni. Ha nem megy sehogy, hat nem megy. Lasson titeket enni, minden alkalommal egyutt uljetek le es egyetek elotte. Ha keszen all, nyitni fogja a szajat. Amig nem, addig nyilvan eroltetni nem kell.

szept. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nezd, erre annyit tudok mondani, hogy én még nem láttam olyan felnőttet, vagy akár gyereket, aki örökké anyatejen/tapszeren élt volna :D igazából nem érzem át ezt a helyzetet, mert az enyém korán joevo lett, viszont józan paraszti ésszel, a tied is hamarosan megérik arra, hogy érdekelje ez a dolog. Megértem valahol, hogy téged ez zavar, de múló állapot. :) szerintem is pihentesd pár hétre a dolgot, és utána probalkozz megint
szept. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Add a kezébe a kanalat, hagyd próbálkozni. Az én lányom se tűrte az etetést, így blw lett belőle.
szept. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló:

Igen, gondoltam én is rá, hogy lehet nincsen megérve rá, viszont a mi tányérunkból egyből veszi ki az ételt és nyomja a szájába.😬

Hallottam a blw-ről, viszont annyira idegen nekem és félek tőle, hogy nem mertem még megpróbálni

szept. 16. 19:15
 8/12 A kérdező kommentje:

2-es:

Akkor van remény, bízom benne, hogy nálunk is így lesz!

Köszönöm, hogy írtál!

szept. 16. 19:16
 9/12 A kérdező kommentje:

3-as:

Rendben, hagyom most egy ideig és újra próbálom, nem szeretném erőltetni és azt sem, hogy rossz élmény legyen neki ez az egész, csak annyira úgy láttam rajta, hogy enne mást a tápszeren kívűl, teljesen azt hittem kis zabagép lesz.😅

Folyamatosan párolok neki ezt-azt, aztán már vettem is és ahogy írod, folyamatosan megy a kukába.

szept. 16. 19:19
 10/12 A kérdező kommentje:

4-es:

Abszolút igazad van, felesleges ezen keseregnem, igazából csak amiatt vagyok kicsit elkenődve, mert annyi mindent próbáltam neki adni és semmi nem kell, közben meg a mi ételeinket enné, mert ahogy meglátja teljes extázisba kerül, nyúl bele a tányérba stb, na de kanállal egyáltalán nem fogadja el, meg nem is merem neki ezeket a darabos ételeket adni..

Köszönöm, hogy írtál!😊

szept. 16. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!