Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy legyek következetes szülő?

Hogy legyek következetes szülő?

Figyelt kérdés
Úgy érzem 2 évesemmel csődöt mondtam, nem hallgat rám, de a férjemmel, nagyszülőkkel kisangyal. Ha kimozdulunk, az utcán, játszón nincs nagy gond, de otthon rám se hederít, ha szépen, ha csúnyán szólok rá, sokszor konkrétan kinevet. Ha a férjem teszi ugyanezt, rögtön abbahagyja, pedig ő sosem kiabál. A legrosszabb az evés, konkrétan az utóbbi pár hónapban nem eszik főtt ételt, csak a szendvics, felvágott, péksütemény, ilyenek mennek, pedig nasit egyáltalán nem kap. Minél jobban próbálkozom, annál kevésbé eszik. Nagyon el vagyok keseredve. Mit rontottam el? Hogy legyek következetesebb? Alapvetően nem vagyok egy szigorú ember, kicsit szétszórt is vagyok, nekem ez nem jön magától. :(
aug. 31. 09:03
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Tudatosan, tanulj olyan az eszközöket, amik a gyerek működésére és fejlettségi szintjére alapozva működnek, nem csak tekintélyelv alapján.

Ilyen például a pozitív fegyelmezés - amire mindenki azt hiszi aki egy könyvet annyit sem olvasott róla, hogy üntyürü-püntyürözés a gyerekkel. Azok élénk tévedésben vannak, mert nagyon nem. De hát ehhez olvasni és edukálni kéne magukat.

Én az olvasás helyett a hatékonyabb online tréninget ajánlom. Ennek néz utána, ha az a célod hogy jobban csináld!

aug. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

De mi történik akkor, ha nem fogad szót? Mert a következetes nevelés azt jelenti, hogx van következménye a dolgoknak.


Mondok egy példát, a nagyobbik fiam 3,5 éves, ő már azért értelmes, de régebben el tudott nagyon durvulni, pláne a kistesóval játszva. Na, ha elkezdett verekedni, vagy lenyomta a földre vagy rángatta a ruhám, mondtam, hogy vége a játéknak és tényleg vége volt. Utána jeleztem legközelebb, hogy tudod, ha durván játszol, befejezzük - felfogta, tudja. Nyilván nem elsőre, de többedik alkalomra igen, természetesen sokszor meg is dícsértem, hogy nagyon ügyes fiú, szépen jàtszik, ezt szeretem.


Most ez egy példa volt, a lényeg, hogy az ilyen dolgoknak legyen következménye, az, hogy rászólsz, úgyse ér semmit, ha tudja, hogy csinálhat mindent ugyanúgy tovább.

aug. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

A NEM az NEM minden esetben. De csak akkor mondj nemet ha tenyleg azukseges.


Kajalas. Megtalasz neki rendes ebedet. Ha nem eszi meg ehes marad. Nincs helyette mas. Legkozelebb a kovetkezo etkezeskor kap rendes etelt. Nyugi nem fog ehen halni. Par nap es rajon h vagy megeszi vagy ehes marad.

szendvics, felvágott, péksütemény max reggelire de csak akkora mennyiseg ami egy reggelire eleg. Es hogy ebedre ehes legyen.


Nem kiabalsz. Ha nem jon elindulsz. "Gyere indulunk haza! Nem megyek! Renden de en akkor is haza megyek!" Es osszeszedes ami kell es elindulsz.


Ha mondasz valamit akkor emlitsed meg a kovetkezmenyt ha nem teszi meg amit kersz. "Tessek ez az ebed. Mas nincs ha nem eszed meg ehes maradt, legkozelebb vacsorakor eszunk." "Gyere furdeni! Ha nem josz akkor nem aludhatsz az agyadban oda csak tisztan fekszunk. Marad a konyha kove." Es azepen leteszel egy pokrocot neki oda h akkor ott alszik.


Nekem ezek valtak be.

aug. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
3: azért azt tedd hozzá, hogy ez nem együttműkődésre nevel, hanem egyenes út hogy megtörd a gyereket. A gyereket teljesen elnyomja. Személyiségfüggő, így milyen felnőtt lesz belőle, de ez a spártai, erőből nevelés sosem vezetett jóra. De tény hogy a legtöbb gyerek beletörik, és nyugi lesz. És ez a lényeg.
aug. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem megtores. Hiszen minden esetben el van mondva h mi a kovetkezmeny ha nem teszi amit kell es van dontesi lehetosege.


Termeszetesen ha megfeleloen viselkedik akkor dicseret plusz dolgok vannak.


Masik h mindig merlegelni kell h az adott dolog melyik korbe esik. Pl telen a hoba szandalba akar menni. "Vedd fel a csizmat hideg van es esett a ho. Nem akarom es szandalt veszek. Oke de ha fazik a labad nem jovunk vissza cserelni!" 3 lepes utan rajon h a ho nedves hideg es fazik a laba. Nem mentunk vissza mert levittem a csizmajat. De elott megbeszeltuk h a ho es a szandal nem kompatibilis. Tobbet nem probalta meg. Ez egy kis fajsulyu dolog. Ha akarja csinalja. Tapasztalatnak jo volt.

De spec a valogatas a kajaban vagy a nem eves mar sulyosabb dolog. 1 mert a gyerek nem elhet csak peksutin! Masik h az oviban sem lesz valogatas. Harmadik h magammal szurok ki ha engedem h valogasson. Ergo meg kell tanitani neki h marpedig az ebed az ebed es ha nem eszi meg ehes marad.


Koszi de 3 gyerekkel a hatam mogott ezzel az elvvel sikerult 3 onnalo gondolkodo donteskepes gyereket nevelni. Mar felnottek. De halistannak kozeli a kapcsolatunk szoval ezzel is lehet a kotodo nevelest kombinalni.


Tudni kell merlegelni, hatart szabni es a kovetkezmenyeket vegig vinni. Vagyis merlegeld h az adott dolog mennyire fajsulyos. Szabd meg a hatarokat, es ismertesd a kovetkezmenyeket. Majd tartsd is be a szabalyaidat!

aug. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Tudtam, hogy már felnőttek, sikeresek, egyetemisták, szuper munkahelyen dolgoznak és fantasztikus a kapcsolatotok. Ezt mondani se kellett volna 😉


Ami nem tetszik a módszeredben, hogy látszólag mindent lenyomsz a gyerek torkán, ha tetszik neki, ha nem. Az érzéseit figyelmen kívül hagyod.


Btw mit csináltál az éhségtől hisztis gyerekeddel? Vagy a tök nyugiban eljátszott vacsiig, miután nem ette meg a rántott húst?

aug. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#5! Nekem semmi bajom ezzel a neveléssel, de az pont nem következetesség, ha fázik a lábad, nem jövünk vissza cserélni.(Nem jöttünk vissza, csizmát vittem😂)
aug. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt nem azert irtam leert nagyzolnek. Ez tenyleg igy van.


Latszolag... De nem igy van. Mint irtam merlegeltem h az adott dolog mennyire sulyos. Ha nem akkor nem zavart ha a feje utan ment. Elore elmondtam h mi lesz. O akarta csinalja. Aztan a sajat tapasztalata alapjan sontott. Es legkozelebb nem csinalta. Nagyon sok olyan dolog van ami igazabol nem olyan sullyu h NEM et kelljen nekik mondani. Sot nalam a hatarok is eleg szelesek pont h tudjon felfedezi. Megtalaja onmagat.


De van amiben nem engedek. Ezekben meg kell tanulnia h marpedig anya szabalya az amit kovetni kell. De a szabaly rendszer ugy volt kialakitva h ahogy not egyre tobb szabaly maradt el. Vagy mert megtanulta h felesleges hadakozni mert o jar rosszul vagy mert kinott mar belole. A hatarok az eletkor haladtaval tagulnak. De kelletkeznek uj szabalyok is. Pl tinikent ha mondja h 10re hazaer. Es kesne akkor ir egy uzenetet vagy hiv. Ha baj van elso h engem felhiv (kiveve ha mentos a dolog). De ez megint csak egy ideig volt. Amint nagykoru lett elmaradt azoltam h mar nem fontos. Megis meg mindig szol ha kesik pesig 22 eves 😁. Es mindig megkoszonom pedig mar reg fontos dolog.


Amugy etkezesre igyekeztem azert olyat kesziteni ami nekik valo es szerettek. Egeszseges es eleg valtozatos. Ha uj etel volt akkor a szabaly a 3 kanal/falat. Ha utana sem izlett nem kellett megenni. Amugy meg egy tipp az etkezesre. A ferjem kinai. Nalunk mas a neveles. Es sok tekintetben jobb mint a itthoni. Nagyon sok elemet atvettem mert hatekonyabb mint a magyar. Pl etkezesre sokfele (zoldseg leves hal hus teszta stb..) de kis adag etel. Sajat maga veszi el amit enni szeretne. Nem egytal etelt kaptak h eszed nem eszed. Ettol meg eljatszotta mindegyik ezt a nem eszem dolgot. Kb 2 napig tartott.


A tekintely elvet kell a libearissal kombinalni van ami egyikban jo van ami a masikban. Jo ha van tekitelye a szulonek ha megtudja koszonni amit kell a gyerek. De jo ha van szabadsaga is megkapja a sontes es a felelosseg a dontesemert is.


Am nem igazan eszunk klasszik magyar eteleket. Miota a fiam tud fozni azota az olaszos etelek kerultek be a keleti stilus melle. No meg en is inkabb a keleti stilus kedvelem. Oke bogracsgulyas az meno 😁 de sokfele keves tenyleg jobb.

aug. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
3-as jót mond, hallgass rá.
szept. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!