Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mindjárt 7 hónapos a babám,nin...

Mindjárt 7 hónapos a babám,nincs még a glutén bevezetve,habár zabpelyhet már eszik.Most vettem valami kész pépet,3 falyta liszt van benne,ezzel bevezethetem neki?Ez 6 hónapos kortól adható úgy írja.

Figyelt kérdés
szept. 13. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ennyiből senki nem mondja meg neked.
szept. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Falytával meg csak véletlenül sem, az mérgező.
szept. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Egyszerre csak egy új valamit adj, pláne, ha az egy tipikus allergén. ha valamiben három fajta liszt van, az erre nem lesz jó, majd csak akkor, ha abból kettőről már tudod, hogy nem okoz semmi kellemetlenséget.

A glutén bevezetésére (plusz esetleges mozgolódó fogacskák masszírozására) adj neki kiflicsücsköt vagy egy darabka kenyeret (héjastól) inkább.

szept. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha eszik zabpelyhet, akkor már be van vezetve a glutén.
szept. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4 én úgy tudom a zabban lévő fehérje a többségnél nem okoz autoimmun reakciót...

Nekem amugy többgabonás keveréket ajánlott a vedono, azt adtam neki. Amikor már akart darabosat enni kapott kenyérfélét is.

szept. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 babyboom567 ***** válasza:
Ha adtál zabpelyhet, és nem olyan fajtát amire rá volt írva kifejezetten hogy gluténmentes, akkor már evett glutént.Ugyanis attól függetlenül,hogy a zab gluténmentes, az üzemi feldolgozás/betakarítás során szennyeződik gluténnal.
szept. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!