Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Honnan tudom, hogy kiválthatok...

Honnan tudom, hogy kiválthatok-e egy étkezést, ha eddig mindig 2 szoptatás között kínáltam?

Figyelt kérdés
9 hónapos múlt, és egyre többet eszik, nem csak kóstolgat, de így hogy nem szoptatások idejében kínálom, nem tudom, mikor lehet elég csak a püré/falatkás étel.
szept. 3. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Ha nem időre szoptatnád, akkor szépen jelezne, hogy na most nem kell
szept. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sárgaság miatt az elején keltenem kellett és időre szoptatni, ehhez szokott hozzá sajnos az elején, azóta soha nem sír ha éhes, nem kéri. Néhányszor fordult elő, ilyenkor mindig megszoptattam függetlenül az időtől, egyébként meg bizonyos időközönként én kínálom, mert nem kérné. Nehéz volt nekünk az első pár hónap, most sajnos ez van...
szept. 3. 14:32
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem jelzi ha elég neki az étel? Vagy nem értem most mi a kérdés.
szept. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De, azt jelzi, ha elég. De ugyanúgy elfogad pl. 8-kor meg 11-dél körül egy szoptatást, ahogy a kettő között egy tízórait is ( pl. zabkását). Csak utóbbiból nem eszik valami sokat, sokszor csak kóstolgat. Néha jobb étvágya van, de nem tudom, mi számít rendes étkezésnek, ha a szopit tulajdonképpen mindig elfogadja, akkor is, ha nemrég evett többet is. Gondolom a szopi nem csak étkezés neki, de azért nem szeretném, ha később ez a szilárd ételek rovására menne, és másfél éves kora körúl jó lenne fokozatosan leépíteni a szopik számát.
szept. 3. 17:19
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Délelőtt akkor add neki, amikor a legtöbbet szokott szopizni érzésre, mert akkor éhesebb.

És mindennap ugyanakkor. Beállnak majd így az időpontok, szopizni tud óránként is, enni nem.

szept. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, a szopizás nem csak étkezés neki, ezért fogadja el mindig.

Minden gyerek étvágya más. Mi az első ètkezéseket kb 100gramm pürével/kásával váltottuk ki. Aztán rá kb 1,5 hétre adtam neki 2x annyit és megette. Azóta beálltunk erre. Most 13 hós a fiam. Azt tudom tanácsolni, amit az előttem lévő. Legyen rendszer. Ha délelőtt mondjuk 10 órakkor eszik szilárdat, utána ne kapjon cicit csak mondjuk egy-másfél órával később. Így megszokja, ha jól akar lakni, akkor a szilárd ételt kell megennie. Ha sír mondjuk félórával étkezés után a cicidért, ne azt add neki, hanem próbáld újra szilárd étellel kínálni.


3-as voltam.

szept. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kell kiváltani semmit. Bőven ráérsz még.
szept. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!