Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás hogyan? Minden...

Hozzátáplálás hogyan? Minden új íznél, első nap 2-3 kanállal adjak neki, a második nap 6-7 kanállal, majd a harmadik nap amennyit kér?

Figyelt kérdés
5 hónapos babámnak szeretném elkezdeni a hozzátáplálást. Eőször almapürét kóstoltatok vele tízóraira 3 napig. Első nap 2-3 kanállal, második nap 6-7 kanállál, majd a harmadik nap amennyit kér. Utana gondoltam hogy az őszibarackkal folytatom.

aug. 31. 22:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem ezt a hozzátáplálást :/ kérlek segítsetek. Csak azt nem értem, ha az étel kiváltása a cél, akkor minden 4. Nap amikor új ízt kóstoltatok vele, kezdem azzal a 2-3 kanálnyi mennyiséggel?
aug. 31. 22:53
 2/10 A kérdező kommentje:
Vagy az almához kell hozzákevernem a barackot a 4. Nap?
aug. 31. 23:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is nagyjából így csinálom igen, hogy ha esetleg bántja a pocakját, akkor talán a kis adag kevésbé lesz vészes. Először nem tudsz meg étkezést kiváltani, tehát lehet pl harmadik nap elfogad 80g pürét de amúgy meg éhes marad. Úgy tudom az étkezés kiváltása azért időbe telik, de persze tudom hogy baba függő. Most egyelőre főleg a kóstoltatás a cél, hogy ismerkedjen az egész szervezete az új dolgokkal.


7 hónapos lesz a kislányom, úgyhogy ennél tovább egyelőre én se tudom, de nekem sokat segített az Anya, kérek még c. Könyv, vagy a manó menü Facebook csopija, oldala ahol sokat olvasgattam. Az ételek bevezetéséről is írnak, én pl sokszor előtte elolvasom hátha van valami jó ötlet vagy plusz info amit nem árt tudni, főleg allergenek esetén.

aug. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Illetve az első kb két hétbe mindig egyszerre csak egy ízt kínáltam neki 3 napig,(tehát nem kevertem több gyumit egy étkezés során) aztán jöttek olyan mint pl a banán ami foghatja a pocakját, azt almával keverve adtam a második naptól.
aug. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát 5 hósan nem az étkezés kiváltás a cél. Ne feledjük hogy a hozzátáplálás az egy plussz és 1 éves korig a tej a FŐ tápláléka egy babának. A kislányom 7 hós napi 5x iszik tápit meg eszik emellett 3x szilárd ételt.. Én 2 napig kóstoltattam egy egy zöldséget gyümölcsöt, annyit adtam amennyit elfogadott. Volt hogy 5 kanállal volt vagy 10el. Hát nekem az almát elfogadta magába utána a barackot meg nem..Szóval kevertem.. am az eprez málnát is kevertem almával( kellemesebb íze volt, nem volt savanyú) Ha az almát megkóstolta a babád akkor keverheted mindenhez persze.
aug. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
aug. 31. 23:07
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy éves korig nem cél az étkezések kiváltása.
szept. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyit adtam neki mindig, amennyit kert, nem szamolgattam a kanalakat. Mivel tokre belezavarodtam a 20 kulonbozo tablazatba is, ezert nem kovettem egyet se. En naponta adtam neki uj izt, ennyit betartottam, aztan csokolom :D

Bar 6 honapos elmult mar, amikor kezdtuk es akkor se nagyon volt erdeklodo sokaig; de azert probalkoztunk. 1 eves kora korul kezdett el ugy igazan enni.

szept. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A 3 napos bevezetés, és a táblázat elavult dolog. Nem kell túlbonyolítani, ha szívesen eszi, adj neki.
szept. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!ment a zöld pipa :)
szept. 1. 12:59

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!