Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Zöldség/ gyümölcs pürék...

Zöldség/ gyümölcs pürék mellett még mit adhatok a kicsinek?

Figyelt kérdés
6 hónapos. Ti mit adtok anyukàk még a kicsinek ezen kívül? Màr mennem a gyümölcs és zöldség pürék de ez mellett? Joghurt? Vagy ilyesmi?
aug. 31. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk 7 hónaposan már szólt a dr nő, hogy jó lenne elkezdeni a tojást. Illetve 7 hós kora körül vezettem be a csirkehúst is, zabpelyhet, kukoricadarát, kölest.. tejtermèkeket én halasztanám még 2-3 hónapig. Inkább alap gabobákra fókuszálj most, hogy tudd kombinálni neki.
aug. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogy szoktad az alap gabonàkat kombinálni? Mivel ?
aug. 31. 11:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A táblázat elavult dolog, szokás alapú, ninvs tudományos háttere.

A mézet, nyers húst, nyers tojást, füstöléssel tartósított húsárut kell kerülni, minden más mehet.

aug. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kasakat grizeket tejpepet kevertem a zoldsegek gyumolcaok melle.
aug. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

A táblázat ha elavult is arra jó, hogy sorra tud venni a dolgokat, ne maradjon ki semmi, ne kelljen állandóan ezen gondolkozni.

Én az Anya kérek még c. könyvből néztem, de nem tökéletesen tartottam, de alapnak nagyon jó volt.

Ott a hozzátáplálás kezdetére ezeket írja:

Burgonya (/édesb.)

Sütőtök

Alma

Avokádó

Banán

Körte

Mangó

Barack

Csirkehús

Hal

Marhahús

Máj

Pulykahús

Sertéshús

Barna rizs

Búza

Rizs

Zab

Vanília

Fahéj

Lenmagolaj

Margarin

Napraforgó olaj

Olívaolaj

Repceolaj


7-8 hónaposra írja az egyéb zöldségek és gyümölcsök mellé:

Joghurt (natúr)

Kefir

Tojás

Pasztörizált sajt

Bulgur

Köles

Kuszkusz

Lenmag

Quinoa


Hozzátenném hogy mindet nem adtam én se csak egy vezérfonal volt.

Például quinoát nem szeretem, nem veszek ezért.

aug. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Pl reggelire, tízóraira zabpehely (ha pürèt eszik akkor darálva) vízben főzve, gyümölcsökkel (később plusz darált diófèlèvel), nagyon szerette:

-spenót+kukoricadara

-pisztráng filè, batáta, kuszkusz és brokkoli

-puffasztott kinoa vagy amaránt avokádóval és valamilyen gyümölccsel

-lecsó kölessel

-mindenfèle tèszta zöldsèges szósszal

-baba bolonjai (reszelt rèpával)

Sokszor igyekeztem olyat főzni amit ő is evett, ilyenkor vettem ki neki egy külön kis adagot és a miènket utána sóztam, fűszereztem.


Nekem is nagy segítségemre volt az Anya kérek még könyv, sokszor jó ötleteket adott a kombináláshoz. Én sem a hozzátáplálási táblázat alapján vezettem be az ételeket, a tejtermékeket azért jobb 8-9 hós korban próbálgatni mert kisebb az esély a hasfájásra.

Egyelőre arra figyelj, hogy minèl több alapanyagot bevezess, több mindent tudsz neki kombinálni akkor (ilyenkor még pl ne a zöldfűszeren, fokhagymán, stb legyen a hangsúly)

aug. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hat nalam a gyerek elso korben csak sarga etelt volt hajlano enni. Repa sargasinnye sargabarack stb.. de ezeket sogivel! a doki azt hittem majbeteg a gyerek mert meg a szemfeherje is sarga volt. 🤣

Aztan kerdezett ra h megis mit eszik ez a gyerek!?!


Kisse tultoltuk a betakarotint 😁

aug. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

Húst és glutént.

Csirke, pulyka már mehet nyugodtan.

Glutént is érdemes bevezetni 7 hónapos korig. Pl babakekszet /háztartásikekszet eláztatni a gyümölcspürében. Vagy milupa 7 gabonás pépet is tehetsz a pürébe.

aug. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!