Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen gyümölcsöket raktok el...

Milyen gyümölcsöket raktok el a nyáron a hozzátáplálás idére?

Figyelt kérdés
Illetve milyen formában?

aug. 10. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pürésítve és fagyasztva fagyasztózacskóban sárgabarackot és őszibarackot.
aug. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Fagyasztva, ami termett itthon, abból pár darabot. (Meggy, barack, szilva.) Mást nem. Boltban télen is vannak gyümölcsök, minden másra meg sort kerítünk, ha eljön a szezonja. Az elsőnél is úgy csináltuk, hogy mire végére értünk a bármikor kapható gyümölcsök bevezetésének (alma, banán, mit tudom én), addigra jött a szezon és inkább a frisseket adtuk.
aug. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 babyboom567 ***** válasza:
44%
Ennek a kérdésnek akkor van értelme, ha van saját termésed+ spájzos és fagyasztóládád.Akkor kb bármit.Ha 40 négyzetméteren élsz spájz,és fagyasztóláda nélkül, akkor a kérdés kb értelmetlen.Illetve, ha nem ilyen extra dolgokkal akarod etetni a gyereket,hogy avokádó,meg ilyesmi,akkor konkrétan bármit meg tudsz venni a boltba.Nekünk olyan pici a fagyasztónk, hogy abba csak a havi hús és a gyerek heti gluténmentes dolgai férnek el.
aug. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Van kert van gyümölcsös ezért iródott a kérdés. Illetve a fagyasztó se kicsi. Nyilván ha egy panel lakásba nyomorognék a hütöbe se férnék el akkor eszem ágában se lenne elrakni dolgokat.

Van rengeteg körte szilva így ezekből mindenképpen szeretnék úgy is elrakni hogy a babának is.

aug. 10. 16:00
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Amit én elraktam: körte, szilva, őszi, kajszi, cseresznye, szeder, málna, földi eper. Azért lehetőleg ne az utolsó hárommal kezd a hozzátáplálást ;). Bogyós gyümölcsöket csak fagyasztva raktam el: mosás, lecsöpögtettem, rá egy tálcára, be a fagyasztóba és a fagyott gyümölcsöt raktam aztán dobozba (így kevésbé fagy össze, könnyebb adagolni). A többiből fagyasztottam is le egy keveset, de nagyrészt cukrozatlan befőtt lett belőle (gyümölcs + minél kevesebb víz). Utóbbiban kevesebb a vitamin, a víz miatt kevésbé is finom (bezzeg a leve...), de nem foglalja a helyet a fagyasztóban. Fagyasztáshoz raktam el egy keveset a hozzátáplálás elejére hámozva és turmixolva szilikon jégkockatartóban, ami ha megfagyott, mehetett dobozba, de hámozva és felezve is fagyasztottam, ilyenkor a rétegek közé fóliát raktam, hogy ne fagyjon egy tömbbe az egész.

Ami még nagyon bejött, hogy a pincénkben elég sokáig elvan az alma. A fánkon nincs annyi termés és az is csak pár hónapig eltartható, ezért el szoktunk menni szedd magad almásba, veszünk úgy 80-100 kiló idaredet, amivel kihúzzuk a telet és így mindig kéznél van és a boltba sem kell miatta rohangálni.

Ha sok a szilvátok és van hely a pincében: tavaly csináltam olyat, hogy még nyersen leturmixoltam a szilvát, úgy dunsztoltam (nedves dunszt) és télen - a változatosság kedvéért - ebből és az almából főztem gyümölcslevest. Mivel az alma és jó esetben a szilva is elég édes, ezért cukor nélkül is jó. A baba is eheti és a felnőtt is.

aug. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5# A szilvát héj nélkül teszed el? Ha turmixolod, héj nélkül?
aug. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6: A csak babának eltett keveset hámoztam turmix előtt, a többit nem. Az őszit, kajszi viszont mindig hámozom.
aug. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Cseresznyét, málna-szeder-áfonya mixet, sárgabarackot,szilvát raktunk el. Illetve főztünk be eper,sárgabarack és cseresznye lekvárt. Igaz ezekbe került egy kis cukor, de szerintem sima natúr joghurttal nagyon finom gyümölcs joghurt készíthető belőle.Még így is egészségesebb mint a bolti. Zöldségek közül pedig cukkinit, sárgarépát,karalábét,céklát,fehérrépát. Ezeket már mind pucolva,szeletelve konyhakészre. Néhány adagot raktam el mixelve is babafőzeléknek 1-1 főzésre. Kéznél van egyből, ha épp nincs sok időm főzőcskézni.
aug. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Én sz@ranya vagyok, úgyhogy semmilyet😁

Most fogok szülni, de jelenleg konyhám sincs. A régi hűtőnek rossz a fagyasztó része, új meg pár hét múlva lesz, ha kész a konyha.

Egyébként nekünk már raktak el, a boltokban, szoktam látni a mélyhűtőkben. Szerencsére nem egy lakatlan szigeten élünk, csak nem fog éhen halni.

aug. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9! Ez a kérdés leginkább azokhoz szólt akiknek van mit és van hova elrakni. Nyilván akinek nincs mit és nincs hova egyértelműen nem rak el semmit.

Persze hogy nem fog éhen halni a gyereked,de én úgy gondolom ha már van mit elraknom miért ne rakhatnék el belőlle a babának is.

aug. 11. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!