Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 8 hónapos kislányom 2 hónapja...

8 hónapos kislányom 2 hónapja kóstolgat. A gyümölcsöket szereti, szivesen fogadja, viszont a zöldségektől szó szerint rázza a hideg..ez normális?

Figyelt kérdés
Sokszor már az 1-2.kanálnál látom, hogy nem esik jól neki. Ráadásul nagy huncut, mert kiberregi ami nem ízlik és még nevet is rajta. Szóval egyenlőre zöldségpürékből max 5-10 kanálka volt amit eddig megevett egyszerre. Nem nagyon idegesítem magam vele, nem hajt a tatár csak nem tudom hogy ez így ok-e, vagy jobban kellene, többször próbálkozni esetleg. (Gyümit 1x kap, délelőttre, meg ebédnél háát mondjuk úgy próbálgatjuk a zöldségeket, több de inkább kevesebb sikerrel).
jún. 26. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kínáld fel neki mindig, had barátkozzon az ízekkel. Annyit nyammogjon amennyit jól esik. Még rengeteget változhat az ízlése, de tapasztaljon meg minél több ízt, állagot.


Az én kisfiam pont fordítva volt, szerette a zöldségeket, de gyümölcsöket kiköpte.

Most 16 hónaposan szinte minden étkezés után eltüntet valami gyümölcsöt, de a zöldség szeretete is megmaradt.

jún. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az enyém a krumpli kivételével nem evett meg semmiféle zöldséget semmilyen formában óvodás koráig. Attól kezdve fokozatosan mindenféle formában adtam, de a főzeléket egyik zöldségből sem eszi meg a mai napig sem. Undorodik az állagától.
jún. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbálj más ízt. A fiam azt amit nem szeret ugyanúgy kibürrögi, és nem eszi meg. Amit szeret abból eszi meg csak a mennyiséget. Ő például a zöldségeket vegyesen jobban szereti, mint magában. Krumplit magában például nagyon nem szereti nem eszi meg, de keverve mondjuk sárgarépa, zeller nagson kevés krumpli úgy megeszi. Kísérletezz.
jún. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, normális. Próbálkozz tovább, lehet, hogy 99 alkalommal nem fogadja el, századikra meg igen.
tegnapelőtt 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Próbálkozom és nagyon. Én nem szeretném neki erőltetni, de igazából a védőnő szerint már 2 étkezést ki kellett volna váltani, ebből eddig csak 1 van meg ugye. Aztán mondja ugye a húst és lassan a tejet is. (Tejtermékeket, amiket lehet..) de így azért nehéz, hogy a kóstolásnál tartunk. Ez a nyomás viszont olyan idegesítő néha. Én szeretném ha a saját tempójában enne, nem azért mert ezt vagy azt most be “kell” már vezetni. Értem a húst is meg minden. De most nem akarnám barackba meg meggybe keverni neki, vagy kellene szerintetek? Amúgy nem egy nagyétkű baba.

8 hónapos és 7800g (3290g született). Megköszönöm, ha írtok még ezekre a gondolataimra is egy két dolgot aki tapasztalt.

tegnapelőtt 12:05
 6/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, kicsit elrontottam az elejét. Azt akartam írni, hogy próbálkozom és nagyon nem szeretném neki erőltetni. (Amugy sok rossz példát láttam már erre)

Anyukám pl abszolút azt mondja hogy hagyni kell a maga tempójában haladni. Anyósom meg nyaggat ugyanúgy hogy ezt meg azt meg mi mindent kellene már neki enni🙄 mert hogy nem fog fejlődni.

(Amúgy köszöni szépen, tök rendben van. Mászik, ül, áll, mond mindenféle gagyogást, megért csomo mindent, ismer minket, éjjel max egyszer kel, ha kel..stb)

tegnapelőtt 12:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy éves korig nem elvàrás az étkezések kiváltàsa, a lényeg, hogy minél többféle ételt kóstoljon. Együtt esztek, lát titeket enni?
tegnapelőtt 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Persze! Sokszor lát minket enni és érdekli is, az egyértelmű. De együtt enni azért nem sok alkalom van, lévén csak velem van kb reggel 8-18-ig, utánna meg már csak az esti etetés van. Én meg mikor őt etetem nem tudok vele együtt enni, de sokszor làt enni és figyel is. A gyümikkel nincs is semmi baj. De akkor nem izgulok. 1 éves korig azért még elég sok ideje van.
tegnapelőtt 16:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyetek együtt. Igen, kosszal jár, de neki is sokkal érdekesebb lesz, ha ugyanazt eszi, amit te is (persze neki való formában) 8 hónaposan már próbálkozhatsz darabosabb ételeket is adni neki, pl főtt répát, ujjnyi vastag hasábra vágva.
tegnapelőtt 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!