Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit csináljak a gyerekkel, ha...

Mit csináljak a gyerekkel, ha nem akar enni?

Figyelt kérdés
3,5 hónaposan kezdtük neki a hozzátáplálást gyerekorvos javaslatára. Most már elmúlt 5 hónapos és BÁRMIT adok neki, feszeng, dobálja magát a hordozóban (igen abban etetem, mert még ugye nem tud ülni és marha drágák a dönthető etető székek), sír, összezárja a száját, amit úgy kell kifeszítenem neki a kanállal, hogy be tudjam gyömöszölni a kaját, de utána meg egyből köpi ki és megmondom őszintén, már nagyon fogy a türelmem. Inkább tápszert enne, de addig nem szoktam neki adni tápszert, amíg minimum 1x nem evett egy nap rendes pürét. Előtte próbálom órákig teával itatni, hátha megéhezik annyira, hogy egyen, de egyáltalán nem akar. Ha pedig mégis meglágyul a szívem és adok neki tápszert, azt úgy eszi, mint aki soha nem evett egész életében. Eddig semmi gond nem volt vele, imádta az ízeket, de most valahogy nem tudok bele erőltetni semmit. Teljesen el vagyok keseredve, pedig direkt olyan kajákat adok neki, amit tudom, hogy eddig imádta. Ti mit csináltatok ilyenkor? Vagy hagyjam a püréket és adjam be a derekam a folyamatos tápszerre? Mert a gyerekorvos is szeretné, hogyha minél több dolgot enne, mert nyár van és rengeteg friss zöldséghez, gyümölcshöz lehet hozzá jutni.

júl. 12. 09:58
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
86%
Mondd azt hogy troll vagy! Ha mégis van babád, add örökbe valakinek aki normális. Azért nem eszik, mert baba és tápszert, vagy anyatejet eszik, te meg feszegeted a száját!
júl. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
91%

"Én úgy láttam akkor jónak és elkezdtük. Kész."


Csúnyán elb@sztad. Kész. Most ne neked álljon feljebb, hanem állj le a gyerek erőszakos tömésével, mielőtt az egész életére elkúrod az étkezéshez való viszonyát.

júl. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

21,

Azért trollozunk, mert nem akarjuk elhinni, hogy van olyan hülye mint te, aki képes erőszakkal, a baba szaját szétfeszegetve tömni a gyerekét

júl. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
86%

A magyar átlag sajnos nem áll ettől távol.

Röviden: nem kell soha tömni, nem liba. Ha csukva van a szája, nem kéri. 6 hónapos korig kizárólagos tej/tápszer ajánlott (who ajánlás), utána elegendő 1-2 kanálnyi étel is 1 éves korig. Addig is a tápszer/tej az elsődleges. Igen, ez jelentősen kevesebb, mint egy üveg bébiétel, ha zavar, készíts te pürét, és porciókban fagyaszd. A gyomra kb akkora, mint az ökle. Képzeld el, hogy beléd próbálna valaki 3-4 liter vizet nyomni meg 2 db 50 centis pizzát egyetlen étkezésre. Te is sírnál meg tiltakoznál, főleg ha közben a fogad is fáj és lüktet, ha hozzáér az étel. Igen, konkrétan bántalmazás a csukott szájába ételt tömni, akkor is, ha nem tetszik.

Tudom, hogy nehezedre esik gondolkozni, de próbáld meg.

júl. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
87%
3,5hónaposan még a nagyanyáink korában se féltétlen kezdték. térj rá vissza 1hónap múlva és akkor sem belegyömöszölni a szájába. A tea nem tudom milyen fajta de se cukrost se feketét nem kéne kapjon és a többi is felesleges.
júl. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
79%
Azonnal hagyd abba az erőltetést! Akkor is, ha eddig szerette a pürét. Azt add neki, amit ő szeretne. Ha tápszert, akkor azt. Megkínálhatod pürével, de ha nem kéri, tedd félre. Ha holnap újra két pofára eszi, akkor holnap adhatsz neki azt. Az én fiam 8 hósan evett meg először egy egész _kanálnyi_ ételt az anyatej mellett, nemhogy egy bögrényit, és semmi baja nem lett.
júl. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
81%
Na jó, most lehidaltam. Úgy, hogy én alapvetően a korai hozzataplalas híve vagyok, HA a gyerek nyitott rá, mert az én gyermekem is 4,5 hónaposan kezdett mást eszegetni anyatejen és tapszeren kívül. Nagyon hamar nagy adagokat evett, hamarosan kilenc hónapos, szerencsére azóta is szuper evő. DE: NEM erőltetem neki. Annyit eszik, amennyi jól esik neki, és ha pl foga jön, és inkább folyékonyat kíván, hát folyékonyat kap...ez tényleg káros, ahogy te csinálod!
júl. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!