Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit csináljak a gyerekkel, ha...

Mit csináljak a gyerekkel, ha nem akar enni?

Figyelt kérdés
3,5 hónaposan kezdtük neki a hozzátáplálást gyerekorvos javaslatára. Most már elmúlt 5 hónapos és BÁRMIT adok neki, feszeng, dobálja magát a hordozóban (igen abban etetem, mert még ugye nem tud ülni és marha drágák a dönthető etető székek), sír, összezárja a száját, amit úgy kell kifeszítenem neki a kanállal, hogy be tudjam gyömöszölni a kaját, de utána meg egyből köpi ki és megmondom őszintén, már nagyon fogy a türelmem. Inkább tápszert enne, de addig nem szoktam neki adni tápszert, amíg minimum 1x nem evett egy nap rendes pürét. Előtte próbálom órákig teával itatni, hátha megéhezik annyira, hogy egyen, de egyáltalán nem akar. Ha pedig mégis meglágyul a szívem és adok neki tápszert, azt úgy eszi, mint aki soha nem evett egész életében. Eddig semmi gond nem volt vele, imádta az ízeket, de most valahogy nem tudok bele erőltetni semmit. Teljesen el vagyok keseredve, pedig direkt olyan kajákat adok neki, amit tudom, hogy eddig imádta. Ti mit csináltatok ilyenkor? Vagy hagyjam a püréket és adjam be a derekam a folyamatos tápszerre? Mert a gyerekorvos is szeretné, hogyha minél több dolgot enne, mert nyár van és rengeteg friss zöldséghez, gyümölcshöz lehet hozzá jutni.

júl. 12. 09:58
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
85%

Fogalmam sincs milyen gyerekorvosod van, de én már ott váltottam volna amikor 3,5 hónaposan azt ajánlja, hogy kezdjed el a hozzátáplálást. Semmi értelme nem volt. Oké már nagyobb most a gyereked, de mivel látod, hogy nem kéri, de a tápszert nyeli, mert éhes, akkor azt adj neki. Majd néha rápróbálsz a pürére és ha saját magától elfogadja megint, akkor folytatjátok tovább.

Etetőszéket meg nem árt venni. Nem fog sokáig beleférni a hordozóba. Az ember ezekkel a költségekkel szokott számólni amikor gyereket válal.

júl. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
90%
Uristen te nem vagy normalis…
júl. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
63%

Nem lehet, hogy jön a foga? És azért nem fogad el mást, csak folyékonyat?


Amúgy erőltetni tök felesleges. Azzal csak rontasz. Kínáld meg, ha eszik eszik, ha nem, nem. Akkor adj tápszert.

Még nagyon pici, nem kell kiváltani étkezést. Kínálni kell, kóstoltatni, aztán ha akar, akkor majd eszik. 1 éves korig tök normális, ha a tápszer a több, és kevesebb a szilárd táplálék.

A lányom jó evő volt, tipikusan az a gyerek, aki a vasszöget is megette. A fiam meg pont totál az ellentéte. Soha nem evett mennyiséget pürés időszakban se, meg azóta se nagyon. 2 éves, kifejezetten nem jó evő gyerek. De erőltetni nem szoktam most se. Ha nem eszik, majd eszik következő étkezéskor eszik. Vagy nem. :D

júl. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy nem érted, hogyan működik egy kisbaba. Állandóan változnak nála a dolgok. Az, ami tegnap jó volt, ma lehet, hogy nem, de ez nem baj. Lehet, hogy a foga miatt elutasító, lehet, hogy a klíma ellenére érzi a frontokat, a meleget. Azt írod, nem viszitek ki, hosszú ruhában vagytok bent. Szerintem próbáljatok kimenni reggel, mert szüksége van a friss levegőre. Tarts egy kis szünetet a hozzátáplálással, kapjon csak tápszert. Tegyél el minél több zöldséget, gyümölcsöt a fagyasztóba, aztán kaphat majd később. Ha erőlteted, kifeszíted a száját, csak ellenkezést váltasz ki nála. Türelem, és pár hét múlva próbáld újra adni neki a zöldségeket, stb.
júl. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Rendben, Köszönöm a tanácsokat, akkor egy ideig jegelem neki ezt a témát és adom neki a tápszert. Azért erőltettem, mert már elkészítettem a kaját neki és nem akartam kidobni. Illetve ha üvegeset adok neki, az már bontott állapotban nem áll el hetekig és nem olcsó egy üveg bébi kaja. Etetőszéket még nem veszek, majd ha már tényleg nem fér bele a hordozóba. De egyébként elég sokáig használható, mert nem 1 nem 2 ismerősöm van, akinek 8-9 hónapos a babája és még mindig hordozóban utazik, eszik.

Azt meg, hogy vigyem ki kora reggel…esélytelen. Ő este 10kor elalszik, reggel 7kor felkel egyet enni és utána 9-fél 10-10ig alszik. Utána felkel, eszik valamit (vagy nem) és fél 11kor megint alszik. Ha felkeltem azzal, hogy be teszem a babakocsiba, akkor eszméletlen nyűgös. Mi orvoshoz sem tudunk menni reggeli időpontban, mert sokáig alszik. Túl jó alvó. Na meg én is alszom vele, mert én sem tudok felkelni korán😅

júl. 12. 11:28
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Jól írta a 11:20-as, naponta változhatnak a szokásaik.

Arra meg készülj fel, hogy még rengeteg olyan kaját fogsz neki főzni/venni, amit nem fog megenni. Számodra pazarlás, de számára erőszak lenne megenni.

júl. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Tehat teletomod teaval es varod hogy ehes legyen. De ez se eleg neked, addig nem adsz neki tapszert, amig minimum 1x nem evett puret?

En most itt majdnem elsirtam magam komolyan, bar erzekeny is vagyok, mert terhes vagyok a masodik babammal.


Erre egyszeruen szavak nincsenek :(


Ha elkeszited a kajat es nem kell, dobd ki vagy edd meg te. Millio ilyen dolog lesz meg, amikor valamit el kell engedni!

Pelenkat se cserelsz nappal, megvarod amig annyira tele lesz hogy a foldig er neki? Csak mert ugye meg ferne bele.


Komolyan, itt tartunk? Ha meg orvoshoz vagy idopontra kell menni reggel, akkor felkelted. Nincs mese. Mert amit muszaj azt muszaj. Komolyan nincsenek szavak. Nincsenek :(

júl. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Az egészet elrontod. Azzal, hogy teáztatod, nem lesz éhes, hiszen a tea eltelíti a gyomrát, persze, nem kell neki a kaja.

Az meg egyenesen undorító, hogy 5 hónaposan erőszakkal megtömöd, mikor 6 hónapig bőven elég lenne neki a tápazer, és MELLETTE KÓSTOLHAT mást.

Tökéletes úton haladsz, hogy egy életre elcseszd a gyereked ètelhet való viszonyát.

júl. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyebkent meg tobb kerdese is volt mar akkor, amikor eppen kezdte a hozzataplalast, emlekszem en is. Ott is idiotasagokat hordott ossze :D


En merem remelni hogy ez csak valami hergeles. Ennyire nem lehet valaki idiota a klimaval, kajaval, gyerekkel kapcsolatban. Na meg az is, hogy akkor inkabb ofelole meghalnak bent a szobaban, mintsem felkeljen hamarabb, ha el kell valahova menni reggel.

Anyam 😄

Tutti kamu. Ilyen ember nem letezik.

júl. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Ne etessétek már a trollt. Direkt provokál, nem veszitek észre?
júl. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!