Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit csináljak a gyerekkel, ha...

Mit csináljak a gyerekkel, ha nem akar enni?

Figyelt kérdés
3,5 hónaposan kezdtük neki a hozzátáplálást gyerekorvos javaslatára. Most már elmúlt 5 hónapos és BÁRMIT adok neki, feszeng, dobálja magát a hordozóban (igen abban etetem, mert még ugye nem tud ülni és marha drágák a dönthető etető székek), sír, összezárja a száját, amit úgy kell kifeszítenem neki a kanállal, hogy be tudjam gyömöszölni a kaját, de utána meg egyből köpi ki és megmondom őszintén, már nagyon fogy a türelmem. Inkább tápszert enne, de addig nem szoktam neki adni tápszert, amíg minimum 1x nem evett egy nap rendes pürét. Előtte próbálom órákig teával itatni, hátha megéhezik annyira, hogy egyen, de egyáltalán nem akar. Ha pedig mégis meglágyul a szívem és adok neki tápszert, azt úgy eszi, mint aki soha nem evett egész életében. Eddig semmi gond nem volt vele, imádta az ízeket, de most valahogy nem tudok bele erőltetni semmit. Teljesen el vagyok keseredve, pedig direkt olyan kajákat adok neki, amit tudom, hogy eddig imádta. Ti mit csináltatok ilyenkor? Vagy hagyjam a püréket és adjam be a derekam a folyamatos tápszerre? Mert a gyerekorvos is szeretné, hogyha minél több dolgot enne, mert nyár van és rengeteg friss zöldséghez, gyümölcshöz lehet hozzá jutni.

júl. 12. 09:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
78%
Bakker 5 hónapos. Nem tudom miért javasolta a gyerekorvos 3,5 honaposan a hozzataplalast, mert nagyon nem megfelelő ido ra. Egy hónap múlva, ha 6 hónapos lesz a gyerek, akkor kellene elkezdeni. Adj neki tápszert
júl. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem, hogy mikor KELLENE elkezdeni. Én úgy láttam akkor jónak és elkezdtük. Kész. De rendben, akkor adok neki most egy darabig tápszert, hátha utána már újra megjön a kedve normálisan enni.
júl. 12. 10:08
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

"sír, összezárja a száját, amit úgy kell kifeszítenem neki a kanállal, hogy be tudjam gyömöszölni a kaját"


Őszintén: ha téged így, erőszakkal akarnának etetni, neked megjönne az étvágyad????

júl. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Ne feszülj rá, még ráértek. Ha csak 1-2 kanál pürét eszik, az is rendben van. Mi 6 hónaposan kezdtük, de kb 1 éves koráig voltak olyan napok, amikor pár kanálnál többet nem volt hajlandó enni. Most még meleg is van. Adj neki tápszert.
júl. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
92%

Természetesen nehéz ilyenkor megállni a kínálást, mikor ennyi csodálatos friss és lokális finomság terem. De a kisfiad NEM ÁLL RÁ KÉSZEN. Ami teljesen TERMÉSZETES az Ő korában, ezen ne aggódj :)


Az érettségi jelek:

- stabil törzstartás (az öledben ülve nem billeg, nem dől el) - kiülés így biztonságos egyedül. DÖNTVE semmilyen esetben ne etesd. A torok- és garatképletek ilyenkor úgy helyezkednek el, hogy megnő a félrenyelés esélye, és a kiöklendezés/kiköhögés sem valósulhat meg.

- nyelvkilökő reflex megszűnése

- finommotorika: szájához tudja vinni az ételt, kanalat stb.

- ÉRDEKLŐDÉS az ételek iránt


Legkorábban 5 hónaposan de inkább 6-6,5 hónapos korban jelenik ez meg. Akkor nyugodtan kezdhettek, akár pürével akár falatkákkal. Érdemes NEM etetni, hanem hagyni hogy Ő fedezzen fel a saját tempójában.


Erőltetni SEMMIKÉPP nem ajánlott, most és a későbbiekben okozhat súlyos problémákat az evéssel kapcsolatosan. Te hogy éreznéd magad, ha nem vagy éhes és kifeszítenék a szádat kanállal? Kérlek vele se tedd. Ugyanígy teára nincs szükség, nem javasolt a bélflóra egészségének megőrzése érdekében.

(gyermekorvosként írom ezt neked, de ugyanezt olvashatod mindegyik hozzátáplálási ajánlásban, akár Mo-on, akár más országékban)

júl. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Jezusom, ne legyel merges de a bantalmazas hatarat surolja,hogy eroszakkal feszited a szajat,jo hogy nem vezetsz le csovet es ontod bele. En nem ertem az embereket. 6 honapos kor utan is raer. De lehet hogy amit muveltel vele, amiatt meg 8 honapos korban is inkabb tapszert ker...
júl. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Milyen bántalmazás?

Nem tiszta erőből feszülök neki a gyereknek😂csak mivel tudom, hogy ÉHES, mert előtte nem evett már 6 órája ,próbálom bele tolni, azt a kaját, ami nemrég még kétpofára habzsolt és már ki volt váltva majdnem 2 étkezés neki. Most meg SEMMIT nem hajlandó a tápszeren és a teán kívül. Nem az van a dologban, hogy nem éhes, mert ha mégis adok neki utána tápszert, akkor azt olyan sebességgel nyeli, mint aki soha nem kap kaját….eddig minden rendben ment, elfogadta az ételt! A melegre sem tudom fogni, mert bent ülünk egész nap a klímás lakásban ahol elég hideg van. Hosszú ujjúban és hosszú nadrágban vagyunk a lakásban, mert állandóan jó hidegre van állítva, hogy véletlenül se legyen bent meleg. A házból egyáltalán nem visszük ki ebben a melegben, úgyhogy ő nem érez szerintem ebből a fülledt meleg időből semmit….

júl. 12. 10:54
 8/27 anonim ***** válasza:
92%

El sem hiszem amit olvasok.

3,5 honaposan ??

Feszegeted a szajat ??

TE ESZEDNEL VAGY ?? ( ja, az nem sok van )

júl. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

A klímát se kéne olyan hidegre állítani, hogy hosszú nadrágban és hosszú ujjú felsőben kelljen lennetek.

Van baj nálad a toronyban, rendesen.

De nem kell senkire sem hallgatnod, cseszd el nyugodtan az etetését, ezzel elérheted, hogy a következő 5-10 évben folyamatosan cirkusz legyen az evés körül.

júl. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
5 hónapos, ilyenkor még nagyon max kóstolgatnia kellene, de még arra sincs sok gyerek kész még ilyenkor (nemhogy étkezést kiváltani nála, kóstolgatni se nagyon szoktak még). Persze, hogy nem eszik ha feszegeted a száját meg dugod bele a kanalat, amikor láthatóan NEM kell neki, max egy jó kis evészavart csinálsz, mert összeköti az evést a rossz élménnyel. Nem lóverseny, hogy mindél gyorsabban kilegyen váltva minden. Egy éves kor alatt a fő táplálék a tápszer/anyatej, amellé kap fél éves kora után mást is, ezért HOZZÁtáplálás, a tápszer/anyatej mellé kapja, nem helyett. Egyre nagyobb mennyiségekben, aminek az a vége, hogy lecsökken a tápszerigény és egyre többet eszik.
júl. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!