Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Zavarna-e ha gyermeked mamája...

Zavarna-e ha gyermeked mamája olyan ételt adna nagy mennyiségben neki, ami még nincs bevezetve?

Figyelt kérdés
Később rosszul is lett, ment a hasa. Mit tennél?
jún. 25. 12:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%

Mármint a nagymamája?

Megtiltanám neki.

Nem hagynám nála addig, míg önállóan nem tudja megtagadni, hogy a nagyi ilyesmivel etesse. Ennyi.

jún. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Nyilvánvalóan zavarna.

Mármint ugyan én nem követtem a hagyományos bevezetési táblázatokat, sorrendeket, várakozásokat egyes elemek között, mert BLW-ztünk, ugyanakkor rettentően zavart volna és felháborodtam volna, ha a nagymama előzetes egyeztetés nélkül ad valamit egy éppen kóstolgatást kezdő babának. Ha kifejezett kérésem ellenére is teszi, na akkor aztán főleg felrobbantam volna, akkor jó sokáig nem is bíztam volna rá utána a gyereket.

Ha csak simán "nem tudta", hogy én ezt nem szeretném, akkor a későbbi hasmenést, rosszullétet felhozva mondanám neki, hogy máskor legyen szíves előre megbeszélni velem, hogy mit adjon, adhat-e adott dolgot a babának, vagy sem. Ha nem lehet vele szót érteni, merthogy "ő úgyis jobban tudja, felnevelt már X gyereket, az ő idejében a 2 hónapos is pacalpörköltet evett és semmi bajuk nem lett tőle", akkor meg egyszerűen nem hagynám őket kettesben. Soha.

jún. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Mi az, hogy zavarna-e? :D


Az egészségéről van szó, nem arról, hogy zöld pólót adott a gyerekre, mikor utálom a zöldet...


Én viszonylag laza anyukának tartom magam, sosem voltam az a fajta anyatigris, aki izzad már csak attól, ha valaki a gyerekre néz. A szüleink, nagyszüleink is vitték sétálni babakocsival a picit 3-4 hetes korától, ő aludt a babakocsiban, mi aludtunk a férjemmel otthon. De csak olyan személyre bízzuk a mai napig, akivel kapcsolatban a bizalom 100%, és tudjuk, hogy tiszteletben tartják a kéréseinket.


Ilyen nagyszülő nem lehetne kettesben a gyerekemmel, 2 percet sem.

jún. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Igen, pedig blws, tehát nálunk mindent kap 6 hónapos kortól, de az ilyen "leszrom, amit kérsz/mondasz" dolgokat nagyon utálom. Ha ebben nem megbízható, akkor másban sem.
jún. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%
Zavarna, és én is megtiltanám, meg is fogom. Anyósom nagyon erőszakos nő, már 2 hónapos korában teával akarta itatni, mert olyan nincs szerinte, hogy nem kap külön folyadékot. De mivel az én gyerekem, neki nincs joga ahhoz, hogy bármit adjon neki az engedélyem nélkül.
jún. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
Persze, zavarna, főleg így, hogy rosszul lett tőle.
jún. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%

Anyósom megtette. A 3 hónapos gyerek szájába tömködte bele a pörköltet. Disznópörkölt kockáit egyben.


Úgy még nem ordítottam senkivel, ahogy akkor vele.


Holott 1 órára hagytam rá, csak az udvarig mentem, elmondtam ne adjon neki semmit, szóljon.

jún. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

3-as kb leírta.


Nálunk anyám hasonló, vagy nehezen ért.. Anyós érdekes fel tudja fogni, neki külön mondani sem kellett, ő mindig előre mondja, vagy kérdezi, de hozzáteszi ha veletlen vesznek is valami baba kaja félét, hogy nem muszáj odaadni, ha akarjuk odaadjuk, ha nem, nem. Még apóst is visszafogja azonnal, mert ő tömné cukros mindenes babacuccokkal. (Mint anyám 😅)


A probléma hogy az én babàm tejfehérje allergiás, külön figyelek mindenre nála is, nálam is. Anyámnak külön el kell többször mondani, hogy a gyerek azt eszi, amiről velem előtte egyeztet, hogy tudjam emiatt, mi van benne… időnként ezt ismételni kell, hogy átmenjen.


Én nem vagyok túl laza anyuka, vállalom. Ha csak így alakult és nem beszeltetek előtte róla, nem csinálnék vitát. Ha viszont direkt szóltál előtte… na érted. :)


Egyébként ezért preferálom anyósomékat én is a “ki vigyázzon majd a gyerekre ha úgy van kérdésben… egyszer tudom meg, és nem lesz több ilyen, ha nem vagyok ott. Ennyi.

jún. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom elképzelni hogy ne beszéljem meg vele mit kaphat a gyerek. Ha ennek ellenére mást ad nyilván felháborodnék. Ha nem beszéltem meg vele mit ehet és úgy ad mást, akkor az legalább annyira az én hibám is.
jún. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ mit és milyen helyzetben.


Most ha a 7 hónaposomnak zöldborsós bébiételt adna úgy hogy még nem kapott zöldborsót nem lennék mérges. Éhes volt a gyerek, ez volt kéznél, megetette.


Ha cukros babapiskótával etetné már morcosabb lennék, de nem akadnék ki, megkérném legközelebb ne csinálja.


Ha a kifejezett kérésem ellenére etetné meg ugyanezzel, akkor már igen dühös lennék. És akkor is ha mondjuk nyers tojással vagy mézes süteménnyel etetné, amit még egyértelműen nem ehet.

jún. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!