Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjetek segít otthon...

A férjetek segít otthon (házimunka, gyereknevelés)?

Figyelt kérdés
2010. júl. 10. 10:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Semmit nem segít,a baj az,hogy sose vártam el.De nem is tudnám elképzelni semmilyen házi munkát végezni.De nálunk ez így kialakult ebből nincs vita.Mindenki teszi a dolgát,megjegyzem sokat dolgozik és még itthon is van mit csinálnia a házon és ház körül.De mindig szivesen vigyáz a kislányunkra ha kell és sokat is játszanak.
2010. júl. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Semmiben:(

Amíg a kicsivel egyedül voltam, nem okozott gondot a házimunka. Elvoltam a kicsivel. Aztán újra terhes lettem, "megbeszéltük", megkértem, hogy segítsen, mert így tökegyedül nem fogom bírni. Eredmény, nagyobb károk és felfordulás... Reggel elkezdi, és másnap sincs kész, idő energia pocsékolás, ráadásul úgy, mint a megnemfizetett kőműves, sz@rik bele, pedig a sajátját kéne csinálni.

Gyereknevelés: ha már teljesen kiborultam, és kiabálok a fiunkkal, hogy nem szabad leborítani a laptopot, a konnektort nyalogatni, közben a földhöz verni magát, és ez kb reggel óta megy, akkor Rám rám szól, de pl a kicsit nem próbálja meg jobb belátásra bírni, lefoglalni. Ha hétvégén vigyorgok, hogy nem lesz közönség ahogy wczek, vagy zuhanyzok nagyot kell csalódnom. A múltkor elmentem zuhanyozni, a kicsi utánam jött, akkorát esett a vizes kövön, a párom meg sem mozdult, csak amikor már én is üvöltöttem, hogy vegye fel, mert nem tudok kimászni érte, pont elém vágódott:( és csak annyi lett volna a feladata, hogy 3percig figyeljen rá, ne engedje be a fürdőbe(ha csukva van a fürdő ajtó fulladok, enyhe klausztrofóbia:() Szóval:( Ha megbeszélünk valamit mindig felülírja:( pl ma reggel úgy terveztem, hogy gyorsan rendet rakok, ő addig bevásárol, 8tól mostanáig itt ült a gépnél, semmit sem segített, jó a kicsi is nyűgösebb volt pátyolgattam, én meg rosszul lettem, de még fel sem kelt, a gép ment, és ez a szomorú. Most várom, hogy enyhüljön a hányingerem, és ne forogjon a szoba, aztán kezdem a rodeózást.

2010. júl. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
47%

hála a jóistennek nem egy magatehetetlen barmot "fogtam ki" magamnak és rengeteget segít mindenben. Pl. ő altat, ő kel éjszaka ha kell, ő porszívózik és felmos, stb....

Össze is teszem a 2 kezem, hogy nem egy lúzerhez mentem feleségül:)))

2010. júl. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Mind a 2 kérdésedre igen a válasz.És ezt tarom normálisnak is(ő is.).Ha nem így lenne nem lennék vele.Nem attól férfi a férfi,hogy nem csinál semmit,csak döglik,tévét néz és vakarja a t@keit...
2010. júl. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az én barmom:) jó példa arra, hogy miként ne neveljük a fiunkat.

Az apósom fantasztikusan ügyes, jól mozog a háztartásban, a munkájában a kertben kb mindenhol. Viszont az ő felfogása asszonynak a házban férfinek a földön van a dolga. Namármost a felesége nem akar/tud/képes ellátni a dolgát, így megcsinálja az apósom. közben meg szónokol, hogy így nem jó úgy nem jó. Tündér a párom, addig amíg nem kerül szóba az itthoni munkamegosztás:( mert az apja elveit követi, plusz mérhetetlen trehány, lusta, de leginkább makacs önfejű. Ha kérsz, mondasz, utasítasz, akkor besértődik és dafke nem csinálja, magától pedig eszébe sem jut. Nem úgy nevelték, mert ugye asszony munka.

Pl mennyire makacs: elég ramaty a tüdeje, asztmás, mit csinál? dohányzik. Amíg nem voltunk komolyan együtt nem lett gyerekünk ráhagytam. De már nem csak ő meg én vagyunk, felelős a családjáért. Kértem, utasítottam, válasz: nincs motivációm, h letegyem. Végül is ha feldobja a talpát akkor csak két gyereket hagy itt egy anyával...

És az örökös csatározásoknak hála sem jó anyakép sem jó apakép nem lesz, mert belefáradtam. És nem is az a baj, hogy egyedül túrom a szemetet itthon, hogy nekem kell éjjel nappal pelenkát cserélni csak, hogy magától nem megy ki a büdöszoknia a szennyesig, hanem a viselkedés másik oldala, az ahogy semmibe veszi az érzéseimet, hogy elfogadja és helyesnek gondolja szakadjak meg, és fel sem merül benne, hogy elmosogasson a vacsora után, hanem bevonul gépezni, vagy ha nem vagyok jól akkor azt sem nem kérdezi meg segítsen e, nemhogy magától:(

2010. júl. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mindkét dologban igen.

Már a fiúnk születése előtt is együtt csináltuk a házimunkát. Általában a nagyon nagy takarítások (pl. egész napos fürdő takarítás) az ő dolga, nem is enged beleszólást. De akkor a plafontól a földig minden csillog, a csempe fugái is kisikálva hófehérre. Nem mondom, hogy én nem csinálnám meg, de ezeket mindig ő csinálja. Na, meg az ablakpucolást sem engedi nekem, otthon is mindig ő csinálta. Hétköznap felseper, felmos, elmosogat ha úgy van kedve (főzni nem tud, nem is akar, de pl. a zöldség-krumpli pucolást ő csinálja).


A fiát pedig imádja, első perctől rengeteget foglalkozik vele. Ha hazajön munkából, akkor szinte kizavar a szobából, hogy menjek, csináljam a dolgomat, ők elvannak. Sokkal jobban el tudja altatni... Fürdetni ritkán szokott, lévén 3 műszakban jár dolgozni, de ha itthon van, akkor szívesen pancsol vele. De rengeteget játszanak, nevetnek...

Imádom mindkét pasit az életemben! :D

2010. júl. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Én is szerencsés vagyok párom főz,mos,takarít,és a 2 hónapos kisfiunkkal is foglalkozik.
2010. júl. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!