Angliában élő anyukák! Valóban olyan rossz kint az egészségügy, mint ahogy hallani?
Lehetőségünk lenne kimenni oda végleg, de nem merjük megtenni, mert borzalmas dolgokat mesélnek az ismerőseim.
Eleve a klíma miatt rizikós, ugyanis én magam és 2 gyermekem is borzalmas gyenge immunrendszerrel rendelkezünk, gyakorlatilag októbertől áprilisig antibiotikumon ,,élünk" és ez így megy minden évben.
Kint meg az az esős, taknyos idő melegágya a vírusoknak...
A másik dolog, h ahogy hallom sokszor hetekig várni kell az orvosra (telefonon rendelnek?!), nincs saját háziorvosod, hanem épp akihez be tudnak rakni az az orvos vizsgál meg. Antibiotikum szinte nincs, mindenre az a válasz, hogy vegyél paracetamolt, pihenj és igyál teát. Hát mi ott megmurdelünk... Ezeket több ismerősömtől hallottam, akik kint élnek.
Szülésnél vajúdó anyát hazaküldenek, vizsgálat nincs, max. a védőnő ad ,,tanácsot". :-(
Valóban ennyire rossz a helyzet, vagy csak sztereotípia?
Először is az antibiotikumok baktériumok ellen hatnak, nem vírusok ellen. Másrészt a jó baktériumokat is kipusztítja és idővel rezisztensekké válnak a baktériumok.
Nem érdemes antibiotikumot ész nélkül szedni. Csak akkor, ha muszáj.
Tudom, hogy itthon mindenre felírjàk, de nem kéne.
Angilàban szerintem nem olyan rossz az egészségügy. Sok minden ingyen van és kicsit modernebb a felfogàs. A barátnőm pl medencében szült kint, nagyon jó élmény volt neki. Itthon azért ilyet nem nagyon hallani.
Nyílván más és idő megszokni, de alapvetően nem olyan szörnyű.
Fogorvos az, aminél azt mondom, hogy megéri inkább itthon tb-re vagy akár magánban is járni.
De alapvetően nem rossz. Én előbb féltemém a gyerekeimet a magyar egészségügyben.
A vírusra valóban nem gyógyszer az antibiotikum, de sajnos egy-egy makacsabb vírus (főleg gyenge immunrendszerrel) gyakran együtt jár a bakteriális felülfertőződéssel és akkor már indokolt az antibiotikum.
Ismerősöm kisfia elment kint a gp-hez gennyes (!!!) fülgyulladással és mi volt a gyógyszer? Na vajon? Persze, hogy paracetamol. Hónapokig küzdöttek vele, végül hazarepültek és itthon kapott antibiotikumot. :( Azért valami ott nincs rendben és ez nem hiszem, h megszokás kérdése...
Nem lehet, hogy a folyamatos antibiotikum miatt van ennyire gyenge immunrendszered???
Gyereknek meg főleg nem kellene ennyi antibiotikum.
Szerencsére a mi orvosunk csak nagyon extrém esetben írja fel.
A példád meg: itthon hány orvos kezel félre pácienst? Mennyi ad feleslegesen gyógyszert, és mennyi nem ad, amikor szükséges lenne? 1 orvos miatt ne írj le egy egész országot...
De igen, lehet, de mit tudok tenni?
Ha nem kapnánk antib-ot, hetekig fennállna egy betegség. Annyi táppénz a világon nincs!
Ismerőseimtől is csak rosszat hallok és itt is csak rosszat olvasok. Pl. terhesség esetén az első 12 hétben le se tojnak, ha vérzel, akkor sem. Barátnőm mesélt a horror szüléséről is, utána 8 hónap múlva sem tudott ülni....kb. mészárszék volt, le sem szarták, csak mert magyar.
De itt is csak rosszakat olvasok.
Azért kezeld fenntartásokkal ezeket a kijelentéseket.Hány ismerősöd jött haza véglegesen azért mert a kinti orvosok ,,veszélyeztették" a gyerekeik életét? Gondolom semennyi.
És nem, nem csak paracetamol+ tea kombó létezik.Én pld elégedett voltam az ellátásunkkal, soha nem kezelték félre egyikünket sem, se a gyerekeket, se engem vagy az apjukat és ha valóban betegek voltunk írtak fel antibiotikumot.Meg olyan is volt hogy a patikushoz küldtek bennünket mert majd az ,,megmondja" mivel kenjük a gyerek kiütését.Viszont pld ha bejelentkeztél az orvoshoz lehet egy hét múlva mehettél, de ha 8:50 kaptad az időpontot akkor akkor hívtak be és nem 10:25-kor mint pld itthon utoljára.
Az éghajlatról nem tudok nyilatkozni, csak Londonban éltünk és talán 6x láttam befagyva pocsolyát, szóval nincs -15 fok télen, nyáron sincs 40 fok.Kiegyensúlyozottabb volt.Én pld migrénes vagyok,de kint 6 év alatt 1 alkalommal kellett gyógyszert bevennem miatta és ezt leszámítva fejfájást nem is nagyon tapasztaltam.Nem tudom a tengerparti területeken hogy mennek a dolgok, mert ott pld azért jóval többet és erősebb a szél és a többi...
3 évig éltünk kint. Volt, ami tetszett az egészségügyben, volt, ami nem.
Jó oldala: nem írnak minden szíre-szóra antibiotikumot, az iskola nem kér orvosi igazolást a hiányzásról (vagyis meg van engedve, hogy kikúráld a gyereket), nagyon kedves orvosok, ingyenes orvosságok.
Rossz: akkor is paracetamolt ajánlanak, ha nagyobb a baj, 6 éven felüli gyerekkel néha tényleg nehéz bejutni az orvoshoz, szakorvoshoz sem szívesen küldenek, akkor sem, ha kéred. Igen, volt, hogy ott zokogtam a telefonba a dokinak, hogy adjon időpontot, mert a kislányom napok óta lázas és hány. Nem adott, közölte, hogy "majd elmúlik". Elmúlt, de nagyon nyomorult érzés volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!