Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha roma származású babát...

Ha roma származású babát fogadnánk örökbe, az jó döntés lenne?

Figyelt kérdés
Mi nem vagyunk romák. Már van két saját gyermekünk. Most örökbefogadáson gondolkodunk, és szóba került, hogy esetleg cigány kisbabát vinnénk haza. De felmerül pár kérdés, pl. hogy fogja érezni magát később, hiszen hogy nem sajátunk, az látványos lesz, mondhatni. Hova fog tartozni? Ha a mi kultúránkban nő fel, ki fog vele barátkozni: a romák vagy a nem romák? Szóval: nem szúrunk-e ki vele mégis? Bár azt sem hiszem, hogy intézetben felnőni jobb lenne neki. Mi a véleményetek?
2008. nov. 10. 11:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudjatok, de szerintem nem a borszinunk vagy a fajtank hatarozza meg azt, hogy milyen ember lesz belollunk. Nem azert irom mert roma vagyok. Egyetertek azzal a valaszoloval aki azt irta, hogy a kesobbiekben a baratok meg a tarsasag amibe keveredik milyen hatassal lesz a gyerekre. Szerintem is sokat fugg attol, hogy mennyire lesz befolyasolhato a baratok meg ismerosok alltal. Mi fogja kesobb erdekelni az eletbe. Mennyire koti majd le a tanulas vagy egyebb dolgok. A genetika inkabb a fizikai hasonlosagokert, kulombozo betegsegek oroklesert felelos, meg neha felismersz par hasonlosagot a nagyszulok, szulok es gyerekek kozott, hogy felenk mint a nagymamaja vagy hangos mint az apuka stb. de a tetteinkert es a jovonkert csakis mi vagyunk felelosek. Nallunk mindket szulo koran elkezdett dolgozni 16 evesen, nincs semmi vegzetseguk. Nekem is csak eretsegim van, soha nem igazan erdekelt a tanulas, de aztan latnatok az ocsemet. Mar a masodik egyetemet vegzi es ket idegen nyelvet beszel kozepfokon. Soha senki nem eroltette a tanulasra vagy barmire. Egyszeruen ilyenek a baratai es az egesz tarsasag amibe gyerek kora ota keveredett. Egyszeruen erdekli a tunulas es szeret tanulni.

Ha majd nagyobb lesz egy gyerek, lehet, hogy erdekelni fogja a sajat kulturaja de szeritnem ebbe nem latok en szemely szerint semmi rosszat. Otthon mindig nallatok fogja erezni magat ha megkapja a szeretetet meg a torodest.

En azt mondom neked nyugodtan fogadjatok orokbe egy roma babat, nekem ez a velemenyem.

2008. nov. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
nézd,mi magyarok vagyunk,a testvérem mindent megadott a saját vérszerinti fiának,de úgy képzeld el hogy mindent!most 17 a fiú,meglopja az anyját,iszik,és még sorolhatnám!ha magyar gyereket fogadsz örökbe,ugyan annyi az esélyed hogy problémás lesz,mint ha cigányt vennél.engem az sem érdekelne ha néger lenne,vagy sváb!a lényeg hogy szeretetben és a saját szellememben nevelném!és szerintem jó döntés!sok sikert
2008. nov. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ők is ugyan olyan emberek mint bárki más,semmivel sem külömbek,mert kösztük is és köztünk is van világosabb és sötétebb bőrü ember,nem beszélve a bűnözésről,és szerintem senki nem tehet arrol hogy ki miennek születik!!Meg nevelés kérdése az egész!!Szerintem ne azzal foglalkozzál ki mit mond,saját magaddal kell tisztáznod azt hogy mit is akarsz mert szerintem ez egy életre szóló dolog,és ha piszkálják,piszkálnak mindig ki kell álnod mellette és meg védeni mintha a sajátod volna soha nem szabad vele éreztetni hogy ő más mint ti vagy ezt teljes szívedből akarni kell mert ha úgy van az életed árán is meg kell védened,védenetek mintha a saját véred lenne,és ez ha van párod őneki is így kellene hozz álni a dolgokhoz és persze ugyan úgy szeretni mint a sajátot.Ezek után amit le írtam,még mindig szeretnétek roma származásu kisgyereket és ezeket meg tudjátok adni neki akkort vágjatok bele!!Üdvözletem!
2008. nov. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!