Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha roma származású babát...

Ha roma származású babát fogadnánk örökbe, az jó döntés lenne?

Figyelt kérdés
Mi nem vagyunk romák. Már van két saját gyermekünk. Most örökbefogadáson gondolkodunk, és szóba került, hogy esetleg cigány kisbabát vinnénk haza. De felmerül pár kérdés, pl. hogy fogja érezni magát később, hiszen hogy nem sajátunk, az látványos lesz, mondhatni. Hova fog tartozni? Ha a mi kultúránkban nő fel, ki fog vele barátkozni: a romák vagy a nem romák? Szóval: nem szúrunk-e ki vele mégis? Bár azt sem hiszem, hogy intézetben felnőni jobb lenne neki. Mi a véleményetek?
2008. nov. 10. 11:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ne fogadjatok örökbe roma babát. Más a kultúrátok, és hiába nevelitek a ti kultúrátokban, előbb vagy utóbb, de kijön belőle a saját kultúrája, vérmérséglete, és az csak gondokat eredményez.
2008. nov. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
Egyetértek az előttem szólóval.
2008. nov. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%

elmesélek egy történetet:

egyik ismerősöm mesélte, hogy a barátaik roma babát fogadtak örökbe. meg akarták mutatni, hogy nem kell előítéletesnek lenni. ha jól nevelnek valakit jó ember lesz.

mintaszülők voltak, tökéletesen nevelték a kislányt. megadtak neki mindent amire szüksége volt, a legjobb iskolákba járatták.

aztán tizenévesen kiderült, hogy folyamatosan lopja őket és hazudozik. a gyerek sem tudta megmondani mi oka volt rá. semmi...

a vér sajnos nem válik vízzé.

de természetesen a ti döntésetek

2008. nov. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem lenne baj. Egy amerikai házaspár ismerősöm egy roma testvérpárt fogadott örökbe. A kisfiú 4-5 éves lehetett a lány valamivel fiatalabb. Tökéletesen beilleszkedtek, gyönyörűek és okosak. Angolul is egy pár hónap alatt megtanultak. Most visszamentek amerikába és biztosan nagyon jó életük lesz. Szép gondolat, hogy 2 gyerek mellé örökbe fogadtok még egyet, bár szerintem ne az alapján dönts, hogy roma vagy nem. Azt is végig kell gondolni a Te esetedben, hogy a másik két gyermekednek milyen lesz ezután. Mit fog szólni a többi gyerek az oviban, iskolában. A gyerekek ilyen szempontból nagyon kis "gonoszak" tudnak lenni, pláne ha otthon a szüleik bevadítják őket. Minden jót!
2008. nov. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Én sem tartom jó ötletnek,de nem azokból az okokból,mint az előttem szólók.Annak a szegény gyereknek,aki ugye nem tehet semmiről ,ha ti nevelitek egész életében előítéletekkel kell majd küzdenie.Ti el tudjátok fogadni,de a családotok,a barátaitok,az ovi,az iskola?Nem beszélve arról,hogy a ti gyerekeitek is fognak nőlni,és bizony lesz majd véleményük a dologról.Mindíg nehézségekkel fog szembekerülni,és ti akik nem tapasztaltátok a kirekesztettséget tudtok-e majd segíteni Neki abban,hogy megtalálja a helyét a világban.Nagyon szép gondolat,de saját gyereket is nehéz nevelni,milyen kérdéseket vetne fel egy ilyen problémás gyerek.Ha ti éreztek magatokban elég erőt és kitartást akkor valósítsátok meg az elképzeléseteket.
2008. nov. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem lenne rossz döntés. Igaz a vér nem válik vízzé, de mnegfelelő odafigyeléssel, minden kiküszöbölhető. Amúgy meg a magyar gyerek is lehet lopós minden ok nélkül. Nekem a sógornőm roma, és így a gyerekek is azok és nincsen velük semmi gond. Az meg régen rossz, ha az előitéletek miatt nem vállalod be. Mit szól a család?? hidd el, elfogadja majd a közösség is.
2008. nov. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%
A fiam mesélte , hogy van az oviban cigány kisfiu , kértem mutassa meg mert én nem tudom ki az ,hát meg nem mondtam volna róla hogy ő cigány . Az iskolában ahol tanítok van egy kislány , tiszta cigány formája van ,eleven , palykos,csodaszép ,aztán mikor jöttek érte a szülők , dobtam egy hátast , nem cigányok és a kislány saját vér szerinti gyerekük.Na erre varron gombot aki tud :)
2008. nov. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

Roma vagyok,örökbe fogadtak annak idején.

És hàlàs vagyok érte.

Elvégeztem az iskolàt,tisztességes munkahelyem van.

Jelenleg (22 évesen) vàrom elsö pici babàmat!

Azzal ha roma gyereket fogadtok örökbe,nagyon jo döntést hoztok,de hozzàteszem a baba legyen pici!

Mert màr 5-6 évesekkel nehezebb ,legalàbbis ha volt màr kapcsolata az igazi csalàddal...

De egy pici baba nem àrthat,és igenis meglehet nevelni!

Nem fog meglopni,ha nem éhes,és van elég ruhàja,nem fog hazudni,ha nem éreztetitek vele,hogy ö màs.

Jol fogja érezni magàt,csak arra ügyeljetek,hogy örökbefogadàs legyen,és ne àtmeneti nevelés,tehàt ne legyen soha kapcsolata az igazi szülökkel.

Én mégegyszer mondom hàlàs vagyok a nevelöszüleimnek,söt,nem bàntam meg hogy örökbefogadott gyerköc voltam,és nem az igazi csalàdom közt nöttem fel!

Én csak biztatni tudlak titeket!

2008. nov. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak is rajtatok múlik. Minden oldalt jól meg kell vizsgálni. Ne csak az ő oldalát, hanem a saját gyerekeitekét is, hogy ők hogyan állnának hozzá egy ilyen örökbefogadáshoz. Persze nem tudom hány évesek.

Be fogják fogadni, vagy nem.

Nagyon nagyon gondoljatok végig mindent és úgy döntsetek.d

Az meg hogy meglop, nem hinném, de ha mégis majd egyszer akkor ráértek ezzel akkor foglalkozni szerintem.

Ha mindig a rosszból indulunk ki akkor ne lenne semmi.

Én is úgy gondolom, hogy abból a szempontból is gondoljátok meg, hogy egész életre vállaljátok ne csak időszakra, érzésekben. Valamint tényleg fontos hogy ne találkozzon a rendes szüleivel, legalább is egy jó darabig (főleg ha olyan családból való), nehogy aztán rossz hatással legyen rá. Aztán ha felnő, és meg akarja ismerni az eredeti szüleit akkor majd megteheti.

Valamint én még azt mondom, hogy mindig tudja és a leendő tesói is hogy őt örökbe fogadtátok, vagy vmi ilyesmi megfogalmazásba, mivel ugye vszínűleg látszik majd a különség (nem feltétlenül), de neki mindig tudnia kell hogy ennek ellenére őt is ugyanúgy szeretitek mint a vér szerinti gyerekeiteket. Talán lehet neki többet is kell majd bizonyítanotok, mindezt úgy hogy a vér szerintiek se érezzék magukat hátrányba, nehogy megharagudjanak rá ez miatt.

Nehéz, de kívánom, hogy helyesen döntsetek és ha igen mellett döntötök, akkor ezzel jó esélyt adjatok egy gyermeknek aki semmiről sem tehet.

2008. nov. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Szerintem nem szúrtok ki vele, sőt. Én két szempontot vennék figyelembe: nagyon pici legyen, inkább ujszülött, és semmilyen kapcsolat se legyen a szülökkel. Mert az baj, hogy bár intézetbe adják szegényeket, csak elfelejtenek lemondani róluk, igy bármikor "hazaviti" tőled.

Szerintem ha olyan körben nő fel, akkor nem lesz rosszabb , mint bármelyik gyerek.

A kultúrával pedig nem igazán foglalkoznak. (legalábbis akiket én ismerek).

2008. nov. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!