Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mint közalkalmazott hány nap...

Mint közalkalmazott hány nap szabadnapom lesz a GYES után?

Figyelt kérdés
2 gyerkőcöm közt 2,5 év a korkülönbség. Az első születése előtt táppénzen voltam, majd szülés után a tgyás, gyed, majd ismét táppénzre mentem, mikor a kicsi 2 éves lett. (tehát gyesen nem voltam közben, ). Aztán szülés után tgyás, gyed, majd gyesen vagyok most. Nekem hány nap szabadság gyűlt így össze? Én tanár vagyok. Lehet úgy is hogy most a kicsi ha betölti a 3. évet én aztán megyek el Szabira? Egyáltalán a tanárnap van szabadnapja, vagy az a szünetekre van elosztva?
2008. nov. 8. 00:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szió!


Én is tanár vagyok, és az első babámmal vagyok itthon. Pont tegnap voltam ez ügyben az iskola gazdasági irodájában, és azt mondta a gazdaságvezető, hogy bizony jár a szabi a tgyás, gyed, gyes idejére, SŐT a táppénz idejére is. A nyári szünetre kiadott szabadságot ha nem adjáki ki (már pedig mivel mi itthon voltunk, így nekünk nem adták ki), akkor az is ugyanúgy jár.


Azt mondta a vezető, hogy mielőtt tervezem a munkábaállás, be kell menni hozzájuk egy kérvénnyel és ők kiszámolják, hogy összesen hány szabadnap jár, és afelett rendelkezhetek. Azt pontosan nem tudta megmondani, hogy mégis mennyi az annyi, mert valami őrületesen :))) bonyolult technikával számolják ki. (Én 2 tanévet hagyok ki, április végén kellene visszamennem, de azt mondták, hogy már abban a tanévben nem kell tanítanom, ha a meglévő szabadnapjaimat felhasználom.)

Remélem tudtam segíteni.


Üdv:

Zita (28 hetes kislány anyukája)

2008. nov. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ! Én 5 tanévet hagyok ki. Értem hogy bonyolult kiszámolni, de azt csak lehet tudni hogy kb hány nap, nem? Nekem akkor van vagy 100 nap is? ha közbeesik pl a nyári szünet, akkor megy az én szabadságom, vagy akkor nem számolnak le? Tudnál valami címet a neten, ahol ezt konkrétan kiszámolják?

2008. nov. 8. 10:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos semmi címet nem tudok, de érdemes lenne megkédezned valakit az ottani gazdasági irodában, mert lehet, hogy segítőkészebbek, mint itt, és még ki is számolják neked.

Zita

2008. nov. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!