Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Többgyerekes anyukák, más is...

Többgyerekes anyukák, más is érzett így?

Figyelt kérdés

Szeptemberben szültett meg a második gyermekem. De úgy érzem nem tudok 2 felé szakadni érzelmileg. Ez eléggé megvisel.

Ugye eddig csak a kislányom volt, csak vele voltam, csak neki szenteltem mindem figyelmem. Ő picinek mindig rajtam aludt.

De most kicsit úgy erzem, mintha picit eltavolodtunk volna. Nagyon önálló is lett. 2,5 éves. Már a terhessegem vége felé is picit változott. Mar akkor se tudtam úgy vele jatszani. Nem birtam már a terhességtől. A végét nagyon nehezen viseltem. De az 4 nap amit nélküle töltöttem. Meg ugye örült nekem. De mostanság nem tudok vele úgy játszani. Persze ha a pici alszik vele vagyok. De ott a házi munka is. Mondjuk bevonom.játélosan mint eddig is. De mikor épp jászunk és felébred a pici ugye akkor sír. Mert már nem játszok vele. És olyankor megszakad a szívem. Es ha a tesó nálam van. Akkor alig akar odabújni hozzám. Amúgy nagyon szereti az öccsét.

De ilyenkor nem akar nagyon odabújni. Vagy ha akar. Akkor mondja h tegyem.le a tesót. Persze ha nem sír leteszem. Megszeretgetem a nagyot. Stb.

De elvonul egyedül játszani. Ha mondom hozzon játékot van h inkább egyedül játszik. Jó, nyilván ez a dolgok rendje, meg amúgy is idővel önállósodna. Meg gondolom azért is mert látja h nem érek úgy rá. De egyik pillanatról a másikra történt. Meg mostanság kint se sokat tudunk lenni. :(


A kisfiammal.meg ugye úgyszint nem tudok sok időt lenni..mondjuk szerencsére jó baba. Nem sír ha leteszem. Aludni is leteszem, alszik. Lányom sírósabb volt.

De itt.meg az esik roaszul h nem tud rajtam aludni. Nem tudom úgy annyit babusgatni.


És emiatt annyit tudnék sírni. Meg szoktam is néha.


Ez változik majd ha nagyobbak lesznek? Nem távolodik el emiatt a lányom. Meg mostanság több a hiszti és q sírás is. Mert nem mindig tudok egyből menni. Emiatt néha elég feszült is szoktam lenni. Pedig igyekszem mindenkivel elegendő időt tölteni. A fiammal.is erős lesz a kapocs?


Csak úgy félek. Mert pl mi 3 an vagyunk tesók. Egyikünknek sem jó a viszonyunk anyukámmal. Úgy értve h semmit nem.mondunk neki. Sose kértünk tőle tanácsot. Mindig apukánktól.

És félek, hogy nehogy ez legyen. Ezért igyekszem mindenben ott lenni velük. Foglalkozni velül. De egyszerűen olya nehéz. Es ez lelkileg eléggé megvisel.

Mondjuk vannak más egyéb lelki gondok..


És igazából szeretnék még gyereket. Meg olyan jó hallani ha valaki momdja neki 6 van pl.

Csak emiatt nem tudom. Mert tudom sokkal több szeretet kapnék. Csak azt nem tudom, hogy az én szeretetemet hogy osszam annyi felé. (Meg mondjuk van más tényező is ami miatt lehet nem szeretnék többet) de lehet pl.4.év múlva ha nagyobbak az elsők lehet könnyebb lesz majd.



2018. okt. 26. 23:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is, amit leírtál, azok alapján te tökéletes anyuka vagy a gyerekeid számára! Nem lesz semmi gond, ez az időszak most ilyen, a nagy tesónak is ez egy teljesen új dolog, 2.5 évesen még szegény nem tudja milyen jó lesz a tesó, most még játszani sem tud vele :)

Az én fiaim is ilyenek voltak, sőt... 3 hónapos volt a pici mikor minden játékát elkezdte félteni a 2 éves nagyobb... beleult a baba hintába, hogy az az övé, féltem is mi lesz, de most 9 hónapos a pici, és 5-6 hónapos korban valami megváltozott a nagyban is, sírni fogsz az örömtől mikor látod őket játszani, nevetni. A nagy úgy húzza a kicsit fejlődésben is, hogy el sem hinnéd. Apával megvan a nagyfiús "mi idonk" és szép lassan megszokta, hogy utána vagy öcsi idő is, ezt már hármasban töltik :)

Egy percig ne aggódj, mindent jól csinálsz!

2018. okt. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugyanezt ereztem a hugi utan. 2 ev 2 honap vanbkoztuk es a hugi szinten szeptemberi . Ugyanezt ereztem az elso 2-3 honapban. Aztan ahogy csokkent a szopik ideje egyre tobb ido jutott a nagyra. Most még a hormonok is bejatszanak a rossz hangualatodba...nyugi elfog mulni. Enyemek most 4 es 2 evesek azota es gyonyoruen eljatszanak olelik pusziljak egymast allandoan . Tunderiek :))))
2018. okt. 27. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jó tudni, hogy ez később is megmarad! :) életem legjobb döntése volt tesót vállalni, pedig egyke voltam és nem volt rossz életem :D csak kicsit uncsi mikor kaptam a társasjátékokat és nem ült le velem senki játszani 😂 mielőtt bárki fikázna a szüleim, imádom őket :)
2018. okt. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!