Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki nem szedett...

Van itt olyan aki nem szedett terhes vitamint és egészséges babája született?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem,mert én kihányom az összes vitamint.Ha sok gyümölcsöt enszek és szedem a folsavat akkor lehet valami baja a babának?
2010. jún. 2. 13:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én sem szedtem vitamint!!Nem akartam nagyon meghízni!!És makk egészséges lett a fiam!!:)
2010. jún. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem szedtem, csak a folsavat a 15. hétig. Teljesen egészséges a ma már 14 hónapos kislányom, 3280 gr-mal és 50 cm-rel született. Dehogy lesz baja a babádnak!
2010. jún. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szia!Attól.hogy nem szedsz vitamint még születhet egészséges babád!:)Van olyan aki szedi és mégis valami baj lett a babával!Ezek azért jók,mert így könnyebben betudod vinni a vitamint a szervezetedbe!Mostmár úgyis jönnek a fincsi gyümik így ezekkel sok vitamint tudsz pótólni!:)Nyugi,egészséges lesza babád!:)36 hetes kismama
2010. jún. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A vitamin nem azért kell, hogy a baba egészséges legyen, hanem hogy a mama szervezete erős maradjon. A baba elvonja az anya szervezetéből mindazt, amire szüksége van az egészséges fejlődéshez.

Azt az összefüggést, amit néhány éve pedzegetnek, hogy a "túl sok" terhesvitamin miatt születnek extra nagy babák, időközben sem tudták bizonyítani.


Szóval ne aggódj a baba miatt. Szerintem próbálgasd újra meg újra, és ha már túl leszel a hányós időszakon (remélhetőleg csak 12 hétig fog tartani), akkor minden bizonnyal bent marad majd.


Jó babavárást, szép szülést!

2010. jún. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ.Most megnyugodtam.:)
2010. jún. 2. 13:39
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem szedtem. 40 évesen született egy egészséges 3870 gramm/55 cm méretű lánykám.
2010. jún. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én szedtem, mégis beteg lett.
2010. jún. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Anyám :) Két egészséges gyereket szült, az egyik én vagyok :)

Uncsi szöveg, de régen tényleg senki nem szedett semmit, mert nem volt mit.

Egyél jó sok gyümit és zöldséget, figyelj a kalcium, vas, magnézium bevitelre is!!!

Van a HIPP Natal kismama vitamin, az folyékony, azt is kihányod?

2010. jún. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
az egész családomban 8 gyerek született teljesen egészségesen vitamin nélkül és a rokonságban még vagy 6. attól, hogy valaki nem szed vitamint nem lesz beteg a babája. évezredekig szültek a nők vitamin nélkül. egészséges táplálkozás többet jelent, mint a vitaminok szerintem.
2010. jún. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Victory82 ***** válasza:
Szia!Én sem szedtem vitamint,csak folsavat,mert a doki szerint hízásra hajlamos vagyok.Igaza is lett!Csodaszép 2 és fél éves kisfiam van!Szerintem is inkább egyél sok gyümölcsöt,zöldséget,minden rendben lesz,ne aggódj!Üdv.Viki.
2010. jún. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!