Nagyvaros kontra kisvaros 1-2 kicsi gyerekkel?
Ti melyiket valasztanatok az alabbi ket opcio kozul, es miert?
1. Nagyvarosban (nem Budapest) tarsashazi lakas a belvarosban, viszonylag csondes helyen, de megsem olyan csondes, mint kisvarosban. Nagyszulok par percre (jo a viszony). Baratok kozel. Panel- es tarsashazi lakasok alkotjak a kornyezetet, de van jo jatszoter setatavon belul, munkalehetoseg. Nem a szivem vagya, nem szeretem a nagyvarost, de gyerekkel at kell gondolnom, hogy esetleg ez a verzio jobb lehet-e.
2. Velencei tonal (vagy esetleg Balatonnal), nagyszulo lenne ebben az esetben is kozel (szinten joban vagyunk) fel-1 orara. Kisvarosi/kertes hazas kornyezet, nyugalom, iskola/ovoda ha jol tudom, van, megha a valasztek nem is nagy, munkalehetoseg autoval fel-1 oranyira lenne. Ez a szivunk vagya, de kicsit tartunk tole, hogy a legtobb dolog messze lenne.
1-2 kisgyerekkel terveznenk, a gyerekek altalanos iskolas koraig az utobbit, utana bekoltoznenk nagyobb varosba, ha az ugy jobb lenne.
Ti melyiket valasztanatok?
Természetesen az első lehetőséget. Sokra mész a nyugodt környezeteddel meg a kerteddel, ha fejenként naponta 2 órát autózol a munkába, ami azt jelenti, hogy alsóhangon 10 órát vagy távol (!). A kertedet nem is látod az év nagy részében.
Iskola olyan, amilyen: és ha nem jó, nem válik be, stb? Mi van, ha valamelyik gyerek fejlesztésre szorul?
A második esetben minden és mindenki közel, ami és aki fontos, és nem kell utazni a melóba, hanem lehet élni stb.
Az ember mindig az életviteléhez választ lakó helyet, így nektek az első való. Aztán majd idővel lehet nyaralót venni vagy nyugdíjasként/felnőtt gyerekekkel kiköltözni messzire.
A legrosszabb választás a másodikat választani, a későbbi költözés reményében. Az alábbiak miatt:
1, sokkal kevesebbet fog érni, mint amennyiért vehette majd
2, ki tudja, hogy el tudjátok-e adni és mennyi idő alatt?
3, A két kisgyerekkel te ülsz a falusi házban, apa meg hülyére melózza magát, és minden nap legalább 10 órát van távol. Sem titeket nem lát, sem a kertet nem élvezi. A gyerekek nincsenek eleget az apjukkal.
Én többet lakom az 1. variációnak megfelelő panelban mint az arborétumhoz hasonlító szülői házban. Például a kényelem miatt. Vagy mert boltok sokaságából lehet válogatni. Persze valójában a szabad természettel körülvett szülői házban érzem jobban magam, de ahogy előttem írták, az ember az életmódhoz választ lakhelyet. A természetes környezetről Bütyök is megmondja a tutit:
Szerintem a kisvárosból ingázással apa szívna a legtöbbet, főleg nyáron a Balaton felé a dugóban vagy járhat vonattal, de akkor ahhoz kell alkalmazkodni és az is sokszor késik. A menetidőbe, költségekbe meg bele kell számolni a parkolóhely-keresést, városi közlekedést is. Más szempontokból - amennyiben a kiszemelt kisvárosnak van az ott lakók szerint is jó orvosi ellátása, boltjai, bölcsije, ovija, sulija - szerintem sokkal élhetőbb, egészségesebb.
De ha szerinted "a legtöbb dolog messze van" és apa is, akkor nagyon nehéz lesz, hogy egyszerre mozogjatok akár csak egy bevásárlás vagy különóra kedvéért. Mire a gyerekek gimisek lesznek, viszont már rég külön és talpraesettebben fognak közlekedni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!