Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párom már nagyon szeretne...

A párom már nagyon szeretne gyereket, én viszont nem! A helyzet viszont nem ennyire egyszerű! Hogy miért? Bővebben lent

Figyelt kérdés

13 éve élünk együtt. Ő 40, én 32. Amióta csak egymásra találtunk, nem játszom zsákbamacskát, már akkor is mondtam neki, hogy nem szeretnék gyermeket. Ő hagyta a témát, de most minden megváltozott. Mégiscsak szeretne.

Teljesen kétségbe vagyok esve! Nagyon szeretem őt, de rettegek!


Elmesélem, hogy miért is:

Testvéreméknél gyermekbénulása van a fiatalabb unokaöcsémnek. 16 éves, beszélni nem tud. Se enni, se inni nem tud egyedül. Pelenkázzák, fürdetik, 0-24-ben mellette kell lenni.


A párom családjában pedig... huhh... röviden és tömören: 1 húga és egy nővére van.

A nővérénél az első fiuk agyvérzésben halt meg 3 hónaposan, a második gyermekük nyílt gerinccel született és nem érte meg a fél éves kort, a harmadik gyermekük pedig halva született. Azért volt jó is, mindezek után még bevállaltak 2 babát, akik szerencsére egészségesek és boldogok!

A húgánál pedig az első fiú 3 naposan hunyt el, szintén agyvérzésben. Ott is született még két fiúcska. A nagyobbikkal minden rendben, de a kisebb 10 éves és már túl van 2 szívműtéten és még vár rá legalább egy.


Láttam és átéltem velük a legrosszabbat! A szenvedést, a rengeteg fájdalmat, kétséget, elengedést, belenyugvást, kiborulást, sírást...

Szóval rettegek!

Nyilván nem törvényszerű, hogy velünk is ez megeshet, de benne van! És igazság szerint nem érzem hiányát, hogy nincs még gyermekünk. Alapjáraton jól kijövök a gyerkőcökkel, de nem vagyok az a kimondott anyatípus.


Volt-e valaki hasonló helyzetben? Tudnátok tanácsot adni?


2017. júl. 28. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ami ebben a legnehezebb az az, h szét kellenne választanod a dolgokat. Tényleg szíved mélyéről érzed, h nem szeretnél gyereket vagy azért nem szeretnél, mert igazából vágysz rá, csak félsz hogy valami hasonló fog veletek is történni.

Ha az utobbi ott van a rengeteg vizsgálat amit már magzati korban elvégezni az uh tól elkezdve a prena teszten keresztül, a magzatvíz mintavételen át tényleg minden. Ha ezeken a vizsgálatokon minden rednben találnak, akkor nem valoszinűséggel nem lesz baj, de persze ezt a félelemet kell tudni kezelni, mert bármikor bármi történhet.

2017. júl. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy h mi az OKA annak h nem akarsz.

A fent említett betegségek/rendellenességek, és a velejárói.

Vagy az h egyszerűen nem szeretnél. Nincs késztetésed rá. Jól érzed így magad.


Ha az első, akkor a félelmet kell legyőznöd. Rengeteg szűrővitsgálat létezik.

Ha a második akkor semmi értelme ezen rágódnod. Egyáltalán nem kötelező gyereket vállalni. Nagyon boldog párokat ismerek gyerek nélküliek. De ott egyik fél sem akart !

Tisztázd le magadban a dolgot. Aztán beszélj a pároddal.

2017. júl. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet kompromisszummá tenni. Vagy te szülsz, vagy elengeded egy olyan ember mellé, aki valóra tudja váltani az álmát.


Miattad nem fog lemondani a gyerekről, te pedig nem fogsz csak miatta szülni.

2017. júl. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Őszintén, sosem voltam az a "legyekmármenyasszony" és az "aligvárommárhogylegyengyerekem" típus, mindezen történések előtt sem! És ezt korrektül közöltem is vele, már az első randinkon! Elfogadta és sokáig (12 éven keresztül) ő is így érezte. De most kattant benne valami (kedves anyós is rásegített - de ennek is meg van a maga sztorija).

Talán jó lenne egy gyerek! TALÁN! De a szívem mélyén, nem szeretnék. Persze ez a sok beteg és hirtelen eltávozott kicsi lélek sem segített abban, hogy máshogy képzeljem el az életem. Így vagyok boldog! Pontosabban csak voltam, mert szinte napi téma lett a babázás. Voltam pszichológusnál is ezzel a problémával, de ő is annyit ajánlott, hogy a szívemre hallgassak, az pedig bizony azt súgja, hogy ne!

De a párom hajthatatlan! Ő abban bízik, hogy megváltozom és pár hónapon belül már készen állok arra, hogy belevágjunk! És higgyétek el, mondtam már neki, hogy keressen magához való párt, aki akar gyereket. De ő mindig csak annyit válaszol, hogy engem szeret és csak tőlem szeretne gyerekeket! Reálisan szemlélve a dolgot, ez előbb-utóbb megmérgezi a kapcsolatunkat!

2017. júl. 28. 15:51
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy tűnik, hogy te nem csak a rossz élmények miatt ne akarsz gyereket. Ami előfordul, tök normális, nem kell mindenkinek szülni. A párodnak mondd meg, hogy vagy keressen mást, vagy ne mondogassa ezt többször, mert akkor te keresel mást. Tudta, hogy mit akarsz, nem vágtad át, ha majd 10 év múlva meggondolod magad, akkor még mindig próbálkozhattok (lombikkal pl) vagy örökbe is fogadhattok. Ne szülj, ha nem érzed 100%-ig úgy, hogy gyereket akarsz, mert az csak a gyereknek lesz rossz.
2017. júl. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne szülj, ha úgy érzed, hogy nem akarsz, mert csak a gyerek sínyli meg. Mondd meg egyértelműen a párodnak, hogy te nem akarsz és sem most, sem később, a véleményed nem fog megváltozni, mert nem vágysz rá és ezek után döntse el, hogy fontos-e neki annyira a gyerek, viszont akkor tényleg keressen mást, aki megadja neki, vagy akkor fogadja el a döntésedet, ha ő veled akar maradni.

Ha pedig tényleg csak az egészségügyi dolgok tartanak vissza, akkor meg már valóban egy genetikai tanácsadáson, különböző vizsgálatokon ki lehet szűrni ezeket a dolgokat és akkor már mindjárt másabb szemszögből látod a dolgokat.

2017. júl. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nos te megmondtad, hogy nem akarsz, ő meg most erőlteti.

Szted ebből mi lesz?

Nem szülsz - veled marad - kaki lesz az egész

Nem szülsz - veled marad - belenyugszik, happy

Nem szülsz - elhagy

Szülsz - de csak azért mert ő is akarja és minden szar lesz

Szülsz és mégiscsak happy lesz minden

2017. júl. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Már elnézést az off-ért, de szúrja a szemem. Mégis hogy lehet gyermekbénulás a nővéredéknél? Az 50-es évektől van aktív immunizálás, az oltási program része, kötelező. Egyre fejletteb, IPV,OPV, sabín-cseppek. Ha 16 éves, 2001-ben született. Úgynevezett "oltási betegség" pedig a több éve bevezetett, elölt vírust tartalmazó vakcina alkalmazása óta nem fordult elő hazánkban. Az utolsó megbetegedést Magyarországon 1969-ben regisztrálták, így valahol, valami nyilvánvalóan sántít a történetedben.
2017. júl. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Bocs, lehet kevertem a fogalmakat! Akkor izomsorvadása van, ami a lényegen mit sem változtat!
2017. júl. 28. 20:17
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak genetikai tanácsadás után szulnék bárhogy is legyen...nem normális baba agyvérzést kap :-/
2017. júl. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!