Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha orokbefogadok egy gyereket...

Ha orokbefogadok egy gyereket rám fog hasonlítani vagy az igazi szüleire?

Figyelt kérdés

Nem külsőre gondolok.

Hanem személyiség, stb


2017. júl. 11. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
A biológiai szuleire, nagyszuleire
2017. júl. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Szemelyisegre is valamennyit toluk fog orokolni, pl az anyja makacsságát es apja gondolkodását!*

Attól h te neveled a génjeiben ilyesmik maradhatnak.

2017. júl. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Olyan lesz, ahogy te neveled. Amilyen értékeket te nevelsz belé. Engem is örökbefogadtak, a szülőanyámmal való találkozás során bizonyosult bennem teljesen, hogy én egyáltalán nem az ő gyereke vagyok, mert semmiben sem hasonlítok rá.

Nem tudom mi van még a stb. alatt, de a személyisége formálódása tőled és a környezetétől fog függni.

2017. júl. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Nyilván sokat számít, kiktől származik (vérmérséklet pl.), hogy aki megszülte, mikkel károsította magát terhesség alatt, a felmenőitől is örökölhet sok mindent. Persze rengeteget számít, hogy te hogy neveled, de akkor is lesz egy alap természete, amit hozott magával. Pl. van, aki a terhesség során pajzsmirigy alulműködésben szenved, nem kap rá gyógyszert időben, így károsodik a magzat, ami sokszor 2-3 éves korban derül csak ki (autizmus). Rengeteg szellemileg visszamaradott gyereknél csak iskolás korra jön elő, mi is a baj.
2017. júl. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
A szomszedomek orokbe fogadtak egy kislanyt 8 honaposan, es iskolas koraban jottek elo komoly problemak, tanulasi nehezseg, viselkedes zavar.
2017. júl. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
A genetikának és a nevelésnek is van benne szerepe egyaránt.
2017. júl. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%

Nyilván rengeteget számít a saját személyisége, amivel születik. Nem kell, hogy a szüleire hasonlítson, lehet teljesen egyedi is.

De azért a nevelésnek is nagy szerepe van, de alapdolgokat, pl. vérmérséklet nem tudsz megváltoztatni, az van és kész.

2017. júl. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!