Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti elkezdenétek a doktorit,...

Ti elkezdenétek a doktorit, ha csak 30 évesen végeznétek vele?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok. Témavezetőm bátorít, hogy vágjak bele, én is nagyon szeretném, viszont zavarna, hogy 30 éves lennék, mire végeznék. Elméletileg 28-29 évesen szeretnék "lebabázni", tisztában vagyok a megnövekedett kockázatokkal a magasabb életkornál. Maga a PhD 4 éves és kapok mellette fizetést ösztöndíjként - szóval nem számít munkaviszonynak. Szerzek egy állást, min. 1 évet ott kéne lennem, hogy ne csak GYES legyen majd + nem szeretnék rögtön kiesni 1 év után a munkából. Sajnos terhesen nem lehet dolgozni ebben az állásban. Viszont tényleg nagyon szeretném, mert imádom a szakomat és mélyebben bele akarok menni, így könnyebben találnék munkát és magasabb fizetésem is lenne később. Bár MSc-vel is sok helyre felvennének. Szóval ha elvállalom, akkor kb 34-35 évesen lenne gyerekem és bizonytalan vagyok. Páromnak az a véleménye, hogy tegyem azt, amit valójában szeretnék, de látszik rajta, hogy nem akar még +4 évet, hogy "sulis" legyek még mindig.

Ti hogyan döntenétek ebben a helyzetben?


2017. jún. 19. 17:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
41%
Igen. Nem kérdéses, hogy a PhD jó befektetés a jövőbe.
2017. jún. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én hasonlóan vagyok, 20 évesen kezdtem az egyetemet (évveszteség + 5 éves gimnázium) + nem találtam meg rögtön a pályámat ott, ahol kezdtem + egy évet ki kellett hagynom kórház miatt. Nekem a PhD az álmom, benne szeretnék maradni a tudományos életben, szóval nem kérdés, hogy belevágok, hiába leszek már 27 éves. A párom szintén doktorandusz lesz ősztől, egyidősek vagyunk. Nekünk talán annyival "könnyebb" a döntés, hogy humán területen eleve kétséges az is, hogy kapsz-e állást. A doktori végén állnánk majd rá a babaprojektre. Ha MSc-vel lennék, elgondolkodnék. Nem tudom, konkrétan milyen szak, de azon a területen nyilván mást jelent a PhD, mint MA után. MA után kb. alig van választásod, ha szakterületen szeretnél maradni.

A kérdés, hogy te mit szeretnél, mennyire vagy eltökélt az egyetemi pályát illetően, mennyire szeretnél inkább ezen a pályán mozogni? Ez nagyon fontos. Fog-e valami pluszt adni, hogy te elmélyedsz a témában? Mármint azonkívül, hogy elmélyedsz benne, ami persze fontos, de más célod van-e a PhD-képzéssel?

A másik kérdés, hogy a párod mennyiben tud támogatni, ha pl. a doktori mellett vállaltok gyereket, milyen anyagi hátteret tud biztosítani pusztán a PhD-ösztöndíj, a párod keresete, meg az alanyi jogon járó GYES.

+ PhD-ösztöndíj mellett vállalhatsz részmunkaidős állást is (nálunk ez úgy van, hogy akkor, ha kapcsolódik a kutatásodhoz). Ennek én még nem jártam alaposan utána, de talán ez is számít a + juttatások tekintetében.

2017. júl. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!