Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy tudtok mindent megolda...

Ti hogy tudtok mindent megoldani a siros, ketemberes kisbabatok mellett?

Figyelt kérdés
8 hetes a lanyom, es sajnos nagyon siros. Sokszor olben is sir, ha meg nem veszem fel vagy nem jarkalok vele egyenesen ordit. Sajnos az ejjelek is igy telnek, sokszor hajnali 3-4ig fent vagyok vele, s osszesen ha alszom 5 orat. Sokyszor elcsodalkozom, hogy egy ilyen kisbaba hogy van el napi max. 7 ora alvassal. Mindig csak cicizne, de sajnos azt sem birom, mert meg mindig pokolian faj a szoptatas, viszont nincs semmi baj a mellemmel a doki szerint. A hazimunkara edeskeves idom jut. Igyekszem, de sajnos sokszor ott fejezodik be, hogy megcsinalom a kajat es elmosogatok. Heti 1szer ha van idom porszivozni, pakolni. Mikor a ferjem hazajon vele sem megy ugy minden mint regen, faradtnak erzem magam es a folyamatos fajdalmas szoptatas is kikeszit, emiatt nem is igazan van mar erom kozeledni a ferjemhez, orulok ha vegre bealszik a baba este es tudok szunditani. A parom emiatt haragszik is ram, azt hiszi hogy nem kivanom es hogy csak lustasag miatt nem akarom megcsinalni a hazimunkat, o nagyon tisztasagmanias. De ugy erzem, hogy keptelen vagyok egyszerre tokeletes kielegiteni a nyugos babam igenyeit, haziasszony lenni, hogy mindig rendben legyen a haz, fozni es felesege is lenni a ferjemnek. Napok ota megy a vita koztunk errol, en meg csak idegeskedek, hogy o sem erti meg, hogy nincs mindig patyolat tisztasag, minden nap friss, fott aznapi kaja s a szoptatas is faj. A ferjem meg nem hajlando engedni. Mit tudjak tenni, hogy mindenre legyen idom? Valami hasznos tipp tapasztalt anyaktol?
2017. márc. 10. 14:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
A férjed vagy visszavesz az igényeiből, vagy ellátja a babát amíg takarítasz, vagy takarít ő maga. Ilyen lehetőségek vannak kb. Nálunk ez működött is.
2017. márc. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Eszembe jutott még egy opció: a férj keres egy bejárónőt aki takarít.
2017. márc. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

A férjed idióta, nálunk nem volt ilyen elvárás.


Viszont én bizony akadt, hogy hagytam sírni 5-10 percet, mert épp olyasmit csináltam (pl. nagydolog, és sajna szorulásos vagyok), amit nem tudtam azonnal befejezni.

2017. márc. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

1. férjed szépen kiveszi a részét a házimunkából

2. bejárónő

3. hétvégén ő vigyáz a gyerekre, de mellette ragyogjon a lakás is!

2017. márc. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Ferjed egy despota. Tudod mikor lennek egy ilyen ember hazicseledje...8 hete szultel es mire hazaer elvarna hogy patyolat lakasban fogadd vacsival es napi szexszel? Ugy kiosztanam a helyedben az egoista haziurat, hogy egybol nekiallna mosogatni!!
2017. márc. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Itt bocsi de nem a 8 hetes kisbabaval kell kezdeni valamit hanem a felnott seg.gfejjel aki csinalta...
2017. márc. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

1, A férjed egy suttyó. Most hordtál ki, szültél meg és szoptatsz egy újszülöttet, akit próbálsz életben tartani.

2, Bejárónő vagy ő házimunkázik. AZONNAL.

3, Befogja a száját.

4, Neked pihenned kell. Amikor a gyerek alszik, akkor te is alszol. A házimelót megoldja férjed maga, és a csecsemővel ellentétben, ő képes magát megetetni. Sőt, minimum neked is főz.

5, Vegyél bimbóvédőt.

6, A gyerekkel semmi baj. A pasiddal van nagy baj.

7, Mi az, hogy "haragszik", mert nem akarsz vele hullakimerülten szexelni és pattog, hogy nincs tisztaság meg kaja? Normális?!

2017. márc. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Apam is ilyen volt. 6 eves koromban elvaltak a szuleim. Anyam is pszichiatriai kezelesre szorul miatta meg en is. Javaslom, hogy meg most hajitsd ki a francba ezt a pasit, ha nem akarod, hogy te is meg a gyerek is tonkre menjen pszichesen egy eletre. (Panikbetegseg, szorongasos depressziv szemelyisegzavar, oralis fixacio, tikkeles, minden van itt.)
2017. márc. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
64%

Nálunk is hasonló volt a helyzet, kb 1-2 napra rá, miután hazajöttünk a kórházból!/Kivéve szex, az eszébe sem jutott/ Nagyon gyorsan helyretettem, mert, ha hagyom magam mára csak rosszabb lenne!

Nem kell bejárónő, de vegye ki ő is a részét!

Hétköznap legalább csak annyit, hogy babázik amíg te 5 perc alatt felporszívózol meg mint a tornádó összepakolsz/magamból kiindulva :D/ Hétvégén ő is megtud főzni egy pörköltet vagy betud rakni egy adag ruhát a mosógépbe!

Te éjszakálsz, te csinálsz minden házimunkát úgy, hogy közbe sír a baba,aki egyébként annyira csepp, hogy rengeteg időt kellene melletted, cicizve töltenie, hogy összeszokjatok/persze, ha elmegy a tej, te leszel a szarszemét megint../ plusz még cirógasd a férjed is.. ahaa, ha kicsit segít talán lenne rá energiád ;)

Mindenképp beszéld meg vele és ne engedj...

2017. márc. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Elnezest, azt nem irtam, hogy volt, hogy o is segitett az elso 3 hetben, takaritott s ha jottek vendegek rendelt kajat, eleinte sokszor rendbeszedte a lakast. De leginkabb anyosomtol kaptam segitseget. A ferjem kulon alszik tolunk, hogy tudja kipihenni magat, mivel eleg faraszto munkahelye van. Szeretnek mindent megcsinalni de valahogy se energiam se idom ra. Szeretem a ferjem, s ezert szeretnem ha elegedett lenne velem, viszont jol jonne a segitseg most is. Anyosomtol vagy edesanyamtol annyira nem akarok segitseget elfogadni, mert ugy erzem, hogy ez az en es a ferjem feladata.
2017. márc. 10. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!