Egy alacsony szellemi képességű család egyetlen kiemelkedő tagja milyen képességű gyerekre számíthat? Érdemes így a gyerekvállalás?
Üdvözlet!
Első generációs értelmiségi vagyok és ahogy a kérdésben is utaltam rá -szerénytelenül- én mondhatom magamat az egyetlen jobb szellemi képességekkel megáldott embernek a családomban, úgy, hogy az egész pereputty mérföldekkel le van maradva mögöttem.
Az az igazság, hogy annak már a gondolatától is kiráz a hideg, hogy majd később egy művelt és tősgyökeres értelmiségi családból származó nőnek, akitől csak jót és jobbat kaphat a gyerek tulajdonságok szempontjából, hála az én lappangó génjeimnek, olyan gyereket sikerül összehozni, aki hasonlít valamely rokonomra és buta, tompa, esetleg idegbeteg vagy őrült lesz (van minden).
Nyilván van erre esély, nem is kevés...
Már- már az is megkérdőjeleződött bennem, hogy érdemes lenne-e családot alapítani egyáltalán, nem magam miatt, hanem a nő miatt, aki találhatna nálam sokkal jobb társat is ilyen szempontból. Én a párom életét nem szeretném ezzel megkeseríteni, mert utólag kimondva- kimondatlan biztosan bánná, hogy buta a gyereke és elkanászosodik a családfája. Inkább elhagyom, minthogy tönkretegyem az életét.
Valami könyvet tudnátok mondani ezzel kapcsolatban esetleg?
Nyilván nem egzakt válaszokat várok, csak szeretnék hallani véleményeket erről.
Biztosan nem én vagyok az egyetlen, aki hasonló cipőben jár.
Köszi a választ!
Jó ilyen történetet hallani, gratulálok a gyerekekhez, csak így tovább!
Igen, talán túl nagy jelentőséget tulajdonítottam az öröklődésnek és nem vettem figyelembe eléggé azokat a tényezőket, amik nagy eséllyel ugyanannyira fognak majd számítani a fejlődése során, mint pl. az egészéges szülők, a szeretetteljes környezet és a megfelelő neveltetés.
Persze az is előfordulhat, hogy kicsit butuska lesz szegény, bármit is teszünk, de ez bárkiknél megeshet, maximum kisebb eséllyel.
Így hozzáállva úgy tűnik, nem nagyon vagyok sokkal rosszabb helyzetben, mint mások.
Ha jobban belegondolok szerencsére nagyrészt a puszta véletlenen és a szülők nevelésén múlik a dolog és csak kisebb részt a géneken.
A statisztikák szerint az IQ az átlag felé tendál, tehát két magasabb intelligenciájú szülőnek nagyobb eséllyel születik átlagos IQ-jú gyermeke, mint magas intelligenciájú. Ugyanígy: két alacsony IQ-jú szülőnek is legnagyobb valószínűséggel átlagos IQ-jú gyermeke születik. Szóval ebben a géneknek nincs különösebb szerepe, a legnagyobb esély mindenképpen átlagos IQ-ra van.
És, ahogy már írták, a nevelés többet számít a későbbi boldogulás szempontjából, mint az intelligencia.
Bocs; de az IQ bizony öröklődik, mégpedig anyai oldalról.
DE, semmit sem ér. Én inkább barátkozom kevésbé értelmesnek tartott és jóindulatú emberekkel, mint 180-as fölfújtakkal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!