Tényleg nem tud senki sem segíteni egy - lelkileg már összeroppant - kisfiún?
Imádott rokonunk halála után a kisfiú - elvesztett per után - apukájához került, aki azelőtt szinte sosem látogatta, sosem törödött vele. A helyzet u.ez , vszínű anyagi érdek áll amögött, hogy megakart szerezni és meg is szerezte a kisfiú felügyeletét.
Amikor a nagymamájához jöhet - 2 hetente hétvégén- szakadt, koszos ruhák vannak rajta és mikor haza kell mennie, zokogva száll be a kocsiba. Hogy nem látják az iskolában, hogy egy kisgyermek lelkileg beleroppant apja kapzsi, és önző akaratába???????????????????????????
TUD VKI SEGÍTENI? Az ügyvédek már bezsebelték a család összes vagyonát, amit rá tudtak szánni, mégis az apukánál maradt a fiú.
Pszichológus véleményét csak a tanárnak a javaslatára kérhetnek, aki furcsa módon nem kér, hiába beszéltek vele az elhunyt családtagjai. Kisfiú apukája keze van az ügyben.
Az egész család döbbenten és tehetetlenül nézi, ahogy szép lassan tönkremegy a kisfiú, mert elhurcolták onnan, ahol szeretett élni, játszani, és túlélni anyukája korai elvesztését.
Az a fő gond, hogy akárhogyan is nézzük: az elhunyt édesanya halála miatt jelenleg egyedül az apának van szülői felügyeleti joga a gyermek fölött.
A szülői felügyeleti jog megszüntetése a bíróság hatáskörébe tartozik, tehát egy polgári peres eljárás. Pert indíthat: a másik szülő (sajnos ez nem jöhet szóba), a gyermek, a gyámhatóság, az ügyész. A szülői felügyelet megszüntetésének a családjogi törvényben megjelölt okok esetén van helye, ezen okok közt van olyan, hogy: "ha a szülő felróható magatartásával a gyermeke javát, különösen testi jólétét, értelmi, vagy erkölcsi fejlődését súklyosan sérti, vagy veszélyezteti". Hogy ez mit takar, nyilván mérlegelés kérdése, a bíróság ezt szakértői véleményre támaszkodva állapítja meg.
Ezt azért is írom, mert bármit is tesz az ember, amíg az apa szülői felügyeleti joga fennáll (nem szűnik meg, nem szünetel, nincs korlátozva, stb.), addig joga van az apának arra, hogy ezt gyakorolja is (sőt ez kötelessége is).
Ha tehát olyan súlyúnak látjátok a gyermek veszélyeztetettségét, hogy ez komoly kárt okozhat a fejlődésében, akkor érdemes lenne a gyámhatósághoz fordulni, és ott részletesebb tájékoztatást adnak arról, hogy milyen megoldás lenne a legcélszerűbb. Pl. ha komoly veszélyben van a gyermek fejlődése, akkor akár ideiglenes hatályú elhelyezésre is van lehetőség (más hozzátartozónál, más személynél, nevelőszülőnél, stb.), de ez hatósági eljárás keretében zajlik, ezért a mérlegelési szempontokat is ők ismerik. Erről is a gyámhivatalban tudnak többet mondani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!