Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Testvérre igényelnék tgyás-t,...

Testvérre igényelnék tgyás-t, mikor lesz belőle pénzem?

Figyelt kérdés

Június 28-ra vagyok kiírva a kistesóval, jelenleg gyesen vagyok. A szülés kiírt dátumát megelőző 28 nappal igényelhetem a tgyás-t. Érdemes? Előbb lesz így pénzem, mint ha a szülés után igényelem? Vagy csak a jogviszon változik, pénzt akkor is csak akkor kapok, amikor be tudom nyújtani a születési anyakönyvit?

A válaszokat előre is köszönöm!


2010. máj. 6. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy mikor utalnak az igénybenyújtás időpontjától függ, nem az igénylés időpontjától. Add be kb. 30 nappal az igénylés kezdő időpontja előtt, akkor folyamatosan jön a pénz. Ha szüléstől igényled, akkor a papírok kézhezvételét követő kb 30-45 nap, mire utalnak. Ha pl. június 18-tól kéred az utalást, akkor küldd el jövő héten,lerendeznek minden papírmunkát, és július elejétől már kapod is.
2010. máj. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előtte 28 nappal?Nem tudom,én Gyedről mentem tgyásra,de nekem senki nem mondta,hogy lehet...sőt,meg kellett várnom a lányom tb kártyáját is,addig nem igényelhettem....
2010. máj. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, lemaradt, hogy utalnak mindenképpen, csak akkor állítják le az utalást, ha nem mutatod be a papírokat szülés után.
2010. máj. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Másodiknak üzenem, hogy a tgyást lehet igényelni a szülés várható időpontja előtt legfeljebb 28 nappal, a kérdező jól tudja, ezek szerint téged nem tájékoztattak megfelelően.
2010. máj. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tehát, akkor érdemes az igénylést benyújtani a szülés előtt amikor már lehet....

Várom még a tapasztalatokat,köszönöm.

2010. máj. 7. 07:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!