Akinek bölcsis/ovis a gyermek és dolgozik napközben, mikor oldja meg a házimunkát?
Hazajovunk vacsi fozes furdes alvas 19 kor
19-24 kozott sok mindenre jut ido.
Igy neveltunk 5 gyereket 6 ho koruktol bolcsisek voltak semmi bajuk.
1 fiam van.
Kb fél 9 kor alszik el. AKkor még sok mindenre van idő, férjem kb 11-re ér haza. AMikor meg szabadnapos, akkor ő van el a fiunkkal, amíg én valamit megcsinálok.
Nagyobb takarítást hétvégén szoktam.
portölés és vasalás szombaton. mosás ahogy összejön a ruhamennyiség. vagy reggel, vagy ha hazaérünk akkor mosok. amig reggelizik porszívozás. délután főzés közben játék. este mosogatok.
de van amikor nem jön össze!
Hétvégén "nagy"takarítás közös családi programként.
Hétköznap csak szinten tartás. Mosogatás beszélgetés közben, felmosás lefektetés után. Így volt ez korábban is. Gyerek előtt és gyed alatt is. (Gyed alatt csak annyi volt más, hogy nem hétvégén ment egész nap a mosás, hanem hétköznap napközben).
Családi cégnél dolgozom, tehát van,hogy két napig itthon vagyok egy héten és némi papírmunkám van, de van,hogy egymás után 3 nap 6-ra érek haza.
Mi megosztjuk a férjemmel a házimunkát. Amikor itthonlévős napom van,akkor megcsinálom, amit tudok. De amikor mennem kell, akkor a férjemmel közösen próbálunk rendet tartani. Mondjuk amíg ő játszik a gyerekekkel, addig én gyorsan berakom a mosógépet, vagy felporszívózok. Utána, amíg én főzök a Naggyal vacsorát, vagy másnapra ebédet, addig ők Kicsivel kiszedik a szárítót. Igyekszünk majnem mindig elpakolni magunk után, így kevesebb meló marad. Szóval ahogy mondjuk megreggelizünk a tányért egyből berakjuk a mosogatógépbe, letakarítjuk az asztalt. Vacsora után is ez van. Az egyikünk indul fürdetni, a másikunk eltakarítja gyorsan a romokat.
Egyébként mi azt is játéknak és foglalkozásnak tekintjük,hogy bevonjuk őket, segíthetnek. Tehát nem kizárólag az a foglalkozás, hogy két órán keresztül kirakózunk!
Nem mondtam, hogy csak hárman élünk. :) Van még rajtunk kívül két nagyszülő is a háztartásban, ami bizonyos szempontból könnyebbség, bizonyos szempontból viszont nem.
Apa látástól vakulásig dolgozik, nem tudom bevonni a házimunkába. Én is ugyanúgy mindig mindent visszarakok a helyére, a tányér azonnal a mosogatóba kerül, és a fiamat is rendre szoktatom.
A kérdésem valódi lényege az volt, hogy MÁS IS végez a gyerek mellett házimunkát, és nem mártírkodik azzal, hogy kizárólag a gyerek elalvása után kezd bele bármibe is, mert egyébként lelkifurdalása van, hogy a rendrakásra szánt időt a gyerekével is tölthetné.
Egyszerűsítettünk (amikor dolgoztam, mert most épp itthon vagyok a kisebbikkel), azt csináltuk meg hétköznap, amit muszáj volt. Főzni például nem főztünk, pláne nem vacsorát, mert mindig hideget ettünk. Másnapra ebédet volt, hogy igen, de azt már lefektetés után készítette valamelyikünk. Mosást betenni nem nagy dolog, teregetés is inkább fektetés után volt, amíg mondjuk én főztem, a férjem kiteregetett, vagy fordítva.
Igaz, nálunk szigorúan 8-kor villanyoltás volt mindig is, szerintem egy korán kelő, ovis/bölcsis gyereknek nem elég, ha 10-kor fekszik le, az enyémnek legalább is kellett ennyi, hogy kipihent legyen. Most 9 éves, és idén, ebben a tanévben lett kitolva a lefekvés este 9 órára hétköznap.
De ha 10-ig ébren van, akkor van 6 órátok otthon, együtt. Apuka mikor ér haza? Végezzétek felváltva az otthoni munkát, és máris mindenkinek lesz ideje a gyerekkel is lenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!