Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hányszor jártok játszótérre...

Ti hányszor jártok játszótérre egy héten 1-2 év közötti gyermekkel?

Figyelt kérdés
Mióta kertes házba költöztünk max 2-3 alkalommal megyünk, most meg hogy ismét babát várok és egész nap rosszul vagyok, hetek óta nem mentünk. Kicsit rosszul érzem magam e miatt :( 19 hónapos a kislányom.

2016. aug. 29. 13:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%
Kertes házban lakunk, heti 2-4-szer megyünk játszóra a kétéveseimmel.
2016. aug. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
85%

Panel,3gyerek,napi 2x jatszo most nyaron,az ovi idoszak mar mas.

Alap hazimunkat reggel csinalok(reggeli utan van egy oram fozni,igy kb 9-fel10re lent vagyunk,tobbi alvasidoben)de nagyon sok minden uszik...ezeket az esos napokon hozom be.amugy azert nem zavar az esetleges rendetlenseg,vagy felhalmozodo tisztaruhakupac a kanalen,mert tudom hogy hosszu a teli idoszak,es az alatt sokkal kevesebbet vagyunk kint.altalaban rendesebb is a lakas akkor😋

2016. aug. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Lányom most lett 19 hónapos. Kb. már tavasz óta, amióta megtanult járni napi kétszer kell mennünk játszótérre,ezt igényli. Egyszer délelőtt, egyszer késő délután. Igaz, mi lakásban élünk, én is megkattannék, ha bent kéne lennünk egész nap. De anyukámék kertes házban laknak, ott sokszor elég neki, ha csak a kertbe megy ki.
2016. aug. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Lakásban lakunk, 2 gyermek van: egy 3,5 éves fiú és egy 19 hónapos lány. Napi kétszer lemegyünk, változó, hogy mikor merre. Van, hogy mindkétszer játszózunk /rengeteg játszótér van a közelünkben/, de van, hogy a patakparton sétálunk, a fiam bicajozik, a lányom motorozik, de szoktunk bandázni ismerős gyerekekkel is a játszóházban vagy valamelyikünknél a lakásban. A lényeg, hogy napi kétszer kint legyünk, és gyerekek között legyünk. Mindkét gyermekem nagyon közösségi emberke. Most kezdik az ovit, bölcsit /én megyek vissza dolgozni/, nyilván az egész napos gyerektársaság után nem mindig vágynak majd délután még a játszóra. Szerintem többet leszünk itthon esténként, főleg a téli időszakban. De most még megyünk, mint zsidóban a fájás. Nagyon igénylik! A fiam kb. másfél éves volt, amikor a kislányomat vártam, és már szépen kerekedtem, nehéz volt. De akkor is mentem Vele, megerőltettem magam, mert Neki kellett.

A főzésről: 2 naponta főzök esti fürdetési időben. Olyankor a férjem vigyáz a gyerekekre, Ő fürdeti Őket. Egy kétfogásos menüt össze tudok dobni 40 perc alatt. Pont ennyi a pancsi, száritkozás és öltözés ideje.

Nem akarom a napomból elvenni ezt az időt: korán kelnek, nem tudok előttük ébredni, napközben inkább Velük vagyok, franc akar a konybában lenni, amikor Ők alig várják, hogy közös programot szervezzünk, szétszedik a lakást, ha hátat fordítok Nekik, mese elé pedig nem akarom ennyi időre beültetni Őket. Inkább este két naponta megoldom a férjem segítségével.

A többi házimunka megintcsak megvár. Csinálom, amikor van rá időm. Pontosabba amikor időt akarok szakítani rá. De a gyerekektől nem veszem el az időt. Általában rend van, elpakolunk magunk után játék végén, főzés, étkezés után. Ruhàkat rögtön elpakolom, ahogy leveszem a szárítóról. Heti 1x porszívózás, felmosás, heti többszór felsöprès. Vécé, fürdő hétvégén a férjemmel együtt.

2016. aug. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
1 éves a kislányom, most kezdett járni, igy iszonyú nagy a mozgásigénye, ezért minden nap lemegyünk a játszóra minimum egyszer, neha kétszer. Társasházban lakunk, de ha szüleimnél vagyunk kerteshazban akkor is ki szoktuk vinni a játszótérre, mert alapvetően inkabb a gyerekek társaságára vágyik :) ha üres a játszótér akkor nagyon csalódott, hintázik öt percet és menni kell sétálni. A házimunkát ugy oldom meg, hogy reggel, mikor még alszik, csinálok valamit, amit epp kell, minden nap nem főzök, de ha kell, akkor ugy időzítem, mikor alszik a mütyűr :) szerintem ne érezd magad rosszul emiatt, hogy nem mentek mostanában! Nem tehetsz róla, hogy rosszul vagy!
2016. aug. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

14 honaposom van, tarsashazban lakunk, nincs kert.

Napi egyszer mindenkepp megyunk, jatszoter vagy ha rossz ido van jatszohaz ( nincs kozel, busszal fel ora, de o nagyon szereti )

Eleteben talan 1-2 nap volt eddig mikor nem mentunk sehova.

2016. aug. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Egyébként előtte se nagy kedvvel mentem...az egész másból sem áll csak lehajolva megyek utána és próbálom menteni a dolgokat...mert általában elveszi másoktól a játékot, kiönti a vizüket vagy szétrombolja a várukat. a vele egyidősek és kisebbek persze hagyják és/vagy sirnak én meg csak ott görnyedek és próbálom meggyőzni hogy adja vissza a játékot. A nagyobbak nem hagyják magukat, akkor meg az enyém sir. Szóval olyan még nem volt hogy kimentünk és leültünk homokozni, vagy hintáztunk, az egész csak a rohanásból áll.
2016. aug. 30. 13:58
 18/18 anonim ***** válasza:
Hát igen. Ez ilyen!☺
2016. aug. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!