Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti egy héten hányszor...

Anyukák, ti egy héten hányszor főztök? Otthon vagytok vagy dolgoztok?

Figyelt kérdés
2016. aug. 21. 16:17
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Én sem értem miért van lepontozva aki mindennap főz??

Én itthon vagyok és szinte minden nap főzök

2016. aug. 21. 17:53
 12/25 anonim ***** válasza:
86%
Már itthon,33 hetes terhesen plusz a majdnem 4éves. Ugyanúgy főzök,mint munka mellett. Heti 2-3x. Több napra. Hétvégén nem nagyon vagyunk itthon,párom szüleinél szoktunk lenni,mert kertesházban laknak,a nagy jobban érzi magát ott,igy ott eszünk,meg hétfőre,de néha még keddre elegendő főttet is kapunk. Sokszor van leves,én szeretem. Süti sosincs,nem szeretem,gyerek se nagyon,igy nem is tudok sütni. Bár párom segít sokszor a főzésben. Munka mellett is így volt. Bár most ugye hétköznap napközben én főzök,de hétvégén együtt,vagy párom. Levest nem vállal,sütit viszont inkább ő,mint én.
2016. aug. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
72%
4 éves a fiam, dolgozom, ritkán főzök este, de nem jellemző, mindenki ebédel meleget, este már nem szoktunk.
2016. aug. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
73%
2-3 alkalommal, a férjem ugyanígy.
2016. aug. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
74%

Kétszer egy héten. Azaz hétvégén. De van, hogy csak egyszer, mert a másik nap a férjem főz.

Most itthon vagyok a kisebbikkel (6 hónapos),de amikor dolgoztam, akkor is igy volt.

Főzzök egy-egy nagy adagot szombatra is és vasárnapra is, így megvan az ebéd hétfőre és keddre. Szerda-csütörtök-pénteken ebédfutár hozza a kaját.

A babának természetesen dőzök külön, de az ő kajája nem nagy cucc, még csak most kezdtük a hozzátáplálást, úgyhogy annyi a dolgom, hogy ketnaponta főzök egy répát krumplival, vagy hasonlót, meg gyümölcsöt turmixolok.

A nagyobbik gyerek 9 éves, tanév alatt a suliban eszik, nyáron neki is rendelünk.

Volt idő, hogy minden napra főztünk, de rá kellett jönnöm, hogy olcsóbb, ha a fele rendelt kaja, ráadásul nem kell egyezkedni, hogy ki mit szeret. Na meg így végre szabadok a délelőttjeim, tudunk menni sétálni, babás programokra, és nem a bevásárlás meg a főzés tölti ki a nap felét.

2016. aug. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
63%

14 honaposom van, csak ketten vagyunk. Heti 3-4 szer fozok, ilyenkor megy a fagyasztoba is belole, igy a tobbi napon azt vesszuk ki.

Ma pl csinaltam lazacot paradicsommal, krumplival, repaval, bazsalikommal, azt ettuk delben, a picinek meg estere is azt adom, es ket adag ment neki a melyhutobe.

Holnap nem leszunk itthon egesz nap, igy bebietelt viszek neki, joghurtot, banant, gyumolcsoket. Kedden valoszinuleg kinai kajat csinalok marhahus, brokkoli, sparga, rizzsel, wokban szojaszosszal , gyomberrel, es egy kiskanal mezzel. Ebbol nem rakok a fagyasztoba.

Szerdan valami vegetarianus mindkettonknek, hat eddig ennyi a terv :)

2016. aug. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
hati 3 napot dolgozom, és kb. heti 5 szor fozok. 2 éves a fiam.
2016. aug. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
45%

Nálunk általában úgy van, hogy előre kitalálom, hogy mi lesz a menü a héten (levezetem napra pontosan egy táblázatban) Aztán megnézem, hogy ehhez mit kell vennem és még a hétvégén beszerzem a következő hétre.

Van egy 5 évesem, egy 3 évesem és úton van a harmadik, de 8 órában (még) dolgozom. Amikor ovi van, akkor én is 4kor végzek. Aztán boltba megyünk (ha véletlenül valami elmaradt) és megyünk haza. Én akkor elkezdek vacsorát főzni. Hétköznap nincs leves. Szombaton mindig főzök levest, de van olyan hogy a második palacsinta, vagy valami nagyon egyezerű kaja. Vasárnap viszont mindig nagy ebédeket főzök. Elengedhetetlen a leves, a második és valamilyen sütemény amit általában már szombat du megcsinálok.

Most a szünetben is tartottuk ezt.

2016. aug. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
74%
28 vagyok, dolgozom... 2 naponta főzünk a férjemmel felváltva. Úgy, hogy másnapra is maradjon. Tehát heti kb. 2x szoktam én is, ő is :)
2016. aug. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Itthon vagyok 4 hónapos babával,nagyobb fiam 7,5 éves.Nagyjából kétnaponta főzök,vacsira hideget eszünk általában.Hétvégén süti is van kb. havonta.Sajtos pogit is gyakran csinálok,szeretjük nagyon!Előfordul az is néhányszor,hogy rendelek valamit,ha épp úgy jön ki,hogy nem volt időm főzni.Ősszel annyi változás lesz,hogy a nagyfiú a suliban eszik.
2016. aug. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!