Letegezhetem őket? Nemrég került be a kislányom bölcsibe. Fiatal a bölcsődevezető és a gondozőnők is. (40 körüliek).
Egyáltalán az a jellemző kicsiny hazánkban, hogy ez a kérdés felmerülhet! Honnan veszi a bátorságot a dadus és a gondozónő, hogy tegezzen? Ő ott szolgáltat, mi igénybevesszük, és nem barátkozni járunk oda. A baj, hogy ha illemtan órát tartasz neki, nem fog tegezni, de agyereked este ugyanabban a pelenkában lesz, amiben reggel odavitted.
Már megtörtént velem, hogy üzletben azt mondta a 20 év körüli kislány, hogy "Sziaaa! Mit aggyaaaak?" (nem tudom visszaadni a hanghordozást). Amikor azt mondtam, hogy jó modort, kikérte magának: "De igényes vaaaagy! A lényeg, hogy van köztünk negyven (40) év különbség. Azért (is) tartunk itt, hogy nem tiszteljük egymást, fogalmunk nincs a jómodorról, és felborultak a függőségi viszonyok. A szolgáltatásban dolgozó nagy ívben tesz arra, akiből él...
És igen, igaza van 13:28 as óvónéninek :P... :)
De amúgy szolgáltatás, de ha már itt tartunk, barátságosabb lesz így a hangulat,közvetlenebb és szívesebben viszed oda aa gyereket is.
Én is sokkal szívesebben jártam abba az autossuliba, ahol ég a 65 éves igazagtót is tegezni kellett, meg nyelvsuliba, mint ahol feszengve magázok bárkit.
Sőt bankba is ha megyek, vagy üzletbe, a kora alapján köszönök, nem beosztás alalpján.
amúgy 22 vagyok, és azért annyira nem kretén mint sok vleem egy korú, szal anynira nem szabd ( hogy mondjuk ne tudjam mia tisztelet) de ebben laza vagyok.
Szerintem pedig semmi köze ennek az illemhez.Majdnem egy korosztály vagytok,ráadásul gyermeked napjainak felét ott tölti a bölcsödében velük,mondhatni kis túlzással,hogy az a babó 2.otthona,anyukát helyettesítik ez idő alatt,szóval szerintem a tegeződés teljesen természetes.Sokkal közvetlenebb lehet így a kapcsolatotok és könnyebb bármi gondot,problémát megbeszélni is,ami a gyereket érinti.
Nálunk ugyanez volt a szitu,szeptembertől kezdtük az ovit,igazából az első pár napban én sem tudtam mit kezdeni a helyzettel,figyeltem a többi szülőt és láttam ők is visszategeződnek,akkor hát én is.Aztán szülőértekezleten közölték is,hogy a tegezőviszonnyal könnyebb lesz a kommunikáció,hisz mindennap minimum 2x ugyis találkozunk.
Nem értek egyet azzal,hogy ők csak szolgáltató munkájukat végzik és nem kell barátkozni az óvónőkkel,vadidegen embernek nem adnám oda a gyermekem.
Természetesen egy 50-60éves pedagógust vagy bárki mást nem tegezek vissza,megadom a tiszteletet ezzel,hacsak kifejezettem ők nem kérik a tegezést,bár akkor sem könnyű.
Lényeg lényege,hogy nyugodtan tegezd vissza őket!!!
Hát nálunk úgy volt, hogy van 4 dadusnéni, kettő fiatal (egyikük napra pontosan velem egy idős - 23 éves), velük automatikusan tegeződtünk. A másik kettő kb. anyukám korabeli 47-50 közöttiek, velük egy darabig magázódtam, aztán egy idő után mondták, hogy tegeződjünk. Elvileg az idősebbnek mondhatja, hogy tegezze a fiatalabb, nálunk ez így is volt. Viszont ha valaki tegez (főleg a bölcsiben), akkor én is visszategezem. Pl. másik csoportok dadusnénijei is tegeznek, így én is őket, és el is várják, hogy tegezzem őket.
Ha ők tegeznek téged, akkor te is tegezheted őket.
Most akkor azt szeretném megtudni, hogy ki ne tegezzen kit? Miért alakult ez ki a nyelvünkben? Ott a probléma, hogy ezek az ovisok, bölcsisek nem is hallottak mást, mint tegezést.
Aztán az iskolában tágra mered a szeme, hogy nem mondhatja: szia Berta néni, tényleg disznó a férjed?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!