Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki mesélje el nekem, hogy...

Valaki mesélje el nekem, hogy miért kell egymásra licitálni minden aukciós oldalon napokkal a vége előtt, miért csináljátok anyukák?

Figyelt kérdés
Rengeteg babacuccot veszek, nézek vaterán, de főleg teszveszen és a kedves mamik előszeretettel csinálják azt, hogy egymásra licitálnak már a befejezés előtt napokkal, csak hogy az legyen kiírva, hogy az ő licitük a legmagasabb, így jól felviszik az árakat. Nem lenne egyszerűbb az utolsó pár percben egymásra licitálni és így mindenki jobban járna, vagy valamit én nem csinálok jól? Eddig bejött. légyszi írjatok, mert már tiszta ideg vagyok.
2010. ápr. 19. 13:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
én olyanról hallottam, hogy barátnők csinálják pár órával licit lejárás előtt, hogy nyomják fel a barátnőjük holmijainak az árát. nekik megéri biztos. lehúzzák a többit
2010. ápr. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért van ez szerintem mert nem gondol erre mindenki. Simán el tudom képzelni, hogy sok anyuka nézelődik csak, megtetszik neki a ruci és licitál. Aztán mikor látja, hogy más túllicitálta akkor megint rányom a licitre, mert nem akar lecsúszni róla. Szerintem a pillanatnyi hév az oka, hogy nem gondolnak bele, hogy ezzel csak felsrófolják az árat. Én amúgy nem szoktam a licittel foglalkozni, ha kell valami elviszem villámáron.
2010. ápr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Én az eladó szempontjából nézem a dolgokat, azért bosszantana, ha felrakom az árút, hogy licitáljanak és az utolsó pillanatban rácsapnak mondjuk 3-an és elviszik minimális összegért...

0-ról indítottam múltkor a franciaágyunkat és szépen lettünk volna, ha az utolsó pillanatban elviszi vmi olcsójános 10 ft-ért... de nem licitáltatok magamnak, de van ismerősöm, aki megkért, hogy licitáljak az övére.

2010. ápr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
az előző vagyok, én is villámáron veszem meg általában
2010. ápr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem pont ezt mesélte a férjem egyik nap, hogy azt akarják hogy minél drágábban tudjon eladni és ismerősökkel licitáltat. Én már egy ideje szinte csak a fix áras terméket keresem direkt ez miatt, mert volt hogy elgurult a gyógyszerem. És sokszor a használt termékeket olyan magasra fellicitálják, hogy röhej annyi pénzt kiadni érte /pont amit te is írtál/ és mégis van aki megveszi annyiért is! Na én meg ezt nem értem...
2010. ápr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
én sem értem hogy ennyi pénzük van? aszem az első vagyok. egy pierre c. babakocsit úgy feláraztak, hogy igazából 500!!! forinttal volt olcsóbb, mint a bolti vadi új kocsi. és képzeljétek valamelyik hülye megvette. ugye ő jól ráfázott.
2010. ápr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

nem normális emberek vannak az biztos. hihetetlen, hogy egyes dolgokra mennyit kifizetnek. ráadásul ha rászámítja a postát akkor már újat is kapott volna!

Én pl ha kinézek valamit a fiamnak, és eldöntőm, hogy postát beleszámítva meddig megyek el licitbe. de ha rám licitálnak a megadott keretig, akkor hagyom vigye.

2010. ápr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

köszi csajok, megnyugodtam, hogy ez nem csak engem idegesít, és nem csak ruháknál, hanem angyobb összegű dolgoknál (babakocsi) csinálják főleg. a múltkor is azt csináltam, hoyg megnéztem ki licitálgat rá folyton és hát egy olyan vevő volt, akit minő véletleg csak az a bizonyos eladó értékelt eddig, egyből írtam neki, hogy meddig szeretne elmenni a saját magára licitálásban, inkább adjon meg minimálárat vagy villámárat, erre többet nem licitált magára, nem is ment el sokért a kocsi:-)

És szerintem aki sokért veszi meg az pont magától veszi meg, nem baj legalább fizetheti a jutalékokat :-)

nektek nincs még valami bevált módszeretek?

2010. ápr. 19. 13:57
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
bevált módszer a zsibvásár. az még nem ilyen mint ez de majd azt is tönkre fogják tenni az ilyen majmok. 1. voltam
2010. ápr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is nyomtam már barátnőmnek egy felsőt,nagyon jól nézett ki,jó áron hirdette mégsem licitált senki.Mondta,hogy licitáljak már egyet,hátha beindulnak rá:D Ennyi volt:)


Engem múltkor nagyon felidegesített valaki:)Volt egy édes kiscipő,márkás igazi bőr,itthon még nem lehet kapni(külföldön 30+),jártunk licit vége előtt 20 perccel, akkor volt a cipő ára 200ft,erre valami ö.k.ö.r.m.a.r.h.a

fogta és fellicitált 2000-re...mégjó,hogy 2500 volt a max ár így én nyertem meg:)


Múltkor akartam vinni egy ilyen textil gombát barátnőm kislányának( megegyeztünk,hogy használtat viszünk,úgyse nézi még a baba,meg mi sem,többet ér ez) és nyerésre álltam, 10 mp volt,nem viccelek, 10 mp ,előtte 3 napig senki nem licitált,előtte 10mp-el valaki rámnyomott.Q-va anyáztam neki párszor:)

2010. ápr. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!