Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt mások is akik nem...

Vannak itt mások is akik nem "házi-tündérek", akik esetleg kihívásként élik meg a mindennapokat?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy mindenütt azt hallom és olvasom, hogy az anyukák simán veszik a mindennapokat, egy, két vagy három gyerkőccel, és emellett megy a házimunka, mosás, főzés, takarítás. És működik a házasságuk is.

Na, nekem ez nem megy :( Imádom a babám, maradéktalanul ellátom,a de a többit már kevésbé. Sosem voltam konyhatündér vagy tisztaságmániás, így most komoly kihívás és követelmény, hogy minden nap legyen friss kaja, mosott ruha, stb. Igyekszem, de az a lusta típus vagyok, aki mindig azt mondja, "ráér ez még", aztán nem érem utol magam. Folyton próbálok ezen túllépni, de nem megy :( Csődtömegnek érzem magam. Mindig családra, gyerekre vágytam, de lehet hogy mégsem nekem találták ezt ki :(


2010. ápr. 13. 16:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ne érezd magad csődtömegnek, mert nem vagy az, csupán egy laza anyuka, aki a gyrmekét teljes mértékben ellátja, és a többire nem jut energiája, vagy kedve, de ninsc ezzel semmi baj, legalább nem készíted ki magad, és lehet, hogy nem friss kaja várja haza a párodat, de helyette talál egy nyugis családot.
2010. ápr. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem a tiszta ruhákkal gyűlt most meg a bajom. Egyszerűen nem vagyok képes elhajtogatni, nagyjából hajtogatva lett letéve, mikor leszedtem, azóta...:D:S

A takarítás már nem ügy, belejöttem, főzni szeretek ezzel sincs baj, de a rendrakás, pláne, hogy amit elrakok a kicsi előszedi...

Ennek ellenére elég kellemes káosz fogad. Tiszta minden, de semmi sincs a helyén, max este a nagyja helyre kerül, mikor pöttöm már nem rodeózik...

2010. ápr. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
én nem vagyok ilyen... annyira. szóval még az ágyneműt is vasalom, de van amikor nincs kedvem semmihez. akkor lemaradok. kérj segítséget néha. nekem anyu szokott eljönni ablakot mosni, mert nem engedi, hogy én csináljam. főzni szeretek, de nem mindennap szoktam. oszd be az időd, és ha lenne aki segít kérd meg. egyértelmű a fáradtság.
2010. ápr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne érezd magad ettől rosszul!! ha a gyerek tiszta és arra gondolom te is ügyelsz hogy ne koszban mászkáljon mondjuk:))) Akkor ne aggódj!! nem mindenki olyan mint Bree a született feleségekből:))

Többek között én se. Nálunk állandó káosz uralkodik:) Nagyjából elpakolok, meg hetente kétszer porszívózok, felmosok, de ennyi. Vasalni nem vagyok hajlandó 2 gyerek mellett, mindkettő pelenkás, plusz lekajálják magukat az napi 2-3 váltás ruha fejenként, elég azt mosni, teregetni és beszedni, nemhogy még vasaljam is! Ez az a munka folyamat ami engem csak végletekig kimerít de értelmét meg nem látom.:)

Mindannyian másképp érezzük jól magunkat te se vagy az az elvágólag típus:) meg én se, ettől még lehetünk jó anyák! Sőt az se biztos hogy a gyerekeink majd ilyenek lesznek, mert nekem anyum rendmániás volt én meg mégse..

Fel a fejjel!! :)

2010. ápr. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Vasalni én is utálok, ebédet rendelem, főznni elég a babának, a takarítást heti 2x megcsinálom. De a gyerekem boldog mert nem lepasszolom, hanem foglalkozok vele. Et átmeneti időszak, majd lesz jobb is.
2010. ápr. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálam is a gyerekek az elsők. 2 fiam van, egy 2 éves és egy 4 hónapos.

Ha mosok, akkor egy nap mosom ki az összes összegyűlt ruhát, pl. ilyen esős időben, amikor sehova nem lehet menni.

Vasalni nem szoktam.

Főzni 3-4 napra főzök. De előfordult már, hogy nem volt főtt kaja, mert inkább a levegőn voltam a gyerekekkel.

2-3 naponta porszívózok, hetente 1szer van felmosás, mégsem esz meg a kosz minket.

Most is inkább itt ülök (gyerekek alvásideje amúgy), pedig lenne mit készítenem a konyhában. No, de majd éjjel, amikor már mindenki alszik:)

2010. ápr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Amig a lányom egészen pici volt, én is igy voltam, de szép lassan, hogy ez igy nem jó, ki nem állhattam a folytonos felfordulást, rumlit. Igy megtanultam beosztani az időmet! Éjjel mosok (szerncsére a mosógép időzithtő), hajnalban főzök, mire a gyerek kel fél nyolc fele már kész a kaja, de legalábbis egy része. Nem főzök mindennap, csak két naponta, igy a nem főzős napokon hajnalban takaritok a porszivózást kivéve. Igy szinte minden egyes napot a gyerekkel tudom tölteni. Mikor alszik néha még arra is ráveszem magam, hogy sütök valami finomat! De mint mondtam nálam sem volt ez mindig igy. A férjem a nagy változás óta Magdi anyusnak szólit itthon, gondolhatod!

Most már megy minden, mint a karikacsapás, egyedül a vasalás nem, azt az életben nem fogja megszerettetni velem senki. Ehhez a feadathoz is fel kell nőni kicsit. De előbb utóbb Te is belejössz biztosan.

Fel a fejjel! Nem kell olyan komolyan venni a dolgot! Te lazábban veszed, hát istenem. Az vesse rád az eslő követ, akinél még soha nem volt rumli gyerek mellett!

2010. ápr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azt hittem, hogy csak én vagyok "ilyen". De ezek szerint másnak is van ilyen gondja. Nekem van egy 7 éves és egy 7 hetes kisfiam. Soha nem voltam rendmániás. Néha beleőrülök, hogy nem érem utol magam.És aztán sírok, hogy milyen rossz feleség és háziasszony vagyok. És szégyenlem is ezt, hogy nem vagyok olyan, mint (ahogy az egyik válaszoló fogalmazott) Bree a született feleségekből. Én már nem is leszek. Friss ebéd nálunk is van mindennap, tiszta ruha is,de például én sem vasalok. Rendet rakok, de olyan mintha meg sem csináltam volna. Szóval nehézkesen megy. Szerencsére a férjem besegít. Ő meg nem olyan mint én, hanem pikk-pakk összepakol, és még a rendet is megtartja :)

Szeretnék nem lusta lenni. :) De hát ami nem megy, az nem megy.

2010. ápr. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

:-)))))

Dettó.

Van egy remek megoldás: nem kell foglalkozni ezzel. Mármint attól nem lesz jobb, ha szét idegelem magam, így nem teszem. Azért néha elkap a harctéri ideg így is. Mondjuk nekem a férjem is megértő ebben.

Kaja vagy van vagy nincs.

Rend vagy van vagy nincs.

Azt találtam ki, hogy reggel beteszem a mosást, porszívó, felmosás, mert a gyerek még jobban elvan ilyenkor egyedül és így napközben rend van. Jövőre meg veszek fel bejárónőt főzni, takarítani. Csak az árát előbb kitermelem. Jobbat nem tudok ezeknél.

Kedves Kérdező (és többi sorstárs)! Ne izguljatok, lesz ez még így se! Ettől nem vagy rossz anya és feleség, de picit próbáld becsukni a háziasszony szemed és pihenj.

Szép napot!

2010. ápr. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Óóóó végre!Azt hittem csak én nem győzöm egyedül.A kisfiam a legeslegelső,amikor alszik(már csak 1x 2 órát)gyors "kis"takarítás,felmosás.A férjem szerencsére laza nem kell 3 fogásos kajával hazavárnom.Este főzünk másnapra hol ő hol én egyszerűbb ételeket.Hétvégén amikor ő is itthon van "nagy" takarítok és több fogást főzőcskézek!Nekünk ez bevált és a kisfiúnkon nagyon látszik hogy rengeteget van foglalkozva és ez a legfontosabb!Ne görcsölj mindennap csak 1-2 dolgot válalj a babád a lényeg!
2010. ápr. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!