Milyen szabályozásokat alkalmaztok a gyereknevelésben?
Természetesen Megertem azt is. Nem mondom, hogy nem lehet büntetni vagy megvonni játékot, mert azt mi is csináljuk, ha két gyerek folyton osszeveszik, először próbáljuk mondani, hogy most Emma a soros, hogy ezzel jatszon, tíz perc múlva viszont Sára lesz. Ha nem hat, és továbbra is veszekednek, akkor szolunk, hogy úgy latom, nem tudtok megegyezni, a mai nap további részében egyikőtök sem fog ezzel jatszani.
De most őszintén, a gyerekek hogy tanulnak meg osztozni, és felváltva játszani? Ez nem velük szuletett, ezt tanulni kell. A másfél éves gyerek, meg pláne abban a korban van, amikor feszegeti a határokat. Egyszerűen turelmesnek kell lenni, és majd atjut azon az időszakon is. Termeszetesen meg ertem, ha ez nem mindig sikerül, és nem azt mondom, hogy sosem szabad büntetni. Viszont azt érdemes szem előtt tartani, hogy a gyermek csak tanul. A nap minden részében tapasztal. Ha rosszalkodik érdemes új irányba terelni.
Igen, sok dolog működne a nagy könyvben megírtak szerint ha robotokról beszélnénk, de mi emberek vagyunk.
Gyerekeim előtt bevallom, hogy kicsit lenézően szemléltem egy kiboruló anyukát, egy rumlis lakást.
Első gyerek után furcsán néztem más gyerekes szülőre, ha fegyelmezési problémája támadt. Két gyerekesként még mindig pedánsan helyt tudtam állni. Na de utána mindent és mindenkit megértettem, amikor többen lettünk!
;)
Tulajdonképpen én is a "be nem engedést" alkalmazom, csak nem állandó jelleggel. Ha mondjuk többszöi rászólás ellenére szétkapja a gépet, vagy építőkockával kocogtatja a tévét, akkor egy időre nem mehet be a szobába. Csakhogy én ezt büntetésnek hívom. De aki egyáltalán nem alkalmaz büntetést, ott elég a szép szó? Vagy mindig sikerül elterelni a gyerek figyelmét valami mással? Mert nálunk ez nem mindig jön be. Szóval tényleg érdekel, hogy lehetséges, hogy valaki semmilyen büntetést nem alkalmaz?
(Én sem ütöm meg, nem alázom meg, nem vonom meg a szeretetem, tehát nem ilyen durva büntetéseink vannak, de pl. nem mászkálhat fel 5 percig a fotelbe, nem mehet be a nagyszobába, hamarabb vége a fürdésnek, mert nem tud a kádban viselkedni stb. ilyen előfordul.)
Szerintem is fontos valamilyen tettel is utalni a korlátokra. Nagyobb gyerekeknél mesemegvonás vagy zsebpénzt nem kap. Az ütlegelést én sem preferálom.
Engem is érdekelne, hogy hány nyugtatót szed be az, aki kibírja éveken át több gyerekkel a mosolygós beszélgetést, amikor mondjuk az egyik kaján vigyorral néz az anyja arcába.
Akármilyen jól nevelt és okos gyerek, akinek milliószor elmagyarázták a szülei a helyes és helytelen dolgok közötti különbséget, bizony mégis megpróbálhatja.
Szóval én sem hiszem, hogy figyelemeltereléssel mindent lehet, mert attól még nem tanul meg pl. alapvető illemszabályokat sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!