Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Létezik, hogy több gyedem...

Létezik, hogy több gyedem lesz majd, mint most?

Figyelt kérdés
Második babát várjuk, még május 1 előtt születik (ez most lényegtelen) és úgy olvastam egy kérdésben, hogy a második gyermek után a tgyás, gyed alapja a minimálbér kétszerese, azaz a 147000.- Eszerint én jóval többet kapok majd, mint most? Vagy most hogy van ez? Mert ezalapján mindenki megkapná és akik szintén kevesebbet kapnak, azok szülve szülnének, hogy többet kapjanak :) szóval nem értem, segítség :) köszi Ja, most 70körüli a gyedem, 1150ezer körül volt az előző éves gyedem.
2010. márc. 26. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A minimálbér kétszeresének 70%-a azokra vonatkozik, akik ennél az összegnél (minimálbér kétszeresénél) többet kerestek. Amúgy a tgyás, és a gyed a béred 70%-a, csak ha jól keresel, akkor maximálva van. Sajnos nem lesz több sem a gyed-ed, sem a tgyásod, bár jó lenne:)

ҝ

2010. márc. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
oh, de kár, köszönöm.
2010. márc. 26. 21:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Abban az esetben lesz több a tgyásod illetve a gyeded,amennyiben papíron visszamész dolgozni.Ilyenkor meg kell kapnod az előző időszak béremelését illetve ki kell fizetni a szabadságokat.Mivel valószínűleg volt béremelés ezért a fizud is emelkedett(elvileg).Nekem ezt javasolta a munkaügyes a munkahelyemen,hogy lépjek vissza,és több lesz a tgyásom.(a gyedem a maximum így is).
2010. márc. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez így van, de arra az egyre figyelj oda, hogy ha visszamégy dolgozni, akkor meglegyen a 180 bérezett nap (a táppénz nem számít bele), mert ha kevesebb napot dolgozol a második kicsi előtt, akkor a tgyásnak is lesz maximuma! Jól mondta a munkaügyesed, hogy a fizetésemeléssel több lesz, de ez nem számottevő emelkedés:(

Viszont ha megvan a 180 bérezett nap, akkor nincs maximum, a jövedelem 70%-a lesz, bármennyit keresel:)

ҝ

2010. márc. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!