Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lesz a gyedem alapja?...

Mi lesz a gyedem alapja? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

2011-ben csak két hónapot dolgoztam, január és február, azután a szülésig táppénzen voltam, ami augusztus 3-án volt. Visszamenőleg a szülés napjától igényeltem a tgyást, így a gyedet már csak 2012. január 18-tól tudnám igényelni, de viszont néhány oldalon azt olvastam, hogy az igénylés előtti(!) évet veszik alapul a kiszámításnál, van ahol meg azt írják, hogy a szülés előtti évet. nekem az utóbbi lenne jobb, mert 2010-ben egész évben dolgoztam. Ha valaki tudja, hogy számítanak ilyenkor és elmondaná, azt nagyon szépen megköszönném, mert most kétségbe vagyok esve, hogy alig fogunk így kapni vmit.. :-((


Köszönöm!


2011. szept. 14. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az igénylés előtti évet veszik figyelembe. :( A munkahelyeden nem tudod megkérdezni a könyvelőt biztos ami biztos? nem mintha lehetne változtatni rajta. Sajnos én sem járok jól mert januárban fogok szülni és a mostani évem állt 5 hónap gyesből, 1,5 hónap fizuból (kivettem a szabikat) és 4,5 hónap táppénz és 1 hónap Tgyás. :( Szóval elég rossz. De ez van, sajnos így jött ki a lépés.
2011. szept. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia! Ha nem dolgoztál 180 napot, akkor a gyed összege a minimálbér lesz. Én ezt találtam az OEP oldalán, mert hasonló a helyzetem.

De belinkelem neked!


[link]

2011. szept. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha 2012. évben leszel jogosult a GYED-re, akkor a 2011. évet veszik alapul (irányadó időszak). Ha ebben az irányadó időszakban nincs legalább 180 bérezett napod (és úgy néz ki, hogy nincs), akkor a minimálbéres varia lép életbe, vagy egyéb esetben a szerződés szerinti bért veszik alapul.
2011. szept. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha pl.:veszélyesztetett terhesség miatt az egész terhességet otthon töltöd akkor kevesebb a gyed-NEM...

két éven belül(a SZÜLÉS ELSŐ NAPJA elött) megvan a 180 napod akkor jár a gyed.- A bruttó béredből számolják.Jár ezen kívül a thgys is, gyedtől függetlenül és nem fogsz kevesebbet kapni.

2011. szept. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! :-))))))))))
2011. szept. 16. 11:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó válasz kicsit "félrevezető". Nem 180 napnak kell lennie. A tévedés ott van, hogy sokan összekeverik a jogosultságot megalapozó bizosítási időszakot, a kiszámítás alapjául szolgálató irányadó időszakkal.


Jogosult GYED-re az, aki a szülést megelőző 2 éven belül 365 nap biztosítási jogviszonnyal rendelkezik. Tehát nem 180 nap! Ha ez megvan, akkor vizsgálják azt az időszakot, amelyből a GYED összegét fogják kiszámolni. Ehhez kell a jogosultságot megelőző évben, vagy a jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző időszakban 180 bérezett nap. Ha nincs, az sem baj, csak akkor nem abból az időszakból számítják a GYED alapját, hanem vagy a minimálbérből, vagy a szerződés szerinti bérből.


Ugyanez vonatkozik a thgy-ra is!

2011. szept. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!