Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy név, vagy két név? Melyike...

Egy név, vagy két név? Melyiket pártoljátok inkább és miért? Ti hány nevet adtatok a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés

Inkább egy neve legyen a gyereknek?

Vagy inkább amellett vagytok, hogy legyen két neve?


Melyik és miért? Köszi, ha szántok pár percet erre a válaszra és az indoklásra. :)

Minden véleményre őszintén kíváncsi vagyok!



2016. jan. 11. 09:31
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
72%

Egy név pártiak vagyunk. A két nagyobb gyermekünknek csak 1 nevet adtunk, a picikénk viszont kettőt kapott, mert nem tudtunk megegyezni 1 névben.

A vezetéknevünk egyszerű, 2 szótagú. Az 1 és a 2 név is megy hozzá, jól hangzik.

2016. jan. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
72%
Mi is egynévpártiak vagyunk, hogy a gyereknek egyszerűbb dolga legyen. Viszont a választott nevünk elég gyakori, ezért szerettem volna mégis mellé egy másodikat, de a férjem nagyon nem, úgyhogy végül egy maradt, a másodiknak kitalált nevet peidg eltesszük későbbre:)
2016. jan. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
72%
1 nevet adtunk a kislányunknak. Mindkettőnknek 2 nevünk van, soha nem használjuk a 2.-at. Fel sem merült, hogy a lányunknak is kettőt adjunk.
2016. jan. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
72%
Egy elég. Úgyis csak egyet használnak. Volt egy osztálytársam, elég nevetséges volt, amikor a szülei "Ádámátyás"-ként emlegették. Szívták is a vérét a fiúk.
2016. jan. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
72%

Egy nevet szeretnénk mi is adni a párommal a gyerekeinknek. Nekünk 3 szótagos és kacifántos vezetéknév jutott, úgyhogy a különlegesebb neveket is elvetettük inkább.

Páromnak 2 keresztneve van, az első neve (amin mindenki szólítja) az apja után van, a másodikat csak az anyja használja (és egyben az exem neve is...).

A 2 névvel sincs semmi bajom egyébként, sőt gyakran látok szép párosításokat, amiért nekem is fáj a szívem, hogy nem lehet, de nem akarok kitolni a gyerekkel.

2 nevet adnék mindenképp, ha rövid és gyakori vezetéknevünk lenne pl.: Kis/Nagy/Tóth/Kovács/Szabó.

De akkoris odafigyelnék, hogy összeillő kombinációt válasszak és a monogramja se legyen semmi csúnya szó, illetve, hogy ne legyen túl hosszú a teljes név.

2016. jan. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
72%
Nekem két nevem van, és imádom. Sokkal különlegesebban hangzik, mintha egy nevem lenne, pedig a vezetéknevem sem átlagos. Sosem találtam macerának plusz egy nevet lediktálni, mindig csak a vezetéknevemmel van gáz, de az akkor is így lenne, ha csak egy nevet kaptam volna. Ráadásul, ha jól választanak a szülők, akkor jól is hangzik. Hacsak nem lesz a férjemnek iszonyat hosszú vezetékneve, akkor én is két nevet fogok adni a gyerekeimnek.
2016. jan. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
57%
Két keresztnevet pártolom. Én sokkal jobban szeretem a hosszabb neveket. Persze attól függ mi a vezetékneve. Ha rövid akkor legyen két keresztnév, ha hosszú akkor is lehet kettő de rövid.
2016. jan. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
57%

Nincs gyerekünk még, de ha lesz, nálam szóba jöhet a két keresztnév.

Egyrészt lehet, hogy nem tudunk teljesen megegyezni.

Másrészt mindkettőnknek két keresztneve van, akkor már miért ne lehetne a gyereknek is? De ez is csak egy felvetés, nem mindent elsöprő indok.

De ha egy hosszú keresztnevet találunk majd neki, akkor elképzelhető, hogy inkább csak az az egy neve lesz.

2016. jan. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
53%

Nalunk ugy alakult,hogy mindket fiunknak 2 neve lett.

A vezeteknev nagyon rovid es gyakori (Gál). Valahogy az osszes fiu nev ami mindkettonknek tetszett rovid volt.

Ezert mindket fiunk kapott 2 rovid nevet. Nagyobbik fiunk masodikkent az apukaja nevet ( Erik Tibor es David Mark lett a nevuk amugy) es szerintem ez igy szep a vezeteknevunkkel egyutt.

Most kicsit bajban vagyunk mert ikreket varunk fiu-lany ikerpar lesz. A kisfiunknak sikerult ugyanolyan kaliberu 2 rovid nevet valasztani mint amilyen a tesoinak van de lany nevbol a Viktoria nev tetszik nekunk mar 10eve miota megismerkedtunk es ez viszont hosszu . Mivel a tesoinak is 2 neve van, neki is kellene meg egy de ugy meg mar tul hosszu neve lenne.

2016. jan. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
56%
Én két név párti vagyok. Többek között azért, hogy tudjon választani ha nem tettszik neki, az amin szólítjuk. Nálunk nem tudtunk dönteni a névet illetőleg, ezért az lett amit akartam volna nevet, viszont le kellett mondanom a 2. névről, mert a párom nem akarta. Így engednem kellett. Sajnálom, hogy nem lett két keresztneve.
2016. jan. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!