Anyukák! Milyen nyelveken beszéltek? Milyen szinten? Hasznát veszitek a munkátok során?
Látom neked is vannak értelmezési gondjaid, mert anyanyelvi/felsőfokú szintről beszéltem, mármint hogy az az érdekes, hogy mindenki ilyen szinten van és nem csak 1 nyelvből.
Ha megnézed a válaszokat, szinte mindenki legalább 2 nyelvet említ min. felsőfokon, elenyésző az, aki hozzám hasonlóan bevallaná, hogy csak angolul tud, max. középszinten.
A hivatalos statisztikai átlag pedig még ennél is szomorúbb és szinte mindig teljesen ellentétes a GYK válaszolóinak átlagával.
De nekem aztán mindegy, hogy ki milyen nyelven (nem) beszél, de miért szinte csak én nem szégyellem bevallani, hogy csak középszintű angoltudásom van??????
Szerinted mi értelme lenne nyelvtudást kamuzni valakinek itt, a gyk-n? Pénzt osztogatnak érte, vagy mi? Vagy mi motiválna bárkit arra, hogy azt mondja, felsőfokon beszél hottentottául?
Én is csak angolul beszélek elfogadható szinten, mert a suliban azt tanították rendesen (angol tagozatos voltam, remélem nem baj), és azt azóta is folyamatosan használom - fordítok, filmet nézek, olvasok, angol nyelvű oldalakon is fórumozok, gyerekkorom óta vannak külföldi levelezőtársaim, az egyetemen muszáj volt elkezdenem szakszövegeket is olvasni angolul, mert magyarul nem volt elérhető, stb., szóval használom, fejlesztem folyamatosan a tudásomat. Ha nem így lenne, biztos, hogy egy csomót felejtettem volna már. Így vagyok a héberrel meg az olasszal is, mindkettőt tanították, érteni nagyjából értem is, de ha meg kell szólalni, én is csak mekegek, mert sosem használtam olyan intenzíven, mint az angolt. Nem volt rá szükségem, nem foglalkoztam vele. Szerintem Magyarországon nagyon sokan vannak így azzal az egyetlen nyelvvel, amit tanítottak nekik, a suliban még valamennyire értették, tudták, de ha utána se a munkájuk során, se a magánéletükben nem kellett használniuk, és ők maguk sem voltak motiváltak abban, hogy szinten tartsák legalább a tudásukat, akkor az évek múlásával már jóformán semmit sem tudnak, maximum megértik, ha hozzájuk beszélnek.
Ha csak ilyen szintű tudásom lenne, valószínűleg nem is válaszoltam volna erre a kérdésre, nem is foglalkoztatna a dolog. Arra sem szoktam válaszolni, hogy kinek mennyi ideig cumizott a babája, mert az én gyerekem már nagy, és már nem aktuális kérdés, nem foglalkoztat a dolog. Volt idő, amikor foglalkoztatott, most meg már nem. Ez nem jelenti azt, hogy az én gyerekem sosem cumizott, akkor sem, ha egy ilyen kérdésre mindenki azt írja, hogy eleve nem is adott neki cumit.
Mondok cifrábbat, 21-es:) Húgom franciálus anyanyelvi szinten beszél, angolul és japánul pedig felsőfokon. Nyelvszakos volt egyébként ő is. A mai anyukák nagy része azért már az a korosztály, akiknek egyetem mellett kötelező volt a nyelvvizsga a diplomához.
A környezetemben egy anyuka beszél felsőfokon angolul, középfokon portugálul és németül. Egy másik szintén felsőfokon angolul. Egy harmadik felsőfokon angolul, középfokon spanyolul. Ma azért már ez nem olyan ritka. Az teljesen más kérdés, hogy az utcán, random emberek közül hányan tudnak, mert az az arány Magyarországon valóban alacsony, de mint írtam, a mai anyukák nagy része már egy másik korosztály, jóval többen beszélnek közülük magasabb szinten1-2, vagy akár több idegennyelvet, nincs ebben semmi meglepő.
Angolul felso szinten, 6 evig eltem kulfoldon , neha angolul jobban fejezem ki magamat mint magyarul, tolmacsnak tanulok .
Nemetul es romanul is ertek egy kicsit :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!