Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az örökbe...

Mi a véleményetek az örökbe fogadásról?

Figyelt kérdés

Nem találkoztam itt konkrétan örökbefogadásal kapcsolatos topic.-kal.Gondoltam,nem ártana létrehozni egyet,hogy ha valakinek már csak ez az egy megoldása van a gyermekre,legyen hova fordulnia.

Nekem 10 éves a fiam,akit 16 hónapos korában fogadtunk örökbe.Most folyamatban van a kistestvér örökbefogadása,egyelőre a 32.helyen vagyunk.Ez azt jelenti,hogy talán már az idén megérkezhet hozzánk.

Feladtuk a saját gyermek lehetőségét hosszú évek meddő orvoshoz járása,és 2 vetélés után.

De így is lehet boldog és teljes életet élni,és az örökbefogadott gyermeket is sajátként szeretni.


2010. márc. 24. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

több helyen van nagyon jó írások róla, pl, nők lapja café, én ismerek is onnan vkit,aki örökbefogadott.


más dolog hogy ezek itt nem topicok, fórum,ahol beszélgetünk róla,hanem kérdés feltevős oldal.

2010. márc. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ok,köszi.

Megnézem majd azt az oldalt.

Tudom,h. ez kérdés feltevős oldal,csak gondoltam,hátha itt is hasznos lehet ez a téma.

2010. márc. 24. 17:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én támogatom az örökbefogadást, mondjuk lehet saját gyermekem szerencsére, úgyhogy engem ez a dolog nem érint. De ha nem lehetne gyermekem, nem tudom hogy örökbe fogadnék-e egyáltalán, nem tudom, hogy más gyermekét fel tudnám-e nevelni, biztos vagyok benne hogy nem tudnám annyira szeretni mint a sajátomat, de nem tudhatom, mert nem mentem keresztül egy ilyen procedúrán. És még az a nagy kérdés, hogy ha "felnőtt" lesz, elmondjátok neki/vagy már elmondtátok neki hogy honnan származik? Én nem tudom, hogy elmondanám-e, mert szerintem ez elég nagy lelki válságot okozhat, de valaki pont az ellenkezőjét gondolja....
2010. márc. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nem felnőtt korában kell elmondani neki.A fiam 10 éves,és már tudja a teljes igazságot.Gyakorlatilag úgy nőtt fel,hogy tisztában volt vele,hogy nem én szültem.A kezdeti első kérdésektől kezdve őszintén válaszoltam neki a korának megfelelően,hogy meg is értse.Amikor először kérdezősködni kezdett a születésével kapcsolatban 4 éves volt.Már akkor azt mondtam neki,hogy nem az én hasamban volt,hanem egy másik néni hasában.Mindig csak a kérdéseire válaszoltam,és csak annyit,amennyire akkor kíváncsi volt.

Ha mástól tudja meg,nagy törést okoz neki,ez igaz,de ha úgy nő fel,hogy tudja,nem hazudtunk neki,természetes állapot lesz ez számára.Most a kistesójával ő is láthatja,és látja,hogy hogy zajlik egy ilyen örökbe fogadási eljárás.Izgatottan várja,hogy végre megérkezzen hozzánk a kisbaba.

Nincs viszonyítási alapom,nem tudom,hogy szeretnék egy saját gyereket,de azt tudom,hogy ezt a kisfiút sajátomként szeretem:-)

2010. márc. 25. 14:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én tisztellek, amiért így gondolkozol! Nekem ikreim vannak, 1 évesek. Nem tudom, hogy én képes lennék-e más babáját sajátomként szeretni. Elszomorító, hogy annyi pici vár szerető családra, és mégis a 32. helyen vagytok.

Úgy gondolom, nem azok a szülei 1 gyereknek, akiktől biológiailag lett, hanem akik szeretik, és felnevelik. Remélem, hamar haza vihetitek a picit, és sok boldogságot kívánok Nektek!

2010. márc. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm,Kedves Utolsó!

Mi is bízunk abban,hogy hamarosan megérkezik hozzánk a kisbaba.Talán karácsonyra már itt lesz velünk:-)

2010. márc. 29. 14:34
 7/8 A kérdező kommentje:
Neked gratulálok az ikreidhez,én is mindig szerettem volna ikerbabákat,főleg a lombikprogramok alatt bíztam abban,hogy megmaradnak.Sok boldogságot,és egészséges életet kívánok nekik,Nektek.
2010. márc. 29. 14:36
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó dolognak tartom az örökbefogadást! Nyugati országokban már tök természetes, hogy örökbefogadnak egy plusz gyereket csak úgy, valahonnan ázsiából, vagy afrikából.

Tényleg a kezdetektől kell elmondani ezt a dolgot egyébként. Egy pszichológustól hallottam, hogy ez azért fontos, mert a gyerek kb. 18 éves korára ugye felépíti az identitását, és egy csomó örökbefogadó szülő meg ugye 18 éves korában megmondja a "felnőttnek", hogy örökbe lett fogadva. Na, itt kezdheti szerencsétlen újraépíteni az identitását, amibe 18 évet belefeccölt.

Ebbe meg jól tönkremegy a gyerek. Szóval szerintem Te nagyon helyesen jártál el! Ügyi vagy!!! :)

2010. jún. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!