Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Örökbe adás, miért választanád?

Örökbe adás, miért választanád?

Figyelt kérdés
Annyi válaszoló ajánlja ezt, mint az abortuszt, én amikor szültem jóba lettem egy örökbe adóval, én nem tudom, hogy fogja valaha kiheverni, az abortusz is szörnyű, de szerintem hamarabb kiheverik. Van valaki, aki örökbe adott. neki mi a véleménye?
2011. júl. 27. 17:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%

Valahogy jobb érzés lenne a tudat hogy az emberkét aki a húsom és vérem, nem meggyilkoltattam, hanem olyanok nevelésébe adtam, akik szeretik és vágytak rá, megadnak neki mindent.


Tény, hogy ehhez nagyobb bátorság kell mint megöletni, hiszen ha megöletem, két kezem összecsapom hogy na ezzel sincs már dolgom, míg ha örökbe adom gondolok rá sokszor hogy vajon hol lehet most, hogy néz ki, milyen élete lehet, de mégis sokkal emberibb.


Hát ennyire egyszerű az én véleményem, hogy miért inkább örökbe adás.

2011. júl. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Bár örökbe adott volna anyám, amikor születtem.

A kórházban ahol szült, örökbe akart fogadni egy nő, ismerve a körülményeinket.

Anyám nem adott, de ha adott volna, akkor nem kellett volna a terrorját viselnem egész gyerekkoromban.

2011. júl. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Hát én egy örökbe fogadott vagyok.Titkos örökbe adás volt ez,mivel a szülő fél évig nem jelentkezett.9 hónaposan fogadtak örökbe.

Csak és csak is kizárólag akkor adnám örökbe a gyerekem,ha nem tudnám eltartani és biztosítani legalább azt a színvonalt,amit nekem biztosítottak.

16/L

2011. júl. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
A szívem szakadt meg a piciért. Az anyja nem akarta megnézni, az örökbefogadók még nem mehettek pár napig.
2011. júl. 27. 17:50
 5/21 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok abortusz ellenes. Sőt, kiráz a hideg, mikor egy anyaságra alkalmatlannak v pénzügyi nehézségekkel küzdőnek el kezdi mindani valaki, h tartsd meg, ne öld meg. Én magam örökbeadnám a gyermekem, ha megfoganna és nem tudnám felnevelni. Azt is tudom, h piszkosul nehéz, de valami miatt bennem ez van. Én a természetesség felé hajlok, affelé, h a testem arra lett megtervezve, h kihordjon és megszüljön egy babát, mégha azt más neveli is fel. Ettől függetlenül teszek azért, h ne így legyen.
2011. júl. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%
Az örökbe adás sokkal felnőttebb és érettebb döntés, mint a kapartatás, ezért ritkább.
2011. júl. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

Ha kihordom a gyerekemet, akkor már nem adom örökbe. Viszont ha nem tudom felnevelni, akkor kihordani sincs lehetőségem.. bárki bármit mond, nagyon megterhelő anyagilag és fizikailag a terhesség, munkából is kiesik az ember, sokaknak nincs lehetősége végigcsinálni ezt azért, hogy aztán megváljon a gyerektől.

Nem szeretnék abortuszt soha, de az én nézőpontom szerint egy magzat még nem önálló életforma, még nem ember: onnantól számít annak, hogy öntudatra ébred. Elvetetni magzat korban a picit annyit tesz: félbeszakítani a folyamatot, ami végül egy új életet eredményezne. Ebből a szempontból én egy abortuszt ki tudnék heverni, de egy örökbeadást nem.

2011. júl. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Egy Down kóros kisgyerek anyukájával beszélgettem, és ő azt mondta, sokkal nehezebb azoknak, akik intézetbe adják a beteg picijüket, mint akik nevelik. Sokkal megterhelőbb lelkileg nekik.
2011. júl. 27. 17:55
 9/21 anonim ***** válasza:
78%

Én csak ismerek valakit,aki örökbe adta a gyerekét! Fiatal volt,és lebeszélték az abortuszról. Azóta férjhez ment,és született két gyerek. De nem tudja őket úgy szeretni,ahogyan kellene,mert mindig az örökbe adott gyerekére gondol. Bántja,hogy van valahol egy gyerek,akinek a sorsáról nem tud semmit. Fél,hogy 18 éves kora után felkeresi és felelősségre vonja majd,amiért eldobta magától.

Százszor megbánta,hogy nem az abortusz mellett döntött.

Itt is sokszor írnak olyan fiatalok,akiket örökbe adtak és keresik az anyjukat. Nekik sem jó érzelmileg,hogy örökbe adták őket.

2011. júl. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%
Én elszenvedtem egy örökbeadást a családban. Csak utólag mondták meg. Semmit nem tehettem. Ma azért harcolok magammal, hogy az életben legalább egyszer láthassam a saját vérem egy részéből született kislányt, aki elmúlt három éves. Soha nem tudom megbocsájtani, azoknak, akik ezt tették. Én soha, semmilyen körülmények között nem adnék örökbe, inkább meghalnék.
2011. júl. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!