Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Örökbe adás, miért választanád?

Örökbe adás, miért választanád?

Figyelt kérdés
Annyi válaszoló ajánlja ezt, mint az abortuszt, én amikor szültem jóba lettem egy örökbe adóval, én nem tudom, hogy fogja valaha kiheverni, az abortusz is szörnyű, de szerintem hamarabb kiheverik. Van valaki, aki örökbe adott. neki mi a véleménye?
2011. júl. 27. 17:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
78%
Van örökbefogadott ismerősöm. Azt szokta mondani, hogy nagyon hálás a biológiai anyjának, hogy helyesen döntött és nem ölette meg. Imádja a szüleit, még ha nem is az ő vérük, és örül, hogy kapott egy esélyt a boldog életre. Ha valaki időben elszánja magát az örökbefogadásra, még válogathat is, hogy milyen családhoz adja a picit. A csecsemőkért két kézzel kapkodnak az leendő szülők, egy percet sem kell a gyermeknek nevelőintézetben lennie. Ha nem lenne lehetőségem felnevelni a gyermekem, akkor biztosan örökbeadnám. Ehhez hozzátartozik, hogy orvostanhallgatóként tisztában vagyok vele, mennyire él is a pici már az első naptól. Nehéz döntés, és félre kell tenni az önzőséget, de kivel legyen önzetlen az ember, ha nem a saját gyermekével. Inkább élek azzal a tudattal, hogy van egy gyermekem a világban, aki boldog (ha pedig nyílt örökbefogadás történik, akkor láthatom is), mint a bűntudattal, hogy a saját önzőségem miatt megöltem a saját vérem.
2011. júl. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
78%

Sziasztok.

Én 10éve adtam örökbe a kisfiamat születése után mert nem éltünk olyan körülmények között hogy hazatudtam volna vinni (nem mennék bele a részletekbe ha nem haragszotok,volt már akkor egy másfél éves fiunk).Nem telik el úgy nap hogy ne gondolnék rá.Annyit tudok hogy nagyon jó helyre került,szerető és jómódú családba.Sokat gondolok rá hogy milyen lehet most.Nagyon megviselt és soha de soha nem fogom megbocsátani magamnak ezt.

Nyugodtan szidjatok,ítéljetek el,már mindegy nekem.

2011. júl. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
61%

Én soha nem tudnám örökbeadni a gyerekemet. Inkább elvetetem mint hogy később azzal a tudattal éljek hogy mekkora lehet már,hogy néz ki,hasonlít-e rám stb. A gyereknek se jó az ha örökbeadják és tudja hogy nem azok az igazi szülei akik felnevelték. Van egy ismerősöm akit örökbeadtak,most 17 éves és felkereste őt az egyik vér szerinti testvére mert kíváncsi rá .Az örökbefogadó szülei elküldték a testvérét hogy hagyja békén a lányt,de ő azt mondta hogy majd ha 18 éves lesz a lány újra felkeresi hogy önként eldönthesse meg akarja-e ismerni a vér szerinti testvéreit és az anyját. A lány most attól fél hogy ha betölti a 18-at akkor zaklatni fogják a testvérei.

Utálja a vér szerinti anyját,nem érti miért adta örökbe,de nem is akarja őt látni. Azt mondta ha örökbe tudták adni akkor ne is akarjanak vele találkozni. A lánynak szerencséje lett mert egy "gazdag" családhoz került és jó élete van.

18/L

2011. júl. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

"Sziasztok.

Én 10éve adtam örökbe a kisfiamat születése után mert nem éltünk olyan körülmények között hogy hazatudtam volna vinni (nem mennék bele a részletekbe ha nem haragszotok,volt már akkor egy másfél éves fiunk).Nem telik el úgy nap hogy ne gondolnék rá.Annyit tudok hogy nagyon jó helyre került,szerető és jómódú családba.Sokat gondolok rá hogy milyen lehet most.Nagyon megviselt és soha de soha nem fogom megbocsátani magamnak ezt.

Nyugodtan szidjatok,ítéljetek el,már mindegy nekem."


Nincs miért elítélnie téged senkinek!

Örökbefogadó szülőként láttam azt,hogy mennyire megszenvedi az örökbeadó anyuka ,hogy lemond a gyermekéről akiről szíve szerint ő gondoskodna,de a körülmények rákényszerítik egy ilyen döntésre...

Soha senkinek nem engedem szidni a gyermekem vér szerinti anyukáját,úgy nevelem,hogy szeresse,tisztelje,támogatni fogom abban is,ha felnőve találkozni szeretne vele.

Örök hála neki.

2011. júl. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Annak aki azt írta hogy az ismerőse bánja hogy nem az abortuszt választotta:


nem kérdezted tőle hogy miért, azt kevésbé bánná ha megölette volna?


HIhetetlen milyen furcsa gondolkodású emberek vannak...

2011. júl. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ja látom azóta már más is írta hogy ő inkább kinyíratná a gyerekét mintsem szerető családhoz juttatná.

Furcsa, de erre mondják nem vagyunk egyformák.

2011. júl. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Szerintem azért választják többen az abortuszt, mert az örökbeadás lelkileg sokkal megterhelőbb az anyának. És igen, furán hangzik, hogy inkább megöli, mintsem odaadja másnak, de az abortuszt sokan nem gyilkosságnak tekintik, hanem egy embrió elvetetésének, aki még nem ember, így könnyebb azzal a tudattal élni, hogy elvetett egy embriót, minthogy kihordja a gyermeket és odaadja idegeneknek, és soha többé nem látja. És szerintem sokan azok közül akik az örökbeadás mellet kardoskodnak, biztos hogy nem tudnák örökbe adni a gyermeküket.
2011. júl. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy barátnőm, akit örökbe fogadtak. Ő egyáltalán nem bánja ezt, imádja a szüleit, akik felnevelték, vigyáztak rá, szerették/szeretik a mai napig. És nem haragszik a szülőanyjára, mert úgy véli, biztosan oka volt az örökbeadásra.
2011. júl. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem van egy barátnőm, akit örökbe fogadtak. Ő egyáltalán nem bánja ezt, imádja a szüleit, akik felnevelték, vigyáztak rá, szerették/szeretik a mai napig. És nem haragszik a szülőanyjára, mert úgy véli, biztosan oka volt az örökbeadásra."


Jó olvasni ilyen történetet,nagyban függőtt szerintem az,hogy így tudja elfogadni a szülőanyja döntését az örökbeadott lány azon,hogy az örökbefogadó szülők helyesen,nyíltan kezelték a dolgot.


Nincs joga egy örökbefogadó szülőnek ahoz,hogy szidja,gyűlőlettel beszéljen a vér szerinti szülőről,azzal csak árt a gyermek önbecsülésének,megnehezíti számára,hogy feldolgozza az örökbefogadottságát.



Én fel szoktam háborodni azon,ha azt mondják az örökbefogadott gyermekem anyjáról,hogy "Milyen nő az ilyen,vetette volna inkább el a gyerekét!"


Erre én: " Az én kislányomat elvetetni ?!?!?! " :-O

2011. júl. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
ahhoz, hogy örökbe adja, ki kell hordani és meg kell szülni azt a gyereket. ilyen egyszerű
2011. aug. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!