Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan működik ilyenkor?

Hogyan működik ilyenkor?

Figyelt kérdés

A párommal nem vagyunk összeházasodva és apasági nyilatkozatot kell majd csináltatni. Na igen de a védőnő felvilágosított hogy most már nem úgy van ahogy eddig volt kell kérni az apasági nyilatkozatot azt és a személyes papírjainkat fel kell küldeni Pestre ott 30 napos átfutás után jön meg hogy lehet a párom nevén a gyerek és úgy ezt a 30. hét után lehet most már csak intézni.Na szép mondhatom ez az ország kész vicc.

Ezért szeretném megkérdezni hogy ha májusba összeházasodunk akkor kell apasági nyilatkozatot kérni vagy elég lesz a házassági kivonat ha augusztusba szülök?Előre is köszi a válaszokat!


2010. márc. 23. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha előbb összeházasodtok, mint a baba megszületik,akkor miért kellene apasági nyilatkozat? Mindig a férjet jegyzik be apaként.
2010. márc. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb ha összeházasodtok (mármint ha amúgy is megtennétek). Akkor nem fog kelleni apasági.
2010. márc. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha összeházasodtok, akkor majd az anyakönyvit kell bemutatnod. Viszont érdeklődj utána,hogy hány napos(hónapos) házasságit fogadnak el, önkormányzatonként változó, de általában 90 napnál nem régebbi kivonat kell.
2010. márc. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elfogadják, ha az előző nap házasodtatok a szülés előtt. A barátnőm két héttel a szülés előtt házasodott össze. Ez tök vicces, de így van...
2010. márc. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a védőnőd hülyeségeket beszél. Akkor hallgass rá, ha a hozzátáplálásról ad tanácsot:)

Nem tudom, hova valósi vagy, de menj be, vagy telefonálj a helyi önkormányzatra, ott megmondják, mi a teendő.

Nekem kb 30 perc volt az apasági nyilatkozatot elintézni, kell hozzá személyi, lakcímkártya és apuka ugyanezekkel az iratokkal.

Viszont annyiban más a dolog, mint eddig, hogy az apasági mellé kell még egy papír, ami igazolja, hogy a baba foganásának időpontjában nem álltál senkivel bejegyzett élettársi kapcsolatban. NEkem ezért a papírért még közjegyzőhöz kellett mennem, és 2300 ft volt, de most már van olyan önkormányzat, ahol ezt is ki tudják adni.

2010. márc. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Apasági nyilatkozathoz kellenek a fenti okiratok és még hajadonsági nyilatkozat, amit ezzel a címszóval kérhetsz bármelyik okmányirodában díjmentesen.
2010. márc. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Mi március elején csináltattuk az apaságit, és nálunk nem kellett semmi különös dolgot tenni. Bementünk az anyakönyvi hivatalba, ott mondtuk hogy apasági nyilatkozatot akarunk csináltatni. Ott néhány kérdésre kellett válaszolnunk. Hol fog születni a baba (előreláthatólag) és mikor. Az apa nevét kapja-e, az apa elismeri-e az apaságot. Meg az hogy be vagyunk-e jegyezve mint élettársak. És ennyi. Megcsinálta a jegyzőkönyvet (minden együtt kb. 15-20 perc), aláírtuk és egy hét múlva kiküldték.


Azt elfelejtettem hogy a nőgyógyásztól kell vinni egy igazolást arrol hogy kb. mikor fog születni a baba. Ezt az igazolást én a védőnőtől kaptam és a terhestanácsadáson kellett aláíratnom a dokival.

Kellemes babavárást

38 hetes kismama

2010. márc. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!